Archiwum: kwiecień, 2009

Wywiad z Januszem Jóźwiakiem

Jan Sporek kwiecień 29, 2009

Dziękuję, że zgodził się pan na tę rozmowę. Nie chciałbym w tym wywiadzie skupiać się wyłącznie na sprawach Centrum; chcę raczej uzyskać odpowiedzi na tematy, które od kilku lat ustawiły pana w co najmniej kontrowersyjnej pozycji, człowieka, który ma zabrudzoną przeszłość. Zacznę jednak od Centrum: Czytaj Dalej »

Pytania Członków

Jan Sporek kwiecień 29, 2009

Jutro wywiad z Januszem Jóźwiakiem, - dziś to, o co prosili Członkowie w rozmowach telefonicznych. Jest to jednocześnie apel o rozwiązanie impasu pomiędzy dwoma wiodącymi organizacjami polonijnymi w Nowym Jorku. Pytania Członków po pierwsze wskazują na ogromne zainteresowanie problemem, po drugie dają świadectwo, że nie zapomnieli oni ani “konserwy”, ani obietnic P. Matyszczyka o “otwartości”, “lojalności” etc.

Przy okazji: bardzo proszę wszystkich, którzy do mnie dzwonią, aby nie złościli się na mnie, że proszę o jak najtreściwszą wypowiedź. Moim podstawowym zajęciem jest jednak praca dydaktyczna z młodzieżą. Teraz dochodzi do tego organizacja koncertu jubileuszowego, próby chóru, próby z orkiestrą w Maryland, próby z chórem Katedry Św. Patryka, no i najtrudniejsza rzecz: zbieranie funduszy. Dlatego będę wdzięczny za zrozumienie mojej prośby o minimalizowanie czasu, jaki muszę spędzić przy telefonie. Wprawdzie doba ma 24, ale od czasu, do czasu chciałbym się wyspać. Czytaj Dalej »

Dziwne przesyłki

Jan Sporek kwiecień 28, 2009

Wygląda na to, że ktoś znudził się “ciszą w eterze”, czy raczej na moim blogu. Wygląda też na to, że ktoś dużo wie na temat tego, co dzieje się i działo w Unii w latach 1999, 2002, 2004, 2005. Oto listonosz przyniósł mi dzisiaj dużą, żółtą kopertę. Adres (mój) dokładnie napisany; adresu Nadawcy brak. Czytaj Dalej »

Europosłowie…2

Jan Sporek kwiecień 21, 2009

Nie wiem, czy ktoś z Państwa Czytelników pofatygował się, by napisać do posłów. Ja napisałem. Do wszystkich, których adresy były dostępne: Czytaj Dalej »

Europosłowie…czy polscy?

Jan Sporek kwiecień 16, 2009

Czyli drugi wyrok na rotmistrza Pileckiego.
Kilka dni tmu, w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad poprawkami do rezolucji “Świadomość europejska, a totalitaryzm”. Poprawki zgłosiła Hanna Fołtyn-Kubicka, a ich treścią i celem było wpisanie do tekstu rezolucji nazwiska rotmistrza Witolda Pileckiego, oraz ustanowienie dnia 25 maja (data śmierci Rotmistrza z wyroku polskiego rządu komunistycznego) Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Czytaj Dalej »

Wielkanoc

Jan Sporek kwiecień 10, 2009


Zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy;
chwil poświęconych rozmyślaniom,
odwagi w podejmowaniu trudnych tematów i trudnych decyzji,
prawdy, przyjaźni, szczerości -
z głębi serca życzę
wszystkim Czytelnikom mojego blogu 
oraz wszystkim moim przyjaciołom, znajomym i całej Polonii.
Janusz Sporek

Przedszkolak…Ziobro

Jan Sporek kwiecień 8, 2009

Cd: Bohaterowie i…bohaterowie…
Jan Pospieszalski pokazał też przypadek z najnowszej historii; tej obecnej, której jesteśmy świadkami.
Oto, ogromny ekran w studio, na nim sterany życiem i cierpieniem człowiek w mundurze z czasów II Wojny Światowej; Czytaj Dalej »

Bohaterowie i…bohaterowie…

Jan Sporek kwiecień 6, 2009

Jan Pospieszalski - kiedyś członek zespołu Czerowne Gitary -, dziś twórca świetnego programu tv “Warto rozmawiać”, osobiście ten program prowadzący. Tematem ostatniego programu (z minionego tygodnia) był wyrok śmierci, przez powieszenie, wydany i wykonany na Generale Auguście Emilu Fieldorfie, ps. “Nil”, o którym film wejdzie na ekrany polskich kin 17 kwietnia br. Czytaj Dalej »

Dalej »