Nezgrany duet

Jan Sporek wrzesień 10, 2010

Dwugłos o propozycji PiSu, aby nałożyć podatek na instytucje finansowe, głównie banki:  PiS wyliczył, że nakładając podatek w wysokości 0.39% skarb państwa uzyska oszczędności rzędu 5 mld złotych, czyli tyle, ile PO chce osiągnąć przez podniesienie podatku VAT. Podatek ten jest również dobrze oceniany przez PSL i SLD.
Wielka Brytania, Niemcy i Francja same nakładają ten podatek na banki i forsują pomysł objęcia takim podatkiem banki w całej Unii Europejskiej.

Grzegorz Schetyna:
„To jest ciekawe i też wpisuje się w taką debatę i taką wspólną odpowiedzialność naszą za nasz budżet”. (Nie będę się czepiał składni, formy, itp)
Donald Tusk:
„Jest absolutnie bałamutną propozycją, propozycja opozycji, w tym PiSu, że można nałożyć taką opłatę na banki, dzięki której zyska się wiele, wiele milardów oszczędności”.Wio, koniku!!
-Ale, jak mam jechać, kiedy woźniców tylu i ciągna w różne strony?

Komentarze do “Nezgrany duet”

 1. EMIGRANT- 10 września 2010 o 2:55 przed południem

  No nareszcie na cos sie przydalo to dyrekotrowanie w Unii Kredytowej. Calkowicie sie zgadzamzeby nie byc posadzonym o krytycyzm. A co z kartami kredytowymi od ktorych jak czytalem jest Pan tez ekspertem.

 2. piotr- 11 września 2010 o 10:05 po południu

  Emigrant wracaj do polski i zapisz sie do PO, a nie ublizaj czlowiekowi ktory tak wiele robi dla dla srodowiska polonijnego. A tak naprawde co ty zrobiles dla tego srodowiska?

 3. EMIGRANT- 13 września 2010 o 10:15 przed południem

  Drogi Piotrusiu.. zrobilem doklatnie tyle samo co Ty.

 4. Sonia- 17 września 2010 o 2:56 przed południem

  Temat pokazuje jak “profesjonalnie” działa ten rząd szkoda tylko, że tutaj w kraju miernota w działaniu widoczna na każdym kroku przykrywana jest prymitywnym pijarem i tematami celowo podgrzewanymi przez rządzących. Już nie długo obudzimy się kraju w którym będzie najdroższy gaz, najdroższy prąd, najdroższe paliwo nie wspomnę o cenach żywności a ZAROBKI przy bezrobociu 30% na poziomie REPUBLIK BANANOWYCH. Oczywiście zarobki zwykłych obywateli.
  Ponieważ jest tajemnicą poliszynela iż większość 97% kierowniczych stanowisk w Polsce obsadza PO oraz…… tw. Skąd takie informacje? z pewnością zakrzyczą wszystkie “bolki”!!!!!. Odpowiedz brzmi: kochane “bolki”, ludzie wszystko wiedzą

 5. EMIGRANT- 18 września 2010 o 1:06 po południu

  “Odpowiedz brzmi: kochane “bolki”, ludzie wszystko wiedzą ” … Swieta prawda.. Zauwazyl to niedawno Gospodarz i przekazal w fantastycznej wersjii opublikowanej w Nowym Dzienniku pod tytulem:…Ot, cygany my tu wszystkie i basta…Proponuje poczytac .. A nawiasem mowiac… drodzy adoratorzy literackiego talentu Mistrza..Wszystkie Jany z Kolna i reszta “obserwatorow”..z p. Mleczko na czele… I Emigrant bywa pozytywny.

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz