Archiwum: listopad, 2010

Powrót KC- mam kaca

Jan Sporek listopad 26, 2010

Był 11 grudnia, 1981. Prowadzony przeze mnie zespół pieśni i tańca “Górnicy” przy KWK Dębieńsko w Leszczynach-Czerwionce, koło Rybnika występuje dla załogi Ursusa. Wspaniałe przyjęcie przez załogę i dyrektora Wilka. Na drugi dzień zwiedzanie zakładu, a wieczorem występ kabaretu “Trzecia Zmiana” z Jurkiem Cnotą. Czytaj Dalej »

Kto z was bez winy…

Jan Sporek listopad 18, 2010

Jedni mówią, że włożyłem kij w mrowisko, inni cieszą się, że “przyłożyłem” CPS, jeszcze inni mają satysfakcę, że “oberwało” się Unii, tymczasem tzw. “komentatorów” jest zaledwie kilku - głównie ci sami, którzy kiedyś byli tu aktywni. Czytaj Dalej »

Zapraszam

Jan Sporek listopad 17, 2010

Zapraszam na spotkania z legendą polskiego kabaretu, JANEM PIETRZAKIEM:
-LINDENHURST, Long Is. piątek, 19 listopada, 20:00
Knights of Columbus, 400 S. Broadway (duży parking)

-FILADELFIA, PA niedziela, 21 listopada, 18:30
Dom Polski, Academy Road (duży parking)

-GLEN COVE, Long Is. środa, 24 listopada, 20:00
Polski Dom Narodowy (duży parking)

-HARTFORD, CT piątek, 26 listopada, 19:00
Polski Dom Narodowy, Charter Oak Ave.

-GREENPOINT sobota, 27 listopada, 20:00
Centrum Polsko-Słowiańskie, 177 Java Street

-PASSAIC, NJ niedziela, 28 listopada, 16:00 (duży parking)
Polsko-Amerykańskie Centrum Kultury, 1-3 Monroe Street

$25 we wszystkich miejscach koncertów.
kontakt: JANUSZ SPOREK  (718) 486-6780

…Znowu Centrum…? -2

Jan Sporek listopad 15, 2010

Zrzucanie winy na innych staje się wśród nas orężem coraz powszechniejszym. Po kolejnym “dochodzeniu” do prawdy muszę i powinienem przeprosić pracowników administracyjnych Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej odpowiedzialnych za przesyłanie wykazu członków CPS, którzy deklarują swoje 10 dolarów na tę organizację. Czytaj Dalej »

…I znowu Unia Kredytowa…?

Jan Sporek listopad 14, 2010

Nie wiem, które środki masowego przekazu, z jakimi współpracuję ograniczą moją działalność publicystyczną, ale czy to ma być moje zmartwienie? Mam blog. Więc nie będę ani zmartwiony, ani też nie będę z tego powodu płakał. Niektórzy z “komentatorów” nie rozumieją istoty dyskusji, a na segregowanie popisów jakichś “emigrantów”, “konarskich”, czy “bartoszów” nie mam czasu. Bubki, które nic same nie robią oprócz krytykanctwa. Ale zostawmy to, - szkoda energii. (A swoją droga Konarski, zawsze mi się -historycznie- kojarzy z dużym intelektem. Ale, OK. Czytaj Dalej »

Znowu Centrum…?

Jan Sporek listopad 13, 2010

Przede wszystkim mam gorący apel do władz Centrum Polsko-Słowiańskiego, a właściwie dwa apele i myślę, że po dziesiątkach telefonów apeluję w imieniu bardzo wielu Członków CPS.
Apele brzmią:
1. Unieważnić wybory!!!
2. Zmienić termin zebrania na jakąś sobotę, lub niedzielę. Czytaj Dalej »

Order Orła…Czarnego

Jan Sporek listopad 6, 2010

Ojciec - członek Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy i gorący zwolennik przyłączenia Polski do republik radzieckich. Stary, wypróbowany agent Moskwy w Polsce. Wraz z Brystygierową, Bermanem, Chajnem, Groszem, Kasmanem i innymi katami polskiego narodu wchodził w skład wydzielonej komórki bezpośrednio podległej Moskwie. Czytaj Dalej »

Wystarczyły dwa lata

Jan Sporek listopad 4, 2010

Amerykańskiemu społeczeństwu wystarczyły dwa lata, aby przejrzeć na oczy. Mówi się tu nie tyle o niesamowitym zwycięstwie Republikanów, ile o niesamowitej porażce Demokratów. Ja dodałbym do tego niezwykłą dojrzałość społeczeństwa. Zestawiając walkę polityczną tutaj z walką polityczną w Polsce trzeba zwrócić uwagę na bardzo zasadniczą rzecz: Czytaj Dalej »