Archiwum: styczeń, 2013

Śmierć Prezydenta

Jan Sporek styczeń 29, 2013

Film, pokazany przez National Geographic okazał się kompletną, wredną manipulacją. Nie mogłem się nadziwić, że tak prestiżowa instytucja wlazła w takie bagno; po prostu sfilmowali wersję MAKu i wersję Komisji Millera. Czytaj Dalej »

Odpowiedź

Jan Sporek styczeń 25, 2013

Panie Marku-
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że wyciągnie Pan armaty typu Goebels, ale w końcu każdy używa argumentów, które są mu najbliższe i najwygodniejsze. Jeśli jest Pan pewien, że Centrum (rada dyrektorów) postępuje wbrew poleceniom sędziego, to niech Pan to zgłosi sędziemu i sprawa będzie załatwiona. Czytaj Dalej »

Wieść to smutna…

Jan Sporek styczeń 23, 2013

Czyli ciąg dalszy poprzedniego artykułu. W tym “dalszym ciągu” nie będę rozprawiał ani o niedociągnięciach, zaniechaniach, itp. Centrum, ani Unii Kredytowej, ale o przeróżnych próbach wywrócenia do góry nogami życia polonijnego przez, ludzi tak naprawdę niemających na swoim koncie żadnej, konkretnej działalności na rzecz Polonii, oprócz tego, że zaistnieli dzięki sprawom sądowym, albo innym, nie do końca jasnym działaniom. Czytaj Dalej »

Stare wraca do Polonii

Jan Sporek styczeń 19, 2013

Jeśli ktoś ma jeszcze  nadzieję, że w Polonii coś się zmieni, to teraz powinien sobie zdać sprawę, że jest to wręcz niemożliwe.
Obydwie organizacje, pochodzące z tzw. jednego lęgu, czyli “matka” - czytaj Centrum Polsko-Słowiańskie i “córka” - czytaj Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa poszły na całego i zafundowały Polonii powrót do przeszłości, z tym, że w najgorszym wydaniu. Czytaj Dalej »

Emerytury

Jan Sporek styczeń 16, 2013

Od  1974 roku ciężko pracujący Polacy w Stanach Zjednoczonych, po powrocie do Ojczyzny bici są po kieszeni z powodu niekorzystnych przepisów w Polsce i USA, a także niekorzystnej umowy podatkowej między naszymi krajami z roku 1974. Czytaj Dalej »

Żarty się skończyły

Jan Sporek styczeń 9, 2013

”Tylko człowiek bez prawa jazdy może stawiać fotoradary”. Donald Tusk, 2007. Czytaj Dalej »

Sprzedane województwo

Jan Sporek styczeń 6, 2013

Przerażające fakty opowiedziane przez protestujących ROLNIKÓW Ziem Piastowskich. Gdzie są górnicy, do których kiedyś jechali ze wsparciem stoczniowcy? Gdzie jest reszta Polski? Czyżby Polacy byli już tak ogłupieni piarowskimi zabiegami rządzących, że nie obchodzi ich, czy przyszłe pokolenia będą żyły w Polsce polskiej, czy w kraju, kiedyś nazywanym POLSKĄ, Czytaj Dalej »