Do tych, którzy cieszą się z wątpliwego zwycięstwa Bidena.

Jan Sporek listopad 13, 2020

Chcąc zyskać aprobatę w pewnych kręgach towarzyskich, należy koniecznie wyśmiewać „prostaka z zaczeską”. A ponieważ moda ta panuje niepodzielnie w Nowym Jorku i Hollywood, które z resztą jest w tej kwestii mocno podzielone, więc i „Warsiawka” znalazła oddanych akolitów. Czytaj dalej »

Plan-demiczne kłamstwa

Jan Sporek październik 2, 2020

Jest takie powiedzenie, że to, jak my, dorośli się starzejemy, najlepiej widać po dzieciach.
Dziś to powiedzenie nabiera zupełnie innego wymiaru, ale jest równie trafne, a może i bardziej. Dlaczego bardziej? Czytaj dalej »

Dziwne słowo, - “odmawiam”

Jan Sporek maj 23, 2020

Różaniec był  ze mną cały czas.

Nie chcę pretendować do roli językoznawcy, specjalisty ds gramatyki, ortografii, stylu budowania zdań, etc. Czytaj dalej »

Gdybym ministrem zdrowia był…?

Jan Sporek maj 17, 2020

Nawet nie ministrem, a zwykłym lekarzem; czy nie powinienem mówić moim pacjentom, - ej noś maskę, ale nie przesadzaj, bo udusisz się własnymi “spalinami”? Czy nie powinienem powiedzieć, - nie noś tej samej maski dłużej, jak dwie godziny? Otwieraj okna w samochodzie i zdejmij w aucie tę pieprzoną maskę, bo szkodzisz samemu sobie? Czytaj dalej »

Oda do Młodości

Jan Sporek maj 9, 2020

“Młodości, ty nad poziomy wylatuj”. Mówię do tych urodzonych w późnych latach sześćdziesiątych  i następnych do końca, XX wieku, aż do tych, którzy dziś mają dwadzieścia lat. Was już tego nie uczyli, bo na wielką poezję i literaturę nie ma już miejsca w edukacji. Czytaj dalej »

Czy było inne wyjście…?

Jan Sporek maj 1, 2020

Wiem, że coronavirus jest, wiem, że ludzie umierają, wiem, że znowu będę wyszydzony, wykpiony, zakrzyczany przez “mądrzejszych”, tylko wyjaśnijcie mi proszę jedną rzecz:, DLACZEGO WYPOWIEDZI i OPINIE FACHOWCÓW, NAUKOWCÓW, W TYM LEKARZY, SĄ TRAKTOWANE, JAKO TEORIE SPISKOWE, A O WSZYSTKIM Czytaj dalej »

Komu służą posłowie RP…?

Jan Sporek kwiecień 19, 2020

Komu służą posłowie RP…?Zapamiętajmy daty 15 i 16 kwietnia, 2020, jako daty hańby polskiego parlamentu. Czytaj dalej »

Rada Dyrektorów kpi z Członków

Jan Sporek kwiecień 6, 2020

… I z rzeczywistości. W czasie, kiedy wszyscy walczymy z COVID-19, dziesięciu mędrców, czytaj, bezmyślnych przytakiwaczy, a  przy okazji członków Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, przyklasnęło pomysłowi tego jedenastego, ale najważniejszego, - przeprowadzenia wyborów do tejże rady. Wysłano ponad osiemdziesiąt tysięcy pisemnych powiadomień o wyborach i walnym zebraniu. Wiecie, ile to forsy…? Czytaj dalej »

Dalej »