Archiwum: listopad, 2009

Ciepło, ciepło…Oskar

Jan Sporek listopad 25, 2009

Politycy zwariowali na punkcie traktatów; nicejski, lizboński…to już historia, niestety - spełniona. W grudniu, w Kopenhadze chcą podpisać kolejny, tym razem na temat ocieplenia klimatu. Uwaga ludzie: Nie oddychać, bo wasz wydech produkuje CO2, a to ociepla klimat. Uwaga wszystkie morza i oceany; - nie absorbować i nie produkować więcej dwutlenku, bo to ociepla klimat; uwaga wszystkie roślinki na ziemskim globie: zaprzestać w trybie natychmiastowym wszelkich procesów fotosyntetycznych, bo używacie do tego dwutlenku węgla. Nie musicie być zielone, możecie być szare! Czytaj Dalej »

Nieświadoma Europa

Jan Sporek listopad 22, 2009

Rok temu (z okładem) - 25 lipca, 2008 na tym blogu zamieściłem artykuł pt. “Sejm, a Traktat Lizboński”. Ostatecznie traktat jest podpisany, jego zwolennikom ulżyło, bo Irlandia w drugim referendum, - które ostatecznie oceniam, jako przestępstwo w stosunku do bajdurzonej przez szefów Europy DEMOKRACJI, bo przecież prawo Unii Europejskiej mówi jasno, że ma być sto procent głosów na TAK, aby traktat został ratyfikowany - powiedziała NIE, zatem postanowiono otworzyć tylne drzwi i “zmuszono” Irlandię do ponownego referendum. Czytaj Dalej »

Carnegie, Mahler, Aschenbach i…my

Jan Sporek listopad 20, 2009

Carnegie, Mahler, Aschenbach i…my

KOMUNIKAT SPECJALNY: Mniej więcej od połowy grudnia rozpocznę współpracę z Nowym Dziennikiem. Tą drogą chcę podziękować Prezesowi Zarządu, Panu Tadeuszowi Kondratowiczowi i Redaktorowi Naczelnemu, Panu Janowi Latusowi za złożenie mi tej propozycji.
Nie będę wsadzał “kija w mrowisko”…no, może czasem.
Czytaj Dalej »

List otwarty

Jan Sporek listopad 12, 2009

Kraków, dnia 11 listopada  2009r.

Pan Prezydent RP, Lech Kaczyński

Pan  Premier   RP,  Donald  Tusk

Pan Marszałek Sejmu RP, Bronisław Komorowski

Pan Marszałek Senatu RP, Bogdan Borusewicz

List otwarty byłego działacza niepodległościowego do Rządzących Czytaj Dalej »

Podwójny tryumf

Jan Sporek listopad 8, 2009

Inaczej nie mogę tego nazwać; - 18 paździenika, 2009 zapamiętam, jako dzień podwójnego prezentu otrzymanego od losu. Nawałnica obelg, podstępów, fałszu, nieprawdziwej informacji zawartej pod moim życiorysem na zlecenie radcy prawnego Unii Kredytowej, próby bojkotu koncertu przez decyzję byłego prezesa, Matyszczyka o zorganizowaniu w tym dniu walnego zebrania, okropnych komentarzy na blogu; Czytaj Dalej »