Euro-Wybory 3

30 kwietnia, 2014

Czytelniku, zanim przeczytasz poniższy tekst, zobacz ten spot; wcale nie za 7 milionów: https://www.youtube.com/watch?v=oCUq2ypl7Sk Prosta, konkretna i rzeczowa prezentacja faktów a nie mitów… Polecam Waszej uwadze i zachęcam do publikacji i przekazywania dalej znajomym. Takie rzeczy należy publikować jak najszerszemu gronu ludzi!   W telewizji tego z pewnością nie zobaczycie…

Niektóre skutki działania opresyjnych rządów koalicji PO-PSL:

Samorząd terytorialny i rozwój regionalny

· Akceptacja zmian w europejskiej polityce spójności utrudniających wyrównywanie różnic rozwojowych pomiędzy regionami na rzecz polityki wspierania konkurencyjności, czyli silnych obszarów w Europie, co pozbawia Polskę około 40 mld euro.

· Niekorzystne dla Polski wyniki negocjacji dotyczące perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020, w wyniku których otrzymaliśmy, uwzględniając stopę inflacji, o 10 mld euro mniej niż w poprzedniej perspektywie finansowej (co oznacza, że po odliczeniu wpłaconej składki będziemy mieli do dyspozycji netto o kolejne 16 mld euro mniej).

· Zgoda rządu na sytuację, w której na głowę statystycznego Polaka w ramach budżetu UE na lata 2014 – 2020 Polska otrzyma tylko 2 784 euro, czyli znacznie mniej niż inni nowi członkowie UE (Węgry 3722 na osobę, Czechy 2857 na osobę, Chorwacja 4186 na osobę, Litwa 5862 na osobę).

· Porzucenie koncepcji zrównoważonego rozwoju kraju na rzecz modelu polaryzacyjno – dyfuzyjnego rozwoju Polski, polegającego na kierowaniu większych środków na konkurencyjność kosztem spójności, czyli alokacji w największych ośrodkach zamiast wyrównywania różnic rozwojowych.

· Systematyczna likwidacja infrastruktury Polski gminnej i powiatowej (połączenia kolejowe i autobusowe, placówki oświatowe, infrastruktura pocztowa, sądy rejonowe, prokuratury, izby celne, rejony energetyczne, posterunki policji, placówki kultury).

· Obciążanie samorządów nowymi zadaniami bez przeznaczania odpowiednich środków na ich realizację, czego przykładem jest ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która wymaga zaangażowania przez samorządy co najmniej 8 mld zł rocznie bez zapewnienia im żadnej rekompensaty.

· Przekreślenie szans Polski Wschodniej na szybki rozwój i niezbędne inwestycje ze środków Unii Europejskiej.

· Wzrost rozwarstwienia regionalnego w Polsce. W 2011 roku największa różnica PKB per capita dotyczyła województwa mazowieckiego (64 790 zł) i podkarpackiego (26 801 zł).

 

Rolnictwo

· Zmiana zasad prowadzenia polityki rolnej, co prowadzi do zubożenia i wyludniania polskiej wsi.

· Okłamywanie polskich rolników, że polskie rolnictwo otrzymało w nowej perspektywie finansowej więcej niż w poprzedniej. Biorąc pod uwagę wysokość

dopłat w roku 2013, powinniśmy otrzymać co najmniej 21,3 mld euro na dopłaty bezpośrednie na 7 lat, a otrzymaliśmy 18,8 mld. Ponadto na rozwój obszarów wiejskich było wynegocjowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości na lata 2007- 2013 z UE 13,4 mld , a na lata 2014-2020 obecny rząd uzyskał zaledwie 9,8 mld . Obniżenie budżetu wyniesie więc realnie 2,5 mld euro w dopłatach obszarowych i 3,6 mld euro na rozwój obszarów wiejskich, czyli łącznie mniej o 6,1mld .

· Zmniejszenie od 2007 roku wydatków na rolnictwo, rozwój wsi, rynki rolne i rybołówstwo z 3% PKB do 1,5% PKB w roku 2014 .

· Zaniechanie jakichkolwiek działań prowadzących do wyrównania dopłat bezpośrednich z innymi krajami UE .

· Zamknięcie cukrowni w Łapach, Lublinie i Brześciu Kujawskim.

· Redukcja limitu kwot cukrowych o 366 tys. ton.

· Koncentracja rynku cukru w rękach firm niemieckich po przejęciu przez niemiecką spółkę Pfeifer & Langen cukrowni brytyjskiej firmy British Sugar Overseas (BSO) w sierpniu 2009 roku, a w konsekwencji do utraty kwoty produkcyjnej buraków 150 tys. ton i zwolnień pracowników .

· Spadek pogłowia trzody chlewnej, które w lipcu 2012 roku liczyło 11,5 mln sztuk (jak w latach 60. XX wieku) poprzez import wieprzowiny z dioksynami z Niemiec po 0,5 za kg.

· Zgoda na likwidację kwot mlecznych i cukrowych od 2015 roku.

· Likwidacja od 2012 roku płatności do owoców miękkich (malin i truskawek), wprowadzonych na wniosek rządu PiS w 2007 roku, poprzez włączenie ich do krajowej koperty płatności bezpośrednich.

· Zapaść systemu edukacji przedszkolnej na obszarach wiejskich w warunkach obligatoryjnego uczęszczania dzieci 5 letnich do przedszkoli.

· Zaniechanie konsolidacji inspekcji zajmujących się bezpieczeństwem i jakością żywności.

· Likwidacja szkół wiejskich, posterunków policji i placówek pocztowych.

· Liberalizacja stanowiska Polski wobec GMO.

· Obciążenie rolników składką na NFZ.

· Rosnące utrudnienia w dostępie mieszkańców wsi do świadczeń opieki zdrowotnej.

· Upolitycznienie administracji rolnej poprzez nadmierny wzrost zatrudnienia i motywowaną politycznie wymianę kadr.

· Zahamowanie procesu przejmowania szkół rolniczych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

· Liberalizacja obrotu ziemią, co prowadzi do nabywania nieruchomości rolnych przez cudzoziemców lub przez osoby podstawione (tzw. słupy). Cdn.

A tu coś dla miłośników piłki nożnej, czyli – jak ten Beckham to zrobił…? Coś, co powinno nie być możliwe:

https://www.facebook.com/photo.php?v=10150217943940336&set=vb.84218631570&type=2&theater

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz