Archiwum: marzec, 2009

W obronie Unii Kredytowej 2

Jan Sporek marzec 27, 2009

Wygląda na to, że nierzetelność informacji podawanych przez współczesne źródła może być tak gęboka, że może doprowadzić do skrzywdzienia wielu osób. Czytaj Dalej »

W obronie Unii Kredytowej

Jan Sporek marzec 25, 2009

W obronie Unii Kredytowej
A może w obronie Polonii nowojorskiej? Oto wytłuszczony tytuł na www.onet.pl Katedra Polska na uniwersytecie w Nowym Jorku.
A poniżej informacja, że zebrano 3 mln dolarów na utworzenie tej katedry. Owe 3 mln, stanowiące tzw. fundusz żelazny, pozwolą na sfinansowanie działalności od roku…2010. I dalej: “Na środowej konferencji prasowej, z udziałem m. in. ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, przedstawiono donatorów funduszu, który zorganizowano dzięki wspólnej akcji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku i Fundacji na Rzecz Nauki”. Czytaj Dalej »

Spotkanie Liderów - bis

Jan Sporek marzec 21, 2009

Widzę, że działo się dużo…na blogu. Brakuje mi Maćka z Bogdańca, mogłaby się pokazać jakaś Jagienka, albo Danuśka, ale aż mnie trzęsie, jak pomyślę, że mógłby się też pokazać…Urlyk von Jungingen, brrr. Czytaj Dalej »

Do roboty, Prezesie

Jan Sporek marzec 17, 2009

Pamiętne zebranie w Centrum Polsko-Słowiańskim, w Dzień Kobiet, 2009 roku, czyli trochę więcej, niż tydzień temu zawierało scenkę, w której prezes Unii Kredytowej wsiadł na populistycznego konia i krzyknął, Czytaj Dalej »

Był sobie bank

Jan Sporek marzec 14, 2009

Gdzieś w centralnym, a może centralno-południowym regionie Meksyku był sobie bank typu unia kredytowa. Powstała owa unia, bo szefom organizacji etnicznej zachciało się polepszyć życie swoich ziomków. Od tego momentu ziomkowie mogli składać swoje ciężko zarobione pieniądze na bezpieczne konta, ubezpieczone przez rząd, brać pożyczki na samochody, domy, studia. Czytaj Dalej »

Świat zwariował, czy…

Jan Sporek marzec 12, 2009

Niedzielne zebranie w Centrum, a właściwie ta godzina przed jego rozpoczęciem doprowadza mnie do takiej właśnie konkluzji: albo zwariował świat, albo z Polonią jest coś nie tak. Czytaj Dalej »

W koło Macieju…

Jan Sporek marzec 11, 2009

Na moim blogu możliwość wymiany poglądów mają wszyscy, oprócz tych, którzy nie potrafią poskromić chamstwa i dostosować się do ogólnego poziomu dyskusji - (dwa takie komentarze czekają w “poczekalni wyłącznie na pamiątkę i dowód, jak nie potrafimy z sobą rozmawiać). Czytaj Dalej »

Farsa, groteska…

Jan Sporek marzec 9, 2009

…i bolesny podział Polonii. A myślałem, że zacznie się od życzeń dla zebranych na sali kobiet, wszak to było 8 marca…

Czytaj Dalej »

Dalej »