Archiwum: listopad, 2013

Gabinet samobójców

Jan Sporek listopad 28, 2013

Zwykle dzieje się tak, że gdy jedna ekipa budowlana zchrzani robotę, to druga niezbyt chętnie podejmuje się poprawiania po tamtej, a cena skacze w górę parokrotnie; gdy kupi się ubranie skrojone niekoniecznie na naszą miarę i sylwetkę, to krawiec kręci nosem i zwykle poprawka kosztuje więcej, niż zapłaciliśmy w sklepie. Czytaj Dalej »

Krzyż znów przeszkadza

Jan Sporek listopad 26, 2013

Armand Ryfiński – Twój Ruch (po samowyruchaniu Palikota) powiedział był dzisiaj (26 listopada, 2013), w telewizorni:

„Krzyż w sali sejmowej przypomina mi inkwizycję”. Czytaj Dalej »

Rekonstrukcja

Jan Sporek listopad 21, 2013

Hej, chłopcy, zrobiliście swoje, wszyscyśmy się obłowili, Polska w kłopotach, zadłużona po uszy, bez przemysłu, bez armii, ze spieprzoną oświatą, służbą zdrowia, chłopy i baby muszą pracować do 67 roku życia, no i wiecie, całe mnóstwo innych, “fajnych” rzeczy. Czytaj Dalej »

LOT

Jan Sporek listopad 15, 2013

LOT - nie chodzi o linie lotnicze.

Zastanawiam się czasem po co ludzie chodzą do kina… Tak się złożyło, że kilka dni temu “wpadłem” w grupkę ludzi żywo dyskutujących o znakomitym, amerykańskim filmie “Lot”, z Denzelem Washingtonem w roli pilota - alkoholika i narkomana. Czytaj Dalej »

Wszechpotężny PiS…

Jan Sporek listopad 13, 2013

… i cieniutka PO, a raczej cieniutki Donald i jego ferajna

Oczekuję, że najbliższe tsunami, albo inny huragan ogłoszone będą z winy Jarosława Kaczyńskiego. Czytaj Dalej »

“Niekomunistyczny” premier?

Jan Sporek listopad 4, 2013

O zmarłych nie powinno się mówić źle. To już lepiej nic nie mówić. Tak się przyjęło. Ale czy o zmarłych można, lub powinno się kłamać, aby tylko nie powiedzieć źle? Temat dla filozofów, socjologów, etyków. Czytaj Dalej »