Archiwum: październik, 2010

Politycy, a chrześcijaństwo…

Jan Sporek październik 24, 2010

Politycy, chcący wziąć poważny udział w wyborach, a zwłaszcza zamierzający wygrać, wydają miliony dolarów, a w Polsce miliony złotych, aby zaistnieć na rynku, nazwijmy to elekcyjnym.
W zestawieniu z nimi papież - nieważne jakiej będzie narodowości -  nie wydaje ani centa (grosza) na kampanię wyborczą. Któryś z kardynałów biorących udział w konklawe w końcu wygrywa. I też nieważne, czy za pierwszym razem, czy za dziesiątym. Jest papież. Czytaj Dalej »

Miłość ci wszystko…wypaczy

Jan Sporek październik 18, 2010

“Misja specjalna” i program Wildsteina znikają z TVP 1. “Magazyn “Misja specjalna” i program “Bronisław Wildstein przedstawia” znikają z anteny TVP. Jako powód TVP podaje niezadowalające wyniki oglądalności. Ostatni odcinek “Misji specjalnej” ma zostać wyemitowany w nocy z wtorku na środę. Z kolei program Wildsteina po raz ostatni pojawi się na antenie w następną niedzielę, 24 października. - Oglądalność obu programów była niezadowalająca i w dodatku ciągle spadała. Producentów o decyzji zawiadomiono listownie w czwartek – poinformowało portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVP. “Misja specjalna” to magazyn śledczy pod redakcją Anity Gargas. Media wielokrotnie pisały o jej związkach z PiS i “Gazetą Polską”. Z kolei Bronisław Wildstein to prawicowy publicysta na stałe związany z “Rzeczpospolitą”. Był prezesem TVP od maja 2006 r. do lutego 2007 r.” Czytaj Dalej »

Pół roku…

Jan Sporek październik 10, 2010


Śmierć Prezydenta, Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki i Elity polskiej polityki połączyła tysiące Polaków w bólu, żalu i rozpaczy.
Ta sama śmierć ukazała Polaków, którzy tą śmiercią gardzą, wyszydzają ją i odsłaniają oblicze, jakiego trudno było się spodziewać, gdy obiecywali miłość, szacunek, tolerancję. Czytaj Dalej »