Archiwum: Kategoria 'Polonia'

Rada Dyrektorów kpi z Członków

Jan Sporek kwiecień 6, 2020

… I z rzeczywistości. W czasie, kiedy wszyscy walczymy z COVID-19, dziesięciu mędrców, czytaj, bezmyślnych przytakiwaczy, a  przy okazji członków Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, przyklasnęło pomysłowi tego jedenastego, ale najważniejszego, - przeprowadzenia wyborów do tejże rady. Wysłano ponad osiemdziesiąt tysięcy pisemnych powiadomień o wyborach i walnym zebraniu. Wiecie, ile to forsy…? Czytaj Dalej »

Jaka jest rola Roli?

Jan Sporek marzec 25, 2020

Jest taka telewizja z gatunku “niezależnych i obiektywnych”, w której główną rolę gra niejaki Marcin Rola, - chyba najmniej obiektywny “dziennikarz”, jaki mógł się trafić w mediach niezależnych i kompletnie “uzależniony”, od jednego człowieka, jeśli chodzi o informacje nt Polonii, zwłaszcza nowojorskiej. Czytaj Dalej »

Biję na alarm!!!

Jan Sporek marzec 15, 2020

Od dawna mówi się, że Polonia nie ma tu żadnych wpływów, żadnego znaczenia w kwestii politycznej. Po tym, jak niektóre organizacje i niektórzy ludzie, organizacje i instytucje polonijne działali podczas kampanii wyborczej mec. Platty, w wyborach do senatu stanu Nowy Jork, nie mam żadnych wątpliwości, Czytaj Dalej »

Ciesielczyk vs Bąk…bez rezultatu

Jan Sporek listopad 27, 2019

Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna; stare, kabaretowe powiedzenie jest ciągle aktualne i ma nadal to samo, ostrzegawcze znaczenie. Czytaj Dalej »

Bendem kandydował do Rady D….

Jan Sporek listopad 25, 2019

Odc. 2

W poprzednim odcinku tego serialu nie wspomniałem o sprawie, która teoretycznie i przy kwotach, jakie przeżera, przepija, przejeżdża, przesypia w hotelach Wysoka Rada Dyrektorów Polsko-Słowiańskiego Federalnego Urzędu Krajoznawczego, wygląda, jak pikuś, Czytaj Dalej »

Bendem kandydował do Rady D…

Jan Sporek październik 3, 2019

“Nie chcem, ale czujem, że muszem”. I choć niezwykle męczącym zajęciem jest posiedzieć przy okrągłym stole raz w miesiącu, to jednak dla dobra społeczności, świata i Kosmosu, zdecyduję się kandydować. Czytaj Dalej »

Bubel, to bubel. Kropka

Jan Sporek wrzesień 20, 2019

Prezenter Radia 910, wspiera słuchalność ograniczoną do kilkunastu kilometrów zamieszczając linki do swoich audycji na Internecie. Czytaj Dalej »

Kto szkodzi Prawicy?

Jan Sporek sierpień 30, 2019

Szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze polityka, czy też działacza z Warszawy, który zrobiłby coś dobrego dla Polonii. Przyjmę każdą krytykę, jeśli ktoś wskaże, że był taki. Polonia daje radę w wielu trudnych sytuacjach, ale nie będzie tolerować rozbijania jej ani z zewnątrz, ani od środka. Ci, którzy szkodzą Polonii, szkodzą też Prawicy, - powinien to pamiętać każdy, prawicowy przywódca w Polsce. Czytaj Dalej »

Dalej »