P-SFUK; czas na zmiany 1

Jan Sporek kwiecień 21, 2018

Jeśli się nie obudzimy trzeźwi teraz, to za kilka lat obudzimy się z ręką w nocniku. Nie owijając w bawełnę, musimy doprowadzić do zmian na szczycie władz Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, - tak w radzie dyrektorów, jak i na stanowisku dyrektora wykonawczego. Mam na myśli Krzysztofa Matyszczyka i Bogdana Chmielewskiego. W ostatnich kilku latach dali oni popis wydawania członkowskich pieniędzy na nieprzerwane sprawy sądowe. I to z kim? Z Członkami. O, co? O to, żeby nie zwołać zebrania specjalnego, z Członkami. Dali popis niewiarygodnej ignorancji własnych członków; brak odpowiedzi na pisma, listy, etc; zero spotkań informacyjnych, najniższe oprocentowanie w historii, ale NAJWYŻSZA KWOTA NA WYJAZDY DLA DYREKTORÓW!

Powinniśmy kategorycznie zażądać opublikowania wydatków sądowych związanych z przegraną sprawą dotyczącą zebrania nadzwyczajnego. To są setki tysięcy dolarów.. Musimy się przyjrzeć wydatkom dyrektorów na tzw. “wyjazdy szkoleniowe”. Ale musimy się też przyjrzeć, jak dzielone są pieniądze dla Polonii; które organizacje są preferowane?

Mam pytanie do członków Komisji Rewizyjnej: Jesteście w tej komisji od kolegowania się z dyrektorami, czy od kontrolowania ich poczynań?

W zeszłym roku,  w czerwcu wysłałem i opublikowałem list otwarty do rady dyrektorów z pytaniami dotyczącymi kosztów pobytu zespołu Golec uOrkiestra. W czerwcu, 2017!!!. Pomijam, że tylko jedna, Polska Gazeta go opublikowała. Pozostałe media boją się Unii, jak diabeł święconej wody. Do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi. Moje pytanie do panów brzmi: czy kiedykolwiek domagaliście się wyjaśnienia tej sprawy? Czy kiedykolwiek zapytaliście dyrektorów, dlaczego nie odpowiadają na list członka Unii Kredytowej? Czy kiedykolwiek pofatygowaliście się, aby sprawdzić, ile forsy poszło na Golców i dlaczego było tego więcej, niż pół miliona? Jest was pięcioro, czy któreś z was poczuło, co to znaczy komisja rewizyjna? Jesteście wyjątkowymi miernotami w swoich funkcjach. Czy szanowna rada dyrektorów i komisja rewizyjna wiedzą co to jest “Freedom of Information”? Dam państwu przykład: Organizacja Judicial Watch zwróciła się do US Air Force oraz do Secret Service o udostępnienie wydatków z państwowej kasy na prywatne podróże prezydentów. Żadna z wymienionych instytucji nie poczuła się w obowiązku odpowiadania na te żądania. Może wydawało im się, że są tak mocni, że nie muszą…? I co? Gdy termin odpowiedzi się przedłużał, Judicial Watch oddało sprawę do sądu powołując się właśnie na “Freedom of Information”. Sąd nie miał wątpliwości, - informacje musiały zostać dostarczone. Mało wam sądów?

Nie wiem, kiedy łaskawcy z Unii Kredytowej zdecydują się zwołać zasądzone przez sąd zebranie, ale wiem, że będą kombinować.

My, jako  członkowie mamy jeden, wielki obowiązek do spełnienia; w imieniu polonijnych dzieci, młodzieży, studentów, w imieniu artystów, twórców, w imieniu seniorów, organizacji polonijnych i w interesie nas wszystkich: wziąć udział w wyborach!

Nie wierzcie, że podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego wasze opinie będą miały jakiekolwiek znaczenie. Przypomnę słowa Krzysztofa Matyszczyka, wygłoszone kilka lat temu: “zebranie sprawozdawczo-wyborcze nie ma żadnej mocy decyzyjnej”, czyli krótko mówiąc, - po cholerę strzępicie ozory, my i tak mamy to w …. gdzieś.

A dzisiaj czytam w kolorowej gazetce Unii: “Nasza Unia jest demokratycznie zarządzaną instytucją i poprzez coroczne wybory do Rady Dyrektorów każdy z Państwa ma prawo wypowiedzieć, się na temat strategii jej rozwoju”. - kto to napisał? Jak to, kto? - Krzysztof Matyszczyk. Przez tyle lat miał w nosie kilka tysięcy członkowskich podpisów, przez tyle lat nie zorganizował ani jednego spotkania informacyjnego. Przez tyle lat za przyzwoleniem Chmielewskiego wydawali nasze pieniądze na bronienie się przed własnymi członkami, a dzisiaj, - “Nasza Unia jest demokratycznie zarządzaną instytucją…” Apeluję do nauczycieli, do wychowawców: nie dajcie się mamić ciepłymi słówkami, ani też nie dajcie się zastraszać. Wiem, że Unia ma w Was wsparcie, ale też wiem, że zarówno szkoły, jak i cały system oświatowy w Polonii może dostawać znacznie większe pieniądze. Cdn…

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz