Archiwum: maj, 2009

Kto mieczem wojuje…

Jan Sporek maj 23, 2009

PiS zabiega o zgodę Platformy Obywatelskiej na użycie spotu telewizyjnego tejże, z czasów, gdy Platforma zawracała głowy wyborców cudami irlandzkimi, a co naiwny naród wziął za proroctwa prawdziwe i zagłosował na “platformersów”.  PiS chce wykorzystać ów spot do własnej, pisowskiej kampanii wyborczej. Chodzi głównie o hasło: “By ludziom żyło się lepiej”, Czytaj Dalej »

Debat-ratatata

Jan Sporek maj 21, 2009

Premierowi zabrakło “jaj”, jak to potocznie się mówi io facecie z fantazją. Na jego miejscu, widząc dwóch przedstawicieli nie najważniejszych związków zawodowych powiedziałbym: Panowie, zostawmy te krzesła i jedźmy pod bramę. Czytaj Dalej »

Europa nie wie nic

Jan Sporek maj 19, 2009

Taki wniosek można wyciągnąć po ukazaniu się spotu telewizyjnego wyprodukowanego na zamówienie Komisji Europejskiej, a dotyczącego 20-lecia wyzwolenia “demoludów” spod jarzma komunizmu. Czytaj Dalej »

Szlachetność i blichtr

Jan Sporek maj 14, 2009

Na tytułowych stronach amerykańskich magazynów etatowo robią takie gwiazdy, jak Tom Cruise, Madonna, Brad Pitt; a to zaadoptowali dziecko w środkowej Afryce, albo zachodniej, albo tej piaszczystej, obojętne; a to rozwodzą się, a to trzymają żonę krótko itp. a żądne plotek gosposie domowe i nie tylko, zachłystują się tymi sensacjami i wspierają kasę bulwarowców, albo, co przykrzejsze renomowanych magazynów. Czytaj Dalej »

Kim jesteście?

Jan Sporek maj 9, 2009

Przejrzałem mnóstwo dokumentów. Są u mnie. Apeluję do wszystkich, którzy chcą dotrzec do prawdy: przychodźcie - pokażę każdy z dokumentów, nawet zrobię kopie.  Czytaj Dalej »

Przywódca, czy tchórz?

Jan Sporek maj 7, 2009

Andrzej Celiński bez wahania powiedział Wiadomościom, że Donald Tusk stchórzył. W mojej prywatnej sondzie wśród przyjaciół z Polski nawet tych, którzy głosowali na Platformę wyszło mniej więcej to samo. Przy okazji dowiedziałem się, że ci, którzy glosowali na Platformę robili to nie z jakiegoś specjalnego uznania dla tej fromacji, ale wyłącznie dlatego, żeby nie głosować na PiS. Czytaj Dalej »

Jak nie kijem, to pałką

Jan Sporek maj 6, 2009

Mam za co dziękować Bogu. Dwa dni prób z orkiestrą w Maryland, to po prostu “windą do nieba”. Dwa dni z cudownymi ludźmi, którzy okazują sobie wzajemnie i mnie, jako przybyłemu z dalekiego kraju serdeczność, szczerość i ogromny szacunek. No cóż, wszystko, co dobre szybko się z reguły kończy. Zimny prysznic w postaci wypocin “Wałęsy” o “zaciemniaczu”, o “tournee artystycznym”. Gdyby on mógł choć sobie wyobrazić, jak biedny jest w swoim wnętrzu, jaki prostacki. I ten jego sekundant… Czytaj Dalej »

“Dla dobra Polonii…”

Jan Sporek maj 1, 2009

To częste słowa prezesa Matyszczyka. To, co zrobił razem ze swoją Radą nie jest tylko zaprzeczenim tych słów, nie jest już nawet uderzeniem we mnie; to, co zrobił jest zwykłym prostactwem ukazującym prymitywne odgrywanie się na człowieku, który całe swoje emigracyjne życie poświęcił polskiej muzyce i polskim artystom. Czytaj Dalej »