List otwarty do KPA

Jan Sporek wrzesień 1, 2010

List otwarty do Kongresu Polonii Amerykańskiej: Zarząd Główny w Chicago i Zarząd Oddziału Nowojorskiego (Downstate Division).
Niniejszym informuję że choć czuję się niezwykle zaszczycony i wzruszony decyzją zarządu nowojorskiego oddziału KPA (Downstate Division), przyznaniem mi Honorowego Wyróżnienia, to jednak odmawiam przyjęcia tego wyróżnienia, którego nadanie mi planowane jest na jesiennym bankiecie Kongresu Polonii Amerykańskiej.
Z całym szacunkiem dla Pana Franka Milewskiego, Przewodniczącego oddziału nowojorskiegon nie mogę jednak zaakceptować wyróżnienia z ramienia organizacji, która dotąd nie ogłosiła swojego stanowiska względem katastrofy pod Smoleńskiem, jak też i polityki obecnie rządzącej Administracji USA względem Polski i tragedii smoleńskiej. Brak reakcji KPA na najtragiczniejszą katastrofę, jaka dotknęła Polskę i polską politykę po II Wojnie Światowej, brak reakcji na kpinę, jaką urządza z tej tragedii polski rząd, jak również brak reakcji na to, co dzieje się w Polsce względem Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, oraz fakt, że amerykański kongresmen występuje o powołanie międzynarodowej komisji śledczej, a najbardziej do tego upoważniona i desygnowana organizacja polonijna milczy, nie zezwalają mi na przyjęcie wspomnianego „wyróżnienia”, bo byłoby to akceptacją braku działania w tych kwestiach organizacji, która winna być wiodącą, a nie przemilczajacą to wszystko, co dzieje się TAM i TU.
Ponadto nie mogę akceptować wyróżnienia przez organizację, która przez wiele lat nie potrafi podjąć decyzji na temat lustracji Polonii, czy chociażby osób mających wysokie funkcje w KPA.
Z poważaniem, Janusz Sporek

Komentarze do “List otwarty do KPA”

 1. EMIGRANT- 01 września 2010 o 3:28 przed południem

  Ale im Pan dolozyl!

 2. Adam- 01 września 2010 o 4:51 po południu

  Panie Januszu,

  Bede tu bronil stanowiska KPA. Te sprawy o ktorych Pan pisze dziela ostatnio Polakow prawie pol na pol. Jest obecnie moze nawet troszke wiecej im przeciwnych niz tych tak jak Pan co je popieraja. Czyli nie sa to sprawy proste i oczywiste, a zatem nie sa to sprawy o ktore warto podzielic nasza Polonie. Sa one dla nas raczej dowodem, ze Polska stala sie normalnym krajem w ktorym sa rozne opinie i partie. A o to przez wiele lat wszyscy wspolnie walczylismy….

  My tutaj raczej szukamy tego co nas wspolnie laczy z krajem naszych tradycji. Zostawmy te spory polityczne naszym rodakow w Polsce. My tutaj popieramy ich niezaleznie do ktorej partii naleza i cieszymy sie, ze maja w tej chwili to prawo do dyskusji i wybierania co lepsze. Tego za PZPR nie bylo.

 3. EMIGRANT- 02 września 2010 o 1:08 po południu

  A moze szkoda tego bankietu? Proponuje kandydowanie i uzdrawianie nastepnej organizacji… tylko przejrzyscie pisac o problemach. czekamy.

 4. Wojciech T. Mleczko- 02 września 2010 o 3:51 po południu

  Panie Januszu,

  Po pierwsze, do koncowego zdania dodalbym:
  “i innych organizacji polonijnych”.
  Po drugie, poza Polska, nie znam takiego rzadu ani takiego kraju na swiecie, ktory zlecilby prowadzenie sledztwa obcemu panstwu, na terenie ktorego tragiczna smierc ponosi elita polityczna. Nie znam takiego kraju na swiecie gdzie ministrowie swiadomie czy nieswiadomie podaja caly czas falszywe informacje w sprawie sledztwa, ktore dzien czy dwa dni pozniej sa dementowane przez media. I nic sie nie dzieje, nikomu wlos z glosy nie spada. Rzad ma sie dobrze i nieustannie obraza tych co sie domagaja rzetelnych informacji i rzetelnego sledztwa.
  Po trzecie uwazam, ze gdyby Rosja miala calkowicie czyste sumienie w tej sprawie to sama przekazalaby to sledztwo Polsce, lub jakiejs niezaleznaj komisji miedzynarodowej.
  Tym bardziej, ze Rosja:
  w roku 1920 napadla na Polske;
  w roku 1939 napadla na Poske;
  w roku 1940 popelnila zbrodnie katynska;
  w roku 1944 stojac na drugim brzegu Wisly przygladala sie ginacej Waszawie;
  w latach 1945 do 1956 dokonywano licznych mordow na polskich patriotach rekami Rosjan lub w imie interesow rosyjskich;
  Po drodze bylo jeszcze wiele innych zbrodni - tysiace ludzi zamordowanych, zakatowanych i latami wiezionych
  dodajmy do tego zamach na Papieza Jana Pawla II;
  skrytobojcze zamordowanie dwoch synow plk. Ryszarda Kuklinskiego;
  To jest tylko bardzo pobiezny kalendarz zbrodni sowieckich i dotyczy tylko i wylaczenie Polski.
  Znajac te fakty historyk Tusk z historykiem Komorowskim powierzaja prowadzenie tego arcywaznego sledztwa Rosjanom. Tylko sowieccy slugusi lub sowieccy agenci mogli tak postapic.
  Blizsze im sa interesy i dobre samopoczucie wujka Putina niz interesy Polski i rodzin tych, ktorzy zgineli…
  Kiedys prezesem KPA byl Rozmarek, a po nim Mazewski. Ich glos byl glosem donioslym w Polsce i w Ameryce. Szkoda, ze w KPA nie ma dzis ludzi o ich odwadze, patriotyzmie, politycznej wizji i niezazleznosciw mysleniu i dzialani. Wielka szkoda.
  Nie mowmy zatem o dzieleniu Polonii. Polacy byli i sa podzieleni, bo od wojny sa indoktrynowani przez media. I coraz mniej jest tych, ktorzy zachowuja niezaleznosc w mysleniu.
  W

 5. janusz Klubgp-Zywiec- 03 września 2010 o 4:12 po południu

  Pozwolę sobie odnieś się do komentarza Pana Adama……(pozostałe są OK)
  1
  Polska NIE jest normalnym krajem skoro respektuje i potwierdza ciągłość prawną ze zbójeckim ubecko-lobbystycznym prawem PRL-u przyklepanym hermetycznym “rodzinnym” czytaj mafijno-przestępczym środowiskiem prokuratorów, sędziów, adwokatów, notariuszy dodajmy geodetów nie wspomnę już urzędasów od kilku pokoleń do którego aby się dostać trzeba sie urodzić….(no agentura pozwala czasem na jakiś wyjątek…… aby stworzyć pozory)
  2
  Polska NIE jest normalnym krajem jeśli pracownik w państwowej firmie zarabia 1200 zł/miesiąc na rękę a dyrektor z nadania znajomków ubeckich dostaje 100000 zł/miesiąc ….i jeśli fabryka dobrze funkcjonuje doprowadza do tzw “prywatyzacji” czyli sprzedania za bezcen konkurencji “spekulantowi” z Holandii który doprowadza do upadku fabrykę a dyrektor mieszka w Hiszpanii, USA i na Karaibach..i nie musi pracować do końca życia.(on i jego prawnuki)
  3
  ……..NIE …normalnym ….jeśli
  wszystkie powtarzam WSZYSTKIE banki są w rękach OBCYCH i POLSKA fabryka potrzebuje kredytu i ma zamówienia ludzi i 100% pewności zwrotu kredytu(znam taki przykład) nie dostała kredytu …bo jest POLSKĄ fabryką
  4
  …NIE jeśli pozbywa się wszystkich stoczni aby konkurent z Zachodu mógł rozwijać swoje stocznie
  5
  Polska NIE jest normalnym krajem jeśli
  w 99% o karierze zawodowej (jakiejkolwiek) nie decydują zdolności lecz ZNAJOMOŚCI
  6
  Polska NIE jest normalnym krajem jeśli
  idąc do lekarza musi Pan “dać”
  …aby ŻYĆ
  7
  Pozwoli Pan że nie wspomnę
  o “Nocnej Zmianie”w wykonaniu Bolka Tuska i Pawlaka i rechotu agentów z tzw lustracji PO polsku
  itd…w nieskończoność można mnożyć przykłady

  Lista jest b. długa Panie Adamie
  Dobranoc

 6. ewa- 05 września 2010 o 6:49 przed południem

  Panie Januszu z Żywca pozwolę się odnieść do pańskiego komentarza. Pisze w nim Pan bowiem to co Panu ślina na język przyniesie zamiast najpierw sprawdzić prawdziwość własnych słów.
  - Otóż ubecko - lobbystyczne prawo obowiązywało w RP w latach 2005-2007. Wówczas nawet sędziowie którzy powinni być apolityczni jawnie okazywali swoje sympatie partyjne. Jeżeli to jeszcze teraz funkcjonuje to przynajmniej opinia publiczna tego nie odczuwa.
  - Nie wiem skąd Pan wziął zarobki dyrektorów przedsiębiorstw państwowych oscylujących w granicach 100.000 zł. skoro obowiązuje jeszcze ustawa kominowa a ta pokazuje widełki zarobków tychże. Tak więc dyrektor dużego przedsiębiorstwa państwowego nie może zarobić więcej niż ok. 30-35.000 (z premiami i innymi dodatkami),
  - nie jest prawdą, że wszystkie banki w Polsce są w rękach obcych (poniżej przedstawiam Panu listę polskich banków):
  a/ Bank Gospodarstwa Krajowego
  Spółka akcyjne bezpośrednio kontrolowane przez skarb państwa
  b/PKO Bank Polski SA
  Spółka akcyjne pośrednio kontrolowane przez skarb państwa

  c/ Bank Pocztowy SA
  d/ Bank Ochrony Środowiska SA
  e/Bank Współpracy Europejskiej SA
  f/INVEST-BANK SA
  g/Getin Bank SA
  Banki zrzeszające banki spółdzielcze
  - Gospodarczy Bank Wielkopolski SA
  - Bank Polskiej Spółdzielczości SA
  - Mazowiecki Bank Regionalny SA

  - Nie wiem gdzie Pan mieszka, bo moje dziecko dostało pracę bez znajomości a zdecydowało CV oraz dyplom ukończenia studiów z dobrą lokatą,

  - co do służby zdrowia to sami polacy nauczyli lekarzom w łapę. Ja dziękuję za to , że przychodnia oraz szpital w którym się leczę jest częściowo sprywatyzowany i nie mogę złego słowa powiedzieć na personel medyczny. Ani jednego grosika nie dałam w łapę a wszyscy pacjenci traktowani są naprawdę super.
  W przychodni zaś 365 dni w roku jest dyżur 24-godzinny i można bez problemu otrzymać pomoc.

  Myślę, że albo macie na swoim terenie do niczego władze samorządowe albo sami w swoim mieście nie chcecie zmian i wolicie tkwić w zaścianku.

  Więcej pozytywnego myślenia Panu życzę Panie Januszu z Żywca

 7. janusz- 06 września 2010 o 8:22 przed południem

  Szanowna Pani Ewo
  Mieszkam w Krakowie (urodziłem się w Soblówce na prowincji czyli w zaścianku - pracuję w różnych miejscach mojej ukochanej Ojczyzny i poza jej granicami (Hiszpania, Grecja, Holandia Italia, Norwegia Cypr Grecki i Turecki Turcja)to co piszę dotyczy tego co stało się w moim kraju po okrągłym stole w perspektywie ostatnich ponad 20 lat nie w ostatnim tygodniu.
  Dyrektor tej fabryki (jak mówią w nowomowie zakładu) dostawał nie 100 000 lecz dokładnie 112 000 tys co widziałem na własne oczy. Pożyczka dla fabryki dotyczyła dokładnie jednego z banków które była uprzejma Pani wymienić. Niestety nie miałem okazji zetknąć się ze służbą zdrowia w Żywcu aczkolwiek poznałem ją częściowo w Krakowie w Łodzi oraz kilku jak Pani pisze “zaściankach” (nawiasem piękna mickiewiczowska fraza !) - oprócz kilku b.pozytywnych przypadków generalnie jest tragicznie (choć b.staram się pozytywnie myśleć szczególnie po działaniach a raczej zaniechaniach rządu w sprawie Smoleńska czy “cudownej” sytuacji w finansach mojej Ojczyzny)
  Pozdrawiam z prośbą o modlitwę za Naszą Oczyznę

 8. Automaty Online- 09 kwietnia 2013 o 3:33 przed południem

  Hi! This is kind of off topic but I need some guidance from an
  established blog. Is it very hard to set up your own blog?
  I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions? Many thanks

  My blog: Automaty Online

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz