Do tych, którzy cieszą się z wątpliwego zwycięstwa Bidena.

13 listopada, 2020

Chcąc zyskać aprobatę w pewnych kręgach towarzyskich, należy koniecznie wyśmiewać „prostaka z zaczeską”. A ponieważ moda ta panuje niepodzielnie w Nowym Jorku i Hollywood, które z resztą jest w tej kwestii mocno podzielone, więc i „Warsiawka” znalazła oddanych akolitów. Czytaj dalej »

Plan-demiczne kłamstwa

2 października, 2020

Jest takie powiedzenie, że to, jak my, dorośli się starzejemy, najlepiej widać po dzieciach.
Dziś to powiedzenie nabiera zupełnie innego wymiaru, ale jest równie trafne, a może i bardziej. Dlaczego bardziej? Czytaj dalej »

Dziwne słowo, – “odmawiam”

23 maja, 2020

Różaniec był  ze mną cały czas.

Nie chcę pretendować do roli językoznawcy, specjalisty ds gramatyki, ortografii, stylu budowania zdań, etc. Czytaj dalej »

Gdybym ministrem zdrowia był…?

17 maja, 2020

Nawet nie ministrem, a zwykłym lekarzem; czy nie powinienem mówić moim pacjentom, – ej noś maskę, ale nie przesadzaj, bo udusisz się własnymi “spalinami”? Czy nie powinienem powiedzieć, – nie noś tej samej maski dłużej, jak dwie godziny? Otwieraj okna w samochodzie i zdejmij w aucie tę pieprzoną maskę, bo szkodzisz samemu sobie? Czytaj dalej »

Oda do Młodości

9 maja, 2020

“Młodości, ty nad poziomy wylatuj”. Mówię do tych urodzonych w późnych latach sześćdziesiątych  i następnych do końca, XX wieku, aż do tych, którzy dziś mają dwadzieścia lat. Was już tego nie uczyli, bo na wielką poezję i literaturę nie ma już miejsca w edukacji. Czytaj dalej »

Czy było inne wyjście…?

1 maja, 2020

Wiem, że coronavirus jest, wiem, że ludzie umierają, wiem, że znowu będę wyszydzony, wykpiony, zakrzyczany przez „mądrzejszych”, tylko wyjaśnijcie mi proszę jedną rzecz:, DLACZEGO WYPOWIEDZI i OPINIE FACHOWCÓW, NAUKOWCÓW, W TYM LEKARZY, SĄ TRAKTOWANE, JAKO TEORIE SPISKOWE, A O WSZYSTKIM Czytaj dalej »

Komu służą posłowie RP…?

19 kwietnia, 2020

Komu służą posłowie RP…?Zapamiętajmy daty 15 i 16 kwietnia, 2020, jako daty hańby polskiego parlamentu. Czytaj dalej »

Rada Dyrektorów kpi z Członków

6 kwietnia, 2020

… I z rzeczywistości. W czasie, kiedy wszyscy walczymy z COVID-19, dziesięciu mędrców, czytaj, bezmyślnych przytakiwaczy, a  przy okazji członków Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, przyklasnęło pomysłowi tego jedenastego, ale najważniejszego, – przeprowadzenia wyborów do tejże rady. Wysłano ponad osiemdziesiąt tysięcy pisemnych powiadomień o wyborach i walnym zebraniu. Wiecie, ile to forsy…? Czytaj dalej »

Co nas nie zabije…

3 kwietnia, 2020

To powiedzenie jest bardzo mądre, ale nie zawsze i nie wszystko zależy od nas. Nawet, jeśli wyjdziemy z tej pandemii obronną ręką, to czekają na nas… politycy. Oni zawsze coś wymyślą, żeby zepsuć nam humor i życie. Wiele lat temu zadawałem pytanie; – co jest ważniejsze, zdrowie obywateli, czy zbrojenie? Wiem, że to nie jest łatwe, ale politycy mają ten specjalny mandat społeczny, – mandat do myślenia o obywatelach. Czytaj dalej »

Co z nami dalej…?

27 marca, 2020

Już nie otwieram informacji na “Messengerze”, w sms-ach, Facebooku, czy innych platformach,. Jedna przeczy drugiej: Tu żart, tu dramat, radocha i smutek, a wszystkie prowadzą do wzbudzania strachu; ktoś ma plan,  rządy nas oszukają, totalny kryzys w każdej dziedzinie. Plany, to może mieć Pan Bóg i, jak powiedział EInstein my Go możemy naszymi planami jedynie rozbawić. Czytaj dalej »

Jaka jest rola Roli?

25 marca, 2020

Jest taka telewizja z gatunku “niezależnych i obiektywnych”, w której główną rolę gra niejaki Marcin Rola, – chyba najmniej obiektywny “dziennikarz”, jaki mógł się trafić w mediach niezależnych i kompletnie “uzależniony”, od jednego człowieka, jeśli chodzi o informacje nt Polonii, zwłaszcza nowojorskiej. Czytaj dalej »

Biję na alarm!!!

15 marca, 2020

Od dawna mówi się, że Polonia nie ma tu żadnych wpływów, żadnego znaczenia w kwestii politycznej. Po tym, jak niektóre organizacje i niektórzy ludzie, organizacje i instytucje polonijne działali podczas kampanii wyborczej mec. Platty, w wyborach do senatu stanu Nowy Jork, nie mam żadnych wątpliwości, Czytaj dalej »

Dlaczego?

5 lutego, 2020

Gdybym Prezydentem Dudą był… To przede wszystkim zapytałbym mojego “wielkiego” przyjaciela, Donalda Trumpa, czy zadał organizatorom i uczestnikom “zlotu sępów” w Yad Vashem  pytanie, dlaczego Polskę potraktowano, jak ostatni śmieć?

Czytaj dalej »

Ciesielczyk vs Bąk…bez rezultatu

27 listopada, 2019

Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna; stare, kabaretowe powiedzenie jest ciągle aktualne i ma nadal to samo, ostrzegawcze znaczenie. Czytaj dalej »

Bendem kandydował do Rady D….

25 listopada, 2019

Odc. 2

W poprzednim odcinku tego serialu nie wspomniałem o sprawie, która teoretycznie i przy kwotach, jakie przeżera, przepija, przejeżdża, przesypia w hotelach Wysoka Rada Dyrektorów Polsko-Słowiańskiego Federalnego Urzędu Krajoznawczego, wygląda, jak pikuś, Czytaj dalej »

PiS, PO, Konfederacja?

9 października, 2019

A może komuniści…? Widzę te wszystkie posty o PiS, słyszę porównywanie partii Kaczyńskiego do PO i teksty typu “wszyscy tacy sami, – złodzieje, cygany,” itp. i się zastanawiam.,- czy my, kiedyś będziemy zadowoleni? Czytaj dalej »

Bendem kandydował do Rady D…

3 października, 2019

“Nie chcem, ale czujem, że muszem”. I choć niezwykle męczącym zajęciem jest posiedzieć przy okrągłym stole raz w miesiącu, to jednak dla dobra społeczności, świata i Kosmosu, zdecyduję się kandydować. Czytaj dalej »

Macierewicz nie wytrzymał

26 września, 2019

Zapowiadane hucznie spotkanie z ministrami Piotrem Naimskim i Antonim Macierewiczem, w Nowym Jorku, na poczatku września, 2019, przyniosło, niestety sporo rozczarowań. Po pierwsze: panowie spóźnili się… Nie, nie piętnaście minut, nie pół godziny. Spóźnili się … trzy (3) godziny.  Czytaj dalej »

Bubel, to bubel. Kropka

20 września, 2019

Prezenter Radia 910, wspiera słuchalność ograniczoną do kilkunastu kilometrów zamieszczając linki do swoich audycji na Internecie. Czytaj dalej »

Kto szkodzi Prawicy?

30 sierpnia, 2019

Szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze polityka, czy też działacza z Warszawy, który zrobiłby coś dobrego dla Polonii. Przyjmę każdą krytykę, jeśli ktoś wskaże, że był taki. Polonia daje radę w wielu trudnych sytuacjach, ale nie będzie tolerować rozbijania jej ani z zewnątrz, ani od środka. Ci, którzy szkodzą Polonii, szkodzą też Prawicy, – powinien to pamiętać każdy, prawicowy przywódca w Polsce. Czytaj dalej »

Polonia do senatu…

24 sierpnia, 2019

Szum się ostatnio niezwyczajny zrobił wśród Polonii; obwieszczono mianowicie wszem i wobec, że „przełomową” mamy chwilę, bo Polonus wejdzie do polskiego senatu. Wyborów jeszcze nie było, ale Polonia amerykańska, ma już swego „wybrańca” naznaczonego i już Polonia wie, że ten, jedyny kandydat  wejdzie do izby wyższej, bo… jest tylko jeden, – nie ma kontrkandydata, inaczej mówiąc Polonia wybierze jednego spośród… jednego. Czytaj dalej »

Unia nasza Fe..ralna…

28 czerwca, 2019

Czyli, nic się, murwa kać, nie zmieniło.

Robię ja sobie przedwakacyjny porządek w komputerze, przy okazji myjąc “łyndołsy majkrosoftu”, patrzę, a tu wierszyki i tekściki, nigdy nie publikowane, a ciągle, qrwa aktualne. Jeden przetrwał…19 lat, inny 13, a jeszcze inny przesiedział roczek. Nie jest to poezja wysokich lotów, przyznaję, ale widocznie tak mnie sprawy denerwowały, że aż…bawiły i zabawiłem się w poetę. Wszelako sens czytelny jest dość wyraźnie. Czytaj dalej »

Wybory w Unii Kredytowej, 2019

18 maja, 2019

Najgorsza rada dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej organizuje jutro doroczne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. – 18 Maja, 2019. Czytaj dalej »

Dalej »