Archiwum: styczeń, 2012

Wybitny działacz

Jan Sporek styczeń 30, 2012

Przyznam się, że w ostatnich dniach polonijne wydarzenia to mnie bulwersowały, to śmieszyły, to znów wkurzały do żywego. Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że nie potrafimy z sobą rozmawiać. Prawda to tak samo stara, jak emigracja do Ameryki. Sienkiewicz w “Listach z Ameryki” pisał o marnotrawieniu polonijnego majątku, kłótniach wewnątrz organizacji, głupich i nieodpowiedzialnych decyzjach itp. To było więcej, niż sto lat temu. Czytaj Dalej »

Irena - wspomnienie

Jan Sporek styczeń 22, 2012

Była wielka i w tej wielkości niezwykle skromna, serdeczna i ciepła. Jedna z największych DAM polskiej piosenki. Na scenie elegancka, cała w muzyce, którą śpiewała; patrzyła w oczy wybranych słuchaczy i nawiązywała bezpośredni kontakt. Nie potrzebowała wyzywających kreacji; wychodziła, śpiewała i zachwycała publiczność. Motylem jestem, Kawiarenki, Beatlemania story, Wymyśliłam cię.  A zaczęło się od “Gondolierów z nad Wisły”. Czytaj Dalej »

Odczep się Unio…

Jan Sporek styczeń 6, 2012

Odczep się Unio…
Europejska Unio. Pewien, aktywnie czytający wszystko, co się da znajomy, wysłał mi link do znakomitego wywiadu profesora Godfrey’a Bloom’a, europosła,w programie “Talks Money, Business & Europe”. Wywiad prowadziła Jan Boanas. Dziękuje Panie Andrzeju. Oto zapis wywiadu:
“Nazywam się Godfrey Bloom, jestem posłem PE, reprezentuję Yorkshire i Pólnocne Lincolnshire, z ramienia Partii Niezależnej Zjednoczonego Królestwa (United Kingdom Independence Party) i zasiadam w dwóch komisjach; jedna, to Komisja Gospodarcza i Monetarna, więc jestem na czele tego euro-nonsensu, jaki obecnie mamy; i zasiadam też w Komisji Ochrony Środowiska. Czytaj Dalej »