Krótka pamięć pana Tuska.

Jan Sporek styczeń 12, 2008

Wściekłość w oczach, zacisnięte usta i wycedzony przez zęby tekst:…”ci, którzy przez ostatnie dwa lata nie zrobili nic w sprawie służby zdrowia, którzy doprowadzili do tej katastrofy powinni albo milczeć, albo się w stydzić…” To nie dosłownie cytowany tekst pana premiera. I nie w dosłowności istota, ale w treści. Otóż pan premier zapomniał, że to właśnie podczas kadencji PiS-u służba zdrowia została uhonorowana 30-procentową podwyżką płac. Takiej rzeczy nie powinno się ignorować. Pan premier zapomniał, że to nie PiS, który wręcz mówił o trudnościach, lecz PO i on, Donald Tusk we własnej osobie obiecywali “cud irlandzki”, że właśnie w/g  nich (PO i D. Tuska), wszystko da się w Polsce przeprowadzić, bo zaniedbania były spowodowane nieudolnością PiS-u.

Po stu dniach rządzenia pan premier zapomniał już o tym, że może istnieć opozycja; dziś nazywa ją “bezczelną”. A trzeba dodać, że PiS, kiedy rządził oprócz bezczelnej opozycji miał jeszcze przeciwko sobie prasę, zarówno ojczyźnianą, jak i obcą. Pan Tusk, jak na razie jest mocno rozpieszczany przez media.

Wrócę jednak do pierwszej sentencji mojego tekstu, bo przerażająca jest nie tylko krótka pamięć, ale i dwulicowość premiera polskiego rządu. Dziś poucza i strofuje tych, którzy ponoć “doprowadzili do tej katastrofy…” Jako premier może mówić co chce, bo politycy tak mają, ale jako człowiek powinien sobie przypomnieć noc  4 czerwca, 1992 roku, kiedy to wspólnie z Wałęsą, Pawlakiem, Mazowieckim, Niesiołowskim i innymi obalił rząd Jana Olszewskiego. Rząd, który chciał dokończyć dekomunizację Polski i rozpocząć rzeczywiście nową RP - rozliczoną z przeszłością. Nie byłoby ani listy Wilsteina, ani “kwitów”, ani haków, ale też może nie byłoby i …pana Tuska - premiera?

Wygląda na to, że rząd Donalda T. nie ma planu, koncepcji, rozwiązań. Bo i skąd miałby mieć, skoro kampania wyborcza polegała wyłacznie na krytyce PiS-u? Ale jeśli mydliło się oczy młodej emigracji w Irlandii, jeśli “truło” się rodakom w kraju, że cud jest możliwy, że rządzący są nieudolni itp, to byłby już czas, aby chociaż część cudu została zrealizowana. Chyba, że jedyna koncepcją obecnego rządu jest kontynuacja krytyki PiS-u tym razem, jako opozycji. No, cóż można i tak.

Zwabiony apelami Tuska młodzieniec wrócił do kraju z Irlandii właśnie. Osiadł na ojcowiźnie, ale już na drugi dzień zharowany ojciec mówi: Synku trzeba gnój wyrzucić.

-What? (Co?) - pyta po angielsku zaskoczony syn.

-Łod krowy i łod świń tyz - odpowiada ojciec.

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz