Archiwum: maj, 2012

Nareszcie jednym głosem

Jan Sporek maj 30, 2012

Jak to zwykle bywa, kiedy ktoś nas boleśnie uderzy, zaczynamy mówić jednym głosem. I dobrze, że wypowiedział się i prezydent Komorowski i premier Tusk i były premier Kaczyński i byłi prezydenci, Wałęsa i Kwaśniewski. Czytaj Dalej »

President Obama, please apologize!!

Jan Sporek maj 29, 2012

Mr. President we, the Polish people expect your apology for the shocking term you used while honoring Jan Karski. Czytaj Dalej »

Gdzie kasa?

Jan Sporek maj 26, 2012

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Czytaj Dalej »

Pucz po raz drugi

Jan Sporek maj 19, 2012

Zadziwiające, jak głeboka może być w ludziach chęć zemsty, odwetu. Najpierw odbył się pucz na czterech dyrektorach. Pucz prowadziła przewodnicząca rady dyrektorów Unii Kredytowej, na wniosek posterunkowego “przywódcy” Polonii. Czytaj Dalej »

Spotkanie w hołdzie Ofiarom Katastrofy

Jan Sporek maj 1, 2012

Klub Gazety Polskiej w Nowym Jorku, wespół z Kongresem Polonii Amerykańskiej, Oddział w New Jersey zorganizowali spotkanie z Profesorem Wiesławem Biniendą, Mecenas Marią Szonert-Binienda, oraz Krystyną Kwiatkowską, wdowę po śp. Generale Bronisławie Kwiatkowskim i Dorotą Skrzypek, wdowę po śp. Prezesie Narodowego Banku Polskiego, Sławomirze Skrzypku. Czytaj Dalej »