Archiwum: maj, 2010

Co jest ważne dla PO?

Jan Sporek maj 26, 2010

Chciałem pisać o kampanii wyborczej w Uii Kredytowej, ale po tym, jak mi ktoś życzliwy przeczytał przez telefon “odpowiednie” dla mnie fragmenty wywiadu z jakąś pustą babą w pewnym północno-biegunowym szmatławcu, wspieranym skądninąd przez pewnego zacnego biznesmena z Wielkiego Jabłka, stwierdzilem, że szkoda czasu. Czytaj Dalej »

Wybory w PSFUK

Jan Sporek maj 20, 2010

Nie od dziś wiadomo, że żaden scenarzysta, czy pisarz nie byłby w stanie wymyśleć takiego scenariusza, jaki czasem pisze życie. Straszliwa katastrofa pod Smoleńskiem przyspieszyła w Polsce wybory prezydenckie i ni stąd, ni zowąd data wyborów w Polsce zbiegła się z datą wyborów do rady dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Czytaj Dalej »

Szlachta XXI wieku

Jan Sporek maj 18, 2010

Zgoda buduje…niezgoda rujnuje. Hasło PO zamiast łagodzić atmosferę wprowadza potworny ferment, sieje wrogość i nadal pluje po konkurentach, w szczególności zaś po Jarosławie Kaczyńskim. Czytaj Dalej »

Kom-(promitacja)-orowski

Jan Sporek maj 17, 2010

Po raz pierwszy tak wyraźnie dostrzegłem zaskoczenie, ale i wścieklość w oczach i na twarzy Donalda Tuska, a to za sprawą nie-królewskiego spotkania tzw. honorowego komitetu wyborczego B. Komorowskiego, aliści zorganizowanego w królewskich Łazienkach. Czytaj Dalej »

Klub Gazety Polskiej

Jan Sporek maj 17, 2010

Pragnę pinformować wszystkich Państwa, że z dniem dzisiejszym - poniedziałek, 17 maja otwieram zapisy osób chcących włączyć się w działalność Klubu Gazety Polskiej, pod redakcją Tomasza Sakiewicza. Czytaj Dalej »

Czy będzie mądrzej…?

Jan Sporek maj 9, 2010

Miało być lepiej, - nie jest. Czy zatem będzie mądrzej? To pytanie jest właściwie konsekwencją odpowiedzi na poprzednie pytanie. Dlaczego nie jest lepiej? Głównie z powodu marszałka sejmu, który nie mając społecznego mandatu do pełnienia funkcji prezydenta, a jedynie argumenty wynikające z zapisów konstytucyjnych wziął się za pełnienie roli głowy państwa w sposób dość zachłanny. Czytaj Dalej »