Archiwum: marzec, 2010

Amnezja narodowa

Jan Sporek marzec 25, 2010

Utworzenie IPN było i jest - de facto - największym osiągnięciem instytucjonalnym wolnej Polski., Dużo większym, niż powołanie CBA, czy rozwiązanie WSI. Zniszczenie tej instytucji jest podkreśleniem symbiozy, jaką można dostrzec pomiędzy PO i SLD z dodatkiem PSL. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to zemsta za książkę Cenckiewicza i Gontarczyka o Wałęsie. Jeszcze trudniej nie wyciągnąć wniosku, że jest to, już nie próba, ale decyzja o upolitycznieniu tej instytucji. Czytaj Dalej »

Irlandia, czy czeski film?

Jan Sporek marzec 24, 2010

Podczas spotkania z nową Panią Konsul Generalną, Ewą Juńczyk-Ziomecką, bardzo zresztą sympatyczną, które odbyło się w redakcji Kuriera Plus, jeden z zacnych skadinąd dziennikarzy, do Kuriera pisujących, Andrzej Józef Dąbrowski raczył był ostrzec stojące ze mną w kółeczku towarzystwo, żeby na mnie uważało, bo ode mnie „na prawo jest już tylko…ściana”. Czytaj Dalej »

To dopiero początek

Jan Sporek marzec 11, 2010

Kandydaci na kandydatów do wyborów prezydenckich zaczęli się popisywać kwiecistymi mowami, głównie obrażającymi obecnego prezydenta, lub swojego rywala. Już przy pierwszych potyczkach wyszło też, że krytykowanie kandydatów na kandydatów jest w PO partyjnie surowo wzbronione. PO ze swoimi okrzyczanymi na całą Europę “wysokimi standardami” reprymenduje swojego “stańczyka” za jego wypowiedzi na temat jednego z kandydatów na kandydata. Czytaj Dalej »

“Zatroskany” Kongres

Jan Sporek marzec 8, 2010

Był sobie kiedyś w New Jersey jeden oddział Kongresu Polonii Amerykańskiej. Jeden. Ambitnym kandydatom na tzw. “liderów” jeden nie wystarczył, więc pewien lider doprowadził do rozbicia jednego, na dwa i tak mamy oddział połnocny i południowy KPAw New Jersey. To, że geograficznie są bardzo blisko siebie i mniej więcej wśrodku stanu pełnego ogrodów, to pikuś. Ważne, że są dwa i jest dwóch prezesów. Czytaj Dalej »