Archiwum: październik, 2008

Konsulat - Ambasada Kultury

Jan Sporek październik 29, 2008

Konsulat RP w Nowym Jorku, pod wodzą Krzysztofa Kasprzyka stał się ambasodorem kultury przewyższając w tym względzie kiepski dorobek poprzedniej ekipy kierowanej przez Agnieszkę Magdziak-Miszewską, za której to panowania i z pomocą pianisty (o ironio), Jerzego Stryjniaka zniknął z kulturalnej mapy Polonii nowojorskiej, działający od ponad dwudziestu lat Oddział Fundacji Chopinowskiej. Obecna ekipa ma chyba największe (przynajmniej za mojego tu bytowania) osiągnięcia w cudownej, kulturowej dziedzinie. Czytaj Dalej »

Na przyjęciu z Ojczyzną…

Jan Sporek październik 19, 2008

Ojczyzna mi wpadła do kieliszka z wódką…

Nie złość się,- powiedziała- ja tylko na krótko. 

Szczerzy  do mnie zęby spróchniałe w komunie

I mówi, że się boi…, że za chwilę runie.

Czytaj Dalej »

Polsko, obudź się

Jan Sporek październik 18, 2008

Co człowiek robi, kiedy boli go ząb? Jeśli da się go zaleczyć, - leczy. Jeśli nie, - usuwa. Co człowiek robi gdy odkryje guzka rakowego pod skórą, albo gdziekolwiek? Przede wszystkim wycina, usuwa. Co robi społeczeństwo, gdy przestępcza kanalia morduje, gwałci, okrada, napada itp? Przy pomocy wymiaru sprawiedliwości usuwa go, osadzając w zakładzie karnym. Co dzieje się z naszymi znajomymi, którzy nas okłamali, oszukali, a przy tym narazili na straty? Odsuwamy się od nich, żądamy rekompensaty strat i nie chcemy mieć z nimi nic wspólnego, - już nigdy wiecej. Czytaj Dalej »

Parada Pułaskiego…no i co z tego?

Jan Sporek październik 11, 2008

Tak się tu mówi, - kompletnie nielogicznie: „idę na paradę Pułaskiego”. Tymczasem paraduje Polonia - i to od dziesięcioleci tak samo. Pułaski leży w grobie, gdzieś pod Savannah, w stanie Georgia i pewnie w tym roku wyjątkowo przekręcał się w mogile na widok ubogiej w przedstawicieli amerykańskich oficjeli paradę ku swojej czci . Od lat słyszymy o staraniach, aby wreszcie zabrać jego prochy i złożyć w jakimś poczciwym miejscu, - kompletnie bez skutku. Czytaj Dalej »

Uderz w stół…3

Jan Sporek październik 1, 2008

No, cóż. Polemika trwa, ale przyrzekam, że to już ostatni jej odcinek. Wyrzuciłem wszystkie adresy, na które został ten poniższy „list” wysłany z szacunku do prywatności adresatów. Dziwi mnie natomiast niezmiernie, że Pan Trojaniak zawiadamia o tym pół Polski i to w sferach rządowo-kościelno-medialno-prywatnych, co zmusza do zastanowienia. Czytaj Dalej »

Uderz w stół…2

Jan Sporek październik 1, 2008

Ogromnie się cieszę, że ktoś, w tym wypadku Pan Tadeusz K. podzielił się z Internautami tak ciepłą informacją na mój temat i wystąpił z poparciem moich tez i obroną mojej osoby. Dziekuję. Poniżej tekst listu, jaki został wysłany do mnie i Pana Stanisława Trojaniaka: Czytaj Dalej »

Czy chytry podwójnie…zyska?

Jan Sporek październik 1, 2008

Przysłowie mówi, że chytry podwójnie traci. Ameryka ma szanse udowodnić, że w każdej regule jest wyjątek. W poniedziałek, 29 września -trzeba tę datę zapamiętać- Kongres USA odrzucił plan pomocy bankom (czyt. Wall Street), podobno też społeczeństwu, a wreszcie całemu światu. Pomoc bankom, społeczeństwu i światu w/g tego planu ma polegać na wyasygnowaniu siedmiuset MILIARDÓW(!) dolarów. Czytaj Dalej »