Archiwum: Kategoria 'Ogólna'

Plan-demiczne kłamstwa

Jan Sporek październik 2, 2020

Jest takie powiedzenie, że to, jak my, dorośli się starzejemy, najlepiej widać po dzieciach.
Dziś to powiedzenie nabiera zupełnie innego wymiaru, ale jest równie trafne, a może i bardziej. Dlaczego bardziej? Czytaj Dalej »

Dziwne słowo, - “odmawiam”

Jan Sporek maj 23, 2020

Różaniec był  ze mną cały czas.

Nie chcę pretendować do roli językoznawcy, specjalisty ds gramatyki, ortografii, stylu budowania zdań, etc. Czytaj Dalej »

Gdybym ministrem zdrowia był…?

Jan Sporek maj 17, 2020

Nawet nie ministrem, a zwykłym lekarzem; czy nie powinienem mówić moim pacjentom, - ej noś maskę, ale nie przesadzaj, bo udusisz się własnymi “spalinami”? Czy nie powinienem powiedzieć, - nie noś tej samej maski dłużej, jak dwie godziny? Otwieraj okna w samochodzie i zdejmij w aucie tę pieprzoną maskę, bo szkodzisz samemu sobie? Czytaj Dalej »

Oda do Młodości

Jan Sporek maj 9, 2020

“Młodości, ty nad poziomy wylatuj”. Mówię do tych urodzonych w późnych latach sześćdziesiątych  i następnych do końca, XX wieku, aż do tych, którzy dziś mają dwadzieścia lat. Was już tego nie uczyli, bo na wielką poezję i literaturę nie ma już miejsca w edukacji. Czytaj Dalej »

Czy było inne wyjście…?

Jan Sporek maj 1, 2020

Wiem, że coronavirus jest, wiem, że ludzie umierają, wiem, że znowu będę wyszydzony, wykpiony, zakrzyczany przez “mądrzejszych”, tylko wyjaśnijcie mi proszę jedną rzecz:, DLACZEGO WYPOWIEDZI i OPINIE FACHOWCÓW, NAUKOWCÓW, W TYM LEKARZY, SĄ TRAKTOWANE, JAKO TEORIE SPISKOWE, A O WSZYSTKIM Czytaj Dalej »

Co nas nie zabije…

Jan Sporek kwiecień 3, 2020

To powiedzenie jest bardzo mądre, ale nie zawsze i nie wszystko zależy od nas. Nawet, jeśli wyjdziemy z tej pandemii obronną ręką, to czekają na nas… politycy. Oni zawsze coś wymyślą, żeby zepsuć nam humor i życie. Wiele lat temu zadawałem pytanie; - co jest ważniejsze, zdrowie obywateli, czy zbrojenie? Wiem, że to nie jest łatwe, ale politycy mają ten specjalny mandat społeczny, - mandat do myślenia o obywatelach. Czytaj Dalej »

Co z nami dalej…?

Jan Sporek marzec 27, 2020

Już nie otwieram informacji na “Messengerze”, w sms-ach, Facebooku, czy innych platformach,. Jedna przeczy drugiej: Tu żart, tu dramat, radocha i smutek, a wszystkie prowadzą do wzbudzania strachu; ktoś ma plan,  rządy nas oszukają, totalny kryzys w każdej dziedzinie. Plany, to może mieć Pan Bóg i, jak powiedział EInstein my Go możemy naszymi planami jedynie rozbawić. Czytaj Dalej »

Pedałów ci u nas dostatek…

Jan Sporek marzec 16, 2019

…a rowerów ciągle brak.

Pewien mądry facet ujawnił dzisiaj nie tylko, jak podła jest polityka władz Stolycy Polski, ale również, jak wielkim jest idiotą, a nie politykiem, dyplomatą, czy czymś w ten deseń. Czytaj Dalej »

Dalej »