Archiwum: maj, 2014

Dzielna Marysia

Jan Sporek maj 29, 2014

Już chyba większość społeczeństwa wie, co przydarzyło się D. Tuskowi w Gorzowie Wielkopolskim. Oczywiście na słowa prawdy wypowiedziane spokojnie do szefa rządu przez 17-latkę zareagował największy moralista RP, człowiek o niezkazitelnych manierach, - Tomasz Lis.

Odsądzając młodziutką licealistkę od czci i wiary, krytykując “złe maniery” Lis udowadnia, że on sam też boi się licealistki. A oto Lisie dobre maniery:

http://vod.gazetapolska.pl/7200-tomasz-lis-przeklina-poza-kamera

Euro-Wybory, wyniki

Jan Sporek maj 26, 2014

Wygląda na to, że Polacy wreszcie zaczynają trzeźwieć po upojnych latach “miłości” (najczęściej jednopłciowej i tranwestycyjnej), aferach, korupcji, kłamstwach, niedotrzymanych obietnicach, totalnego zadłużenia kraju, europejskiego poddaństwa, polityki ponad naszymi głowami, Czytaj Dalej »

Nasza Unia, Anno Domini, 2014

Jan Sporek maj 26, 2014

Nasza Unia wciąż żywa, wciąż żywa, wciąż żywa,

Kombinatorów skrywa, wciąż skrywa - bęc. Czytaj Dalej »

Euro-Wybory, rejestracja

Jan Sporek maj 18, 2014

Polonia głosuje na Nr. 1 (Warszawską Jedynkę), czyli na prof. Zdzisława Krasnodębskiego.

Polonia nowojorska, to w zdecydowanej większości zwolennicy prawicy. Pomijając jednak ten fakt sądzę, że nawet zwolennicy obecnej koalicji rządzącej widzą, czarne na białym, że rządy tej koalicji powinny się, jak najszybciej zakończyć. Zacznijmy więc od odcięcia ich od Parlamentu Europejskiego. Kandydują wyłącznie po to, aby zarabiać 12 tysięcy euro miesięcznie i po pięciu latach mieć poselskie, europejskie emeryturki. Za to, co zrobili z Polską przez siedem lat marnotrawienia polskiego majątku i dóbr narodowych, za rozwalenie przemysłu, podniesienie wszystkich podatków, krótko mówiąc, złamanie wszystkich obietnic, nie możemy im fundować europejskiego dobrobytu, bo na to nie zasługują.

Kandydatem, na którego powinniśmy oddać głos jest prof. Zdzisław Krasnodębski.

Klug Gazety Polskiej, w Nowym Jorku oferuje Polonii pomoc w rejestracji do wyborów.

Proszę dzwonić pod numery:

718-486-6780, prosić Janusza, od poniedziałku, 19 maja, do czwartku, 22 maja.  

347-419-4104, prosić Małgorzatę, od niedzieli, 18 maja, do czwartku, 22 maja.

Rejestracja kończy się w czwartek, 22 maja o północy.

 

Chciałbym, aby nie zrozumiano mnie źle, że  na siłę narzucam kandydaturę Prof. Krasnodębskiego. Każdy może głosować na swojego kandydata z poniższej listy:

 

1. Krasnodębski Zdzisław Marek - wykładowca akademicki - bezpartyjny

2. Foltyn-Kubicka Hanna - filolog-germanista - PiS

3. Krajewski Jarosław Karol - politolog - PiS

4. Tomaszewska Ewa - fizyk - PiS

5. Jurek Marek - historyk - Prawica Rzeczypospolitej

6. Kaczmarska Agnieszka - politolog - PiS

7. Uściński Piotr Michał - menedżer - PiS

8. Ołdakowski Wojciech Jerzy - rolnik - PiS

9. Górski Artur Cezary - poseł na Sejm - PiS

10. Czerwińska Anita - prawnik - bezpartyjna

 

Najlepiej postawić krzyżyk przy jednym tylko nazwisku, aby nie ryzykować unieważnienia głosów, ale, jeśli już dojdzie do tego, że ktoś skreśli na przykład numery 2, 5, 9, to głos na tej karcie będzie przypisany temu, kto jest najwyżej, czyli nazwisku przy numerze 2.

 

 

Euro-Wybory - Krótko

Jan Sporek maj 10, 2014

Mam gotowy artykuł o ostatnich “wyda-wrzeniach” w Polonii nowojorskiej: odznaczeni przez Komorowskiego i koncert w Katedrze. Zdecydowałem jednak, że wybory, to temat o wiele ważniejszy. Tamto może poczekać. I tak jest już “po grzybach”. A właśnie od tych i następnych wyborów zależeć będzie, czy sytuacje typu “byle jacy odznaczeni” i “byle jakie koncerty” w Katedrze będą się powtarzać. Czytaj Dalej »

Euro-Wybory 6

Jan Sporek maj 8, 2014

Wystarczy spojrzeć na listę kandydujących do Euro-Parlamentu, z ramienia PO, aby skonkludować, że ci, którzy zniszczyli polską gospodarkę teraz chcą sobie dodatkowo polepszyć swoje lukratywne codzienności przez pensyjki w wysokości około 12 tysięcy euro, by w konsekwencji, po pięcioletniej kadencji mieć prawo do “europejskiej emerytury”. Czy są tego warci? Czy powinno się ich nagradzać wyborem do Brukselii? Oto ich dorobek z dwóch kadencji: Czytaj Dalej »

Jan Sporek maj 4, 2014

Euro-Wybory 5

Edukacja

· Pozbawienie rodziców prawa do decydowania o przyszłości edukacyjnej ich dzieci poprzez odrzucenie obywatelskiego wniosku o referendum w sprawie sześciolatków i zmiany struktury szkolnictwa. Czytaj Dalej »

Euro-Wybory 4

Jan Sporek maj 2, 2014

Czytelniku Drogi, zanim oddasz głos, pomyśl o Polsce, o sobie, swoich dzieciach i swojej rodzinie.

Ciąg dalszy “Niektórych skutków działania opresyjnych rządów koalicji PO-PSL: Czytaj Dalej »