Archiwum: sierpień, 2013

Mistrzyni Agnieszka

Jan Sporek sierpień 30, 2013

Mistrzyni Agnieszka

Obserwuję karierę Agnieszki Radwańskiej od początku  i muszę przyznać, że mam w tej kwestii pewne paralele do moich doznań z niektórymi pianistami. Czytaj Dalej »

Do PRL przez Meksyk

Jan Sporek sierpień 20, 2013

Chcę być obywatelem Meksyku! Pragnienie to poczułem po niewyobrażalnie podłych w stosunku do Polaków (kibiców z Chorzowa) słowach Tuska i Sienkiewicza. Czytaj Dalej »

Zdrajcy…

Jan Sporek sierpień 16, 2013

Historia Polski pokazuje, że prawie zawsze zdrajcy naszej Ojczyzny wywodzili się ze sfer rządowych, albo zbliżonych do rządu, albo przekupionych przez rządy i podstawionych do struktur wyzwoleńczych (jak np. Solidarność), agentów - co i tak dowodzi, że to też sfery rządzące. Czytaj Dalej »

Znieważenie Historyka

Jan Sporek sierpień 8, 2013

Ja tu czegoś nie rozumiem. Profesor Marek Chodakiewicz został wycofany z grona gości na spotkaniu młodych Polonusów w Connecticut, a Polonia, młodzieżowa organizacja, organizatorzy forum “Quo Vadis” chyba jednak zostali oszukani w tłumaczeniu, jakie przeczytałem w Nowym Dzienniku. Czytaj Dalej »

Polska, Kuwejtem

Jan Sporek sierpień 6, 2013

O Irlandii już słyszeliśmy, o Japonii też, o komputerze dla każdego dziecka i o polityce miłości tudzież. Teraz człowiek pełniący funkcję pierwszego ministra, Donald Tusk obiecuje, Czytaj Dalej »

Minister Cisek

Jan Sporek sierpień 3, 2013

Przyznaję, że lubiłem tego faceta, kiedy był szefem Instytutu Piłsudskiego, w Nowym Jorku; miły, sympatyczny, kulturalny.    

Od czasu jednak, kiedy zwinął manatki i “wyemigrował” do Polski, poczęło mi tu brakować…fortepianu. Czytaj Dalej »

WAŻNE, WAŻNE, BARDZO WAŻNE!!!

Jan Sporek sierpień 1, 2013


Pomóżmy Instytutowi Piłsudskiego: Czytaj Dalej »