Archiwum: sierpień, 2010

Paralele

Jan Sporek sierpień 17, 2010

Kilka dni temu napisałem o remisie Tuska z Obamą. I oto mamy kolejną paralelę: w Polsce na miejscu największego zwycięstwa nad komunistyczną hordą obecne władze pobudowały w tajemnicy i w ekspresowym tempie pomnik nie dla zwycięzców, a dla najeźdźców. Czytaj Dalej »

Koniec złudzeń?

Jan Sporek sierpień 15, 2010

“Państwa giną wtedy, gdy nie umieją odróżnić ludzi złych od dobrych”
- Anystenes z Aten (ok. 440-366 p.n. Chrystusa)
Myślę, że jeśli ktoś miał jeszcze złudzenia co do osoby prezydenta Komorowskiego, to pozbył się ich definitywnie teraz przy okazji żenującego ataku na Krzyż, braku szacunku dla swojego Poprzednika, który tragicznie zginął wespół z Elitą polityczną, jeszcze bardziej żenującego podwieszenia “tablicy pamiątkowej” dla ludzi, którzy “tam się zbierali” i zgodzie na pomnik dla czerwono-armistów, którzy zginęli w bitwie pod Ossowem. Czytaj Dalej »

Tusk - Obama 1:1

Jan Sporek sierpień 5, 2010

Przysłuchiwałem się wczoraj debacie sejmowej w polskim parlamencie. No cóż, na “spokojnej wyspie, oazie bezkryzysu” zafalowało i dało się słyszeć groźne pomruki nadchodzącej burzy. Dziura budżetowa ogromna, bezrobocie bez zmian, do sprzedania już tak niewiele, obietnic taki ogrom. Czytaj Dalej »

Krzyż

Jan Sporek sierpień 2, 2010

Sto lat temu, zanim komunistyczna hydra zalała najbliższych sąsiadów dawnej Rosji, nasi dziadkowie i pradziadkowie, w najgorszych nawet snach nie przypuściliby, że krzyż w naszej Ojczyźnie stanie się przeszkodą i przyczyną podziału społeczeństwa. Czytaj Dalej »