Archiwum: listopad, 2012

Do dziennikarzy

Jan Sporek listopad 30, 2012

Słuchając audycji telewizyjnych, (głównie informacyjno-komentatorskich), ale też typu „Kropka nad i” i podobnych bzdetów, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że dziennikarze TVN24 poczynają się, od jakiegoś czasu dziwnie miotać. Czytaj Dalej »

Członkowie, wynocha

Jan Sporek listopad 24, 2012

Czekałem na to zebranie i nie doczekałem się. Pani przewodnicząca Wierzbowska, starym, wypróbowanym zwyczajem, wprowadzonym jeszcze przez Matyszczyka i Storożyńskiego “wywiozła” owo spotkanie poza Greenpoint. Konkretnie do Clark, w New Jersey, czyli dokładnie za przykładem swoich “wielkich” poprzedników. Czytaj Dalej »

Jaki prezydent, taki zamach

Jan Sporek listopad 22, 2012

Prezydent, premier, ministrowie, niektórzy p(osłowie), niektórzy dziennikarze i publicyści, oraz pewna część obywateli, to taka dziwna grupka mająca jeszcze dziwniejsze umiejętności oceny sytuacji: Czytaj Dalej »

Odchody…Niepodległości

Jan Sporek listopad 13, 2012

Nie ma sensu komentować kłamstw głównych, prorządowych mediów (nie wiem, dlaczego nazywa się je w Polsce z angielska “mainstreamowe”, tak samo, jak nie mogę pojąć, że polskie słowo “wydarzenie”, dziennikarze owych mainstreamowych mediów zastąpili “eventami”, a kiepską polszczyzną mówiąca modelka namawia kobiety do “push up your piersi” - chce się rzygać). Nie ma sensu komentować audycji Tomasza Lisa o Marszu Niepodległości; - większego dna dziennikarskiego nie widziałem. Czytaj Dalej »

Zakazane bohaterstwo

Jan Sporek listopad 13, 2012

Film, który możecie obejrzeć na poniższym linku został  nakręcony przez Kanał 4-ty telewizji brytyjskiej, ale nie dopuszczono do jego emisji na terenie United Kingdom (Anglia z posiadłościami) i Irlandii. Czytaj Dalej »

Ameryka wybrała…na lewo

Jan Sporek listopad 8, 2012

I chciałoby się powiedziec: a Polska pomogła. To oczywiście nieprawda, ale chcę zwrócić uwagę na bardzo znamienną rzecz. Czytaj Dalej »