Ludzie i …

Jan Sporek sierpień 12, 2009

No, właśnie, - jak ich nazwać?
W domu, w zacisznym pokoiku portret…Hitlera - a gęba pełna…polskiego “patriotyzmu”. Pytam jednego rodaka, czy to prawda - TAK, sam widziałem. Pytam drugiego -TAK, przysięgam, widziałem na własne oczy. Argument za Hitlerem w ramce? “Bo on jeden wiedział, co zrobić z pewną nacją”. “Patriota” zapomniał, że fuhrer przede wszystkim napadł na Polskę, wymordował miliony Polaków, a nasz kraj zniszczył w nieprawpdopodobny sposób, stolicę zaś rujnując prawie doszczętnie. I wszyscy wiemy, co z polską nacją chciał zrobić ów facet z wąsikiem, i grzywką na lewo.
Są ludzie, którzy na swoich forach internetowych wypisują, że byli na ciężkim Internowaniu. Sprawdzam listę Internowanych…NIE MA ICH.
Są i tacy, którzy innych odsądzają od czci i wiary, że to niby pracowali artystycznie pod sztandarami PZPR, a tu przyjechali na “zlecenie Kiszczaka”. A  okazuje się, że braciszek wysokim oficerem w ludowym wojsku był za PRL-u.
Przychodzi do mnie taki gość i mówi: “Panie Januszu, ma Pan niesamowity dorobek kulturalny, cieszy się pan wielkim szacunkiem i autorytetem wśród Polonii, chciałbym, żeby pan wspomógł mnie w walce z Centrum Polsko-Słowiańskim” i rzuca mi na biurko swoje zapiski ze wszystkich zebrań, w których, jako były dyrektor brał udział. Rok później ten sam pan pisze, że jestem tu nasłany przez Kiszczaka, “aby robić polskie koncerty”.
Tenże jegomość na stronie pewnej organizacji, której nazwy z racji jej zerowego znaczenia dla Polonii nie będę promował pisze, że ja nie zrobiłem nic ani dla Polski, ani dla Polonii. Jest nawet tak dalece i szczegółowo zaznajomiony z moją działalnością i artystami, których sprowadzam, że pozwolił sobie nazwać śpiewaczki operowe “piosenkarkami” i posądzić je o to, że jeśli tu wystąpiły, to musiały mi…coś dać, bo “Sporek nic nie robi za Bóg zapłać”. Ten sam człowieczek kilka lat temu łasił się do J. Jóźwiaka, jak jagniątko, byle tylko być  gdzieś we władzach Centrum. Tak, to ten sam, który gdy przeprowadzano ze mną interview, bo chciałem być  w Centrum kierownikiem d/s kultury na moje pierwsze, merytoryczne pytanie do szanownej komisji weryfikacyjnej wyskoczył z ubecką formułką: “Tutaj my zadajemy pytania”, na co właśnie Janusz Jóźwiak zreprymendował go natychmiast: “Ej, panie Heniu, nie jesteśmy w PRL-u, jak sie pan zachowuje”.
Tenże pan Heniu - skoro już padło jego imię - oskarża mnie, że w artykule (na tym blogu), zatytułowanym “Ale jaja”, użyłem “ciężkiego argumentu, że sprowadzono tu byłego działacza Solidarności Jurczyka” i daje cały wywód mojej niesłuszności. Przeczytałem pięć  razy “Ale jaja” i ani raz nie dostrzegłem tam nazwiska Jurczyk.
W swoim przyciężkawym artykule najpierw nazywa mnie “pan Sporek”, potem odmienia moje nazwisko, “panie Sporku”, czego się nie robi, bo przecież nie mówimy panie Padalcu, panie Pawlaku, panie Adamku, Pawelcu itd. W takich przypadkach nazwisk się nie odmienia, o czym kto, jak kto, ale “patriota” powienien wiedzieć. A wreszcie pod koniec artykułu przechodzi ze mną “na ty” i radzi: “Sporek naucz się pisać  po polsku”, czy jakoś tak.
Ludzie i…ludziska.
Śmiać się? Płakać?  Zostawiam do osądu Czytelników.

A najśmieszniejsze jest to, że ten właśnie pan nazywa mnie…Judaszem i przypisuje mi stygmat Judasza. I takich właśnie mamy PATRIOTÓW wśród Polonii, niestety.

UWAGA!! Wiadomość z ostatniej chwili: Rada Dyrektorów Unii Kredytowej po raz kolejny pogwałciła prawa demokracji i zamiast alfabetycznie, albo rotacyjnie, jak to było w ” starych, dobrych czasach” ułożyć nazwiska kandydatów na liście do głosowania, najpierw będą wymienieni kandydaci z “nominacji”, a potem ci, którzy uzbierają wystarczającą ilość podpisów.

Nie ma złego, co by na dobre nie wyszło: wszystkich Państwa, którzy nie bardzo wiedzą, jak głosować informuję, że najlepiej wybierać spośród tych, którzy zaczynają się od numeru PIĄTEGO do dołu listy.

Komentarze do “Ludzie i …”

 1. Krzysztof- 13 sierpnia 2009 o 8:18 po południu

  To smutne, ale “patrioci” spod znaku Marii sa najbardziej
  rozbijajacy Polonie nowojorska. Towarzystwo wspolnych interesow. Cale szczescie, ze jest to kilka osob.
  Panie Januszu, kochamy pana za muzyczna dzialalnosc. Niech pana Bog odciagnie od tej brudnej, greenpoinckiej polityki!
  Krzysztof

 2. Marek- 14 sierpnia 2009 o 3:09 po południu

  Panie Januszu,

  To moze zupelnie nie na temat, jednak moze to warto podac:

  > STATE POLICE - NJ
  > TICKETING
  >
  > Here’s the latest NJ State Police Initiative (Radio Station
  > 101.5 FM confirmed this
  > info).
  >
  > Starting today, New Jersey will launch a 30-day speeding
  > ticket frenzy. The state estimates that 9 million dollars
  > will be generated in speeding tickets. One million dollars
  > will go to pay state troopers over-time.
  >
  >
  > There will be 50 state troopers on duty at all times
  > patrolling the 9 main intersections and highways as
  > follows:
  >
  > I-295 North and South,
  > I-95 Jersey Turnpike North and South
  >
  > I-80 East and West
  > I-287 North and South
  > I-78 East and West
  > I-195 East and West
  > I-280 East and West
  > Route 130 - North and South
  > Garden State Parkway - North and South
  >
  >
  > 5 MPH above the limit can justify a ticket and every state
  > trooper is supposed to pull a car over and write a ticket
  > every 10 to 20 minutes.
  >
  > They have issued 30 brand new unmarked Crown Victoria
  > cruisers and are bringing in all of their part-timers on
  > full time. If you work in NJ, NY, DE or CT, you will
  > probably be on one of these highways. So, please be on guard
  > and drive safely!
  >
  > Starting August 15, the price of a violation to show your
  > driver’s license, registration or insurance card at
  > the time you are stopped, increased from $44.00 to $173.00.
  > (Keep these documents in your car). And the fine for not
  > having all three documents is
  > $519.00!
  >
  > The fine for hand-held cell phone use while driving will be
  > going up to $180.00.
  >
  > Please forward this to people in N.J.or any one using the
  > N.J. Highways, and let them know of this latest Police
  > Initiative.
  >

 3. Zygmunt- 14 sierpnia 2009 o 8:23 po południu

  Szanowny Panie Redaktorze,

  Wszystko wskazuje, ze unia kredytowa zafundowala nam powtorke z PRL-u.
  Stworzyla prawdziwy Front Jednoscia Narodu. Haslo “glosuj bez skreslen” Matyszczyk z kumplami zamienil na glosuj na bande czworga, ktora znajdzie sie na gorze listy.
  Mam nadzieje, ze czlonkowie unii pokaza mu pokaze prawdziwy “front jednosci” i na skompromitowanych: Baumgartner, Zawisnego, Kajewska - Pielarz i Szalyge zaglosuja tylko oni sami i ewentualnie ich towarzysze: Sosnowski, Chmielewski (soltys) i Matyszczyk.

  Zygmunt

 4. Kamila- 15 sierpnia 2009 o 12:28 przed południem

  Zaczynam czytac tego bloga normalnie nie moge sie powstrzymac zeby skomentowac ta cala unie kredytowa. Zastanawialam sie nad tym co powiedziano ktoregos dnia w radiu. Przyznam ze nie docenialam tego radia a przecenialam gazety. Dzisiaj po lekturze nowego dziennika namawiam wszystkich aby przestali kupowac tego szmatlawca. Przeczytalam ten kilkustronicowy artykul sponsorowany z panem matyszczykiem w roli glownej i padam ze smiechu do teraz. gosc ma tupet skoro twierdzi ze unia nie wyplacila dywidend przez procesy Bozeny Kaminskiej i Wojciecha Mleczko. Hahahah… Unia Kredytowa uzaleznia swoja kondycje finansowa od dwoch spraw sadowych? To niech sie ubezpiecza od takich spraw i nie bedzie problemu. A pan zurawicz z nowego dziennika na zdjeciu z matyszczykiem to pasuja do siebie doskonale. Dwie falszywe podle twarze co za dolary zrobia dla siebie wszystko. Z wielka radoscia bede oczekiwac kleski tych wrednych komuszkow. Mam nadzieje ze w wyborach do ktorych pan matyjszczyk tak zacheca w owym artykule sprawiedliwosc wezmie gore. Nie dajcie im tylko sfalszowac wyborow, bo na pewno zrobia wszystko zeby zrobic kolejny przekret.

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz