Archiwum: luty, 2014

Europosłowie i…

Jan Sporek luty 28, 2014

Euro-kandydatki

Najpierw europoseł Protasiewicz. Dawno nie widziałem tak kompromitującej konferencji prasowej, jak ta, w wykonaniu Jacka Protasiewicza. Jeśli można mówić o samokompromitacji, to Protasiewicz przeskoczył nawet samego Bolka.

Czytaj Dalej »

Radość i dramat

Jan Sporek luty 23, 2014

S(t)och(i)

Radość zwycięzców w Soczi i dramat Narodu ukraińskiego, - to ostatnie dwa tygodnie, którymi żył świat.  “Wielki sukces”, “najwspanialsza olimpiada dla Polski”, itd, itp.

Czytaj Dalej »

Na “Zielonej Ukrainie…”

Jan Sporek luty 20, 2014

Chciałoby sie powiedzieć: nie trzeba było zabierać nam Ziem Wschodnich, nie miałbyś, Rusie problemu z Ukrainą. Czy to zemsta historii, czy efekt działań oszukańczej, nieuczciwej i pazernej władzy?

Czytaj Dalej »

Nina była tylko jedna

Jan Sporek luty 18, 2014

Ninę (Janinę) Polan poznałem 11 listopada, 1988 roku podczas uroczystej akademii z okazji rocznicy Niepodległości Polski, w Centrum Polsko-Słowiańskim. Miała wówczas 61 lat i od razu zaprzyjaźniła się ze mną, 40-letnim smarkaczem, emigracyjnym żółtodziobem.

Czytaj Dalej »

Zjazd Klubów GP, USA i Kanady

Jan Sporek luty 17, 2014

Gazeta Polska, to tygodnik najbardziej zaszczuty przez media głównego nurtu (czy na pewno głównego…?) Społeczeństwo polskie nie jest jednak aż tak głupie, za jakie uważają je Lis, Michnik i im podobni. 

Czytaj Dalej »

Absurdy

Jan Sporek luty 6, 2014

Polska jest krajem absurdów. Nie stwierdzam niczego nowego, ale mam wrażenie, że w ostatnich dniach absurd w Polsce sięgnął jakiegoś apogeum.

Czytaj Dalej »