Archiwum: wrzesień, 2011

Wybory raz jeszcze

Jan Sporek wrzesień 30, 2011

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że polskie ministerstwo spraw zagranicznych dołożyło wszelkich starań, aby utrudnić amerykańskiej Polonii udział w wyborach. Rozmawiam ze znajomymi z Long Island. Są w wieku po-emerytalnym, to starsi ludzie. Nie wezmą udziału w wyborach. Dlaczego? Czytaj Dalej »

Wybory 8 października

Jan Sporek wrzesień 29, 2011

To nie pomyłka. Artykuł jest dla Czytelników w Nowym Jorku i okolicach, a my głosujemy tu właśnie w sobotę, 8-ego października. Mamy na naszym terenie siedem komisji wyborczych: Czytaj Dalej »

PO-strach w oczach

Jan Sporek wrzesień 22, 2011

Wydawało mi się, że kampania wyborcza w Polsce będzie miała nadal ucieszny charakter, ale się z lekka pomyliłem. Wystarczyło, że Jarosław Kaczyński skomentował, iż wysłanie polskich prokuratorów i śledczych do „badania” wraku tupolewa, który stał się latającą trumną polskich elit, było wyborczą zagrywką spóźnioną o półtora roku i prysł zabawny nastrój. Czytaj Dalej »

Wybory, wybory, wybory

Jan Sporek wrzesień 20, 2011

Dziwnym zbiegiem okoliczności kampania wyborcza w Polsce przebiega prawie tak, jak zawsze, przy czym ta obecna ma nawet więcej zabawności, niż poprzednie. Natomiast znowu tak się zbiegło w czasie, że niedługo po wyborach w Polsce odbywać się będą wybory do Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Nowym Jorku. Polonia nie będzie się nudzić. Czytaj Dalej »

Wyszedł Rostowski…z worka

Jan Sporek wrzesień 14, 2011

No, i doczekaliśmy się słów prawdy. Z “zielonej wyspy” została…zielona karta. Jak szydło z worka, tak Rostowski dzisiaj wyszedł z ciemnej propagandy sukcesu. Ukwiecona orracja polskiego ministra finansów w Strasburgu wyraźnie określiła:
1- nie PiS, a właśnie J. Rostowski robi za straszaka
2- strefa euro, a co za tym idzie Unia Europejska są w dramatycznym kryzysie
3- polscy politycy z rządzącej koalicji wiedzą to, czego nie uświadamiali społeczeństwu, okłamując je systematycznie i z zimną krwią. Czytaj Dalej »

Kwiatkowski kontra Kozakiewicz

Jan Sporek wrzesień 13, 2011

Adam Kwiatkowski przyjechał do Nowego Jorku na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej, Władysław Kozakiewicz zaproszony był przez Polish American Sport Association. W odstępie dwóch tygodni odbyły się dwa spotkania z kandydatami na posłów. Kwiatkowski wystawiony z listy PiS jest na tej liście ostatni, czyli czterdziesty, Kozakiewicz zaś startuje z listy PSL i jest na tej liście pierwszy. Czytaj Dalej »