Archiwum: lipiec, 2008

Im krócej, tym lepiej

Jan Sporek lipiec 25, 2008

A najciekawsze na końcu. Czytaj Dalej »

Sejm, a Traktat Lizboński

Jan Sporek lipiec 25, 2008

Pragnę przeprosić, jeśli tekst tego artykułu będzie nieco nieregularny. Stanie się tak ze względu na liczne cytaty z inych stron, co z reguły powoduje tzw. rozsypanie tekstu. Proszę mi wybaczyć.

Obiecałem, że skieruję do Sejmu RP pytania dotyczące Traktatu Lizbońskiego. I zrobiłem to. Przypomnę moje pytania:  Czytaj Dalej »

Krótko i węzłowato.

Jan Sporek lipiec 20, 2008

Czyli bez owijania w bawełnę. Pomyślałem, że “pojadę ” po wszystkich - i tych z lewa i tych z prawa, w końcu to o Polskę chodzi, a nie o grzecznościowe ukłony. Czytaj Dalej »

Apel z Wirginii

Jan Sporek lipiec 18, 2008

Szanowni Czytelnicy,

Jak widać KPA ma jakiś problem, ale nie nazywa go po imieniu. Poniżej skopiowany e-mail, który otrzymałem od Członka Oddziału KPA z Waszyngtonu. Przytaczam w całości wraz z załączonym apelem do Polonii. Pozwoliłem sobie jedynie usunąć adresy, na które ten e-mail był wysłany, jako, że nie mam upoważnienia do ich publikowania.

——————————————————–  

Proszę o rozpowszechnienie poniższego listu, jak również umieszczenie go na Pana blog-u. 
Pozdrowienia i wyrazy uznania za dobrą robotę,
Sławek Korzan 

——————————————————–  Czytaj Dalej »

KPA na bocznej linii?

Jan Sporek lipiec 14, 2008

Biały Orzeł, polonijne pismo, wypuścił spory artykuł o tym, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP czyni starania o znalezienie (i wynajęcie) firmy lobbingowej, która miałaby lobbować na rzecz interesów Polski w USA. W świetle spapranych rokowań dotyczących tarczy antyrakietowej akcja ta jawi się jako kolejna bzdura wymyślona, żeby po prostu nasypać piasku w oczy. O inicjatywie poszukiwania firmy lobbingowej mówi Białemu Orłowi wiceminister Ryszard Schnepf. Biorąc pod uwagę fakt, że pan Schnepf jest jakąś dziwną ciągłością “starego” Czytaj Dalej »

Jak się modlić, to na całego…

Jan Sporek lipiec 6, 2008

Driggs Ave, Humboldt Street; na rogu kościół Św. Stanisława Kostki, żeby było ściślej - Greenpoint, polska dzielnica Brooklynu (podobno największe skupisko Polonii).

Drzwi kościoła otwarte na ościerz, widać, że w środku nie ma tłoku, są nawet miejsca siedzące. Na zewnątrz po drugiej stronie ulicy, oparci o metalowy płotek przy domu pogrzebowym stoi kilku młodych ludzi. Piją jakąś sodę z puszek, wesoło gwarzą. Czytaj Dalej »

Zamach na Olszewskiego-Bis

Jan Sporek lipiec 3, 2008

Czyli krótka pamięć Donalda T.

4 czerwca tego roku minęła 16 rocznica nocnego zamachu stanu w wolnej Polsce. Zamachu dokonał ówczesny prezydent, Lech Wałęsa, a w tajnej, nikczemnej procedurze nocnej narady udział wzięli obecnie panujący Donald Tusk i Waldemar Pawlak. Rząd Jana Olszewskiego był pierwszym rządem w wolnej Polsce, który chciał przeprowadzić kompletną lustrację i dekomunizację. Słowa Lecha Wałęsy na filmie “Nocna zmiana” są niezwykle znamienne: “…oni zaszli za daleko…ja ich od jutra nie chcę widzieć w moim gabinecie…czy poprzemy Pawlaka, jak będzie głosował sejm?” Czytaj Dalej »

Wytnij i zapamiętaj; EURO 2012

Jan Sporek lipiec 2, 2008

Oglądanie polskich programów przez Internet ma tę dobrą stronę, że chociaż nie można jednego programu obejrzeć dwa razy, (ze względu na prawa autorskie, co jest zrozumiałe), to jednak w trakcie jego trwania można wracać, zatrzymywać i na przykład robić notatki. No, więc zrobiłem: Czytaj Dalej »