Archiwum: listopad, 2011

Zmiany Banków

Jan Sporek listopad 4, 2011

5 listopada - Dzień Zmiany Banków - Bank Transfer Day
Mówiąc prostym językiem jest to dzień protestu przeciwko wyzyskowi. Duże banki są duże, czyli bogate nie dlatego, że tak genialnie gospodarują pieniędzmi składanymi w nich przez społeczeństwa, ale dlatego, że ciemiężą swoich klientów coraz to nowymi opłatami za różne usługi. Energiczna przedsiębiorczyni z Kalifornii, Kristen Christian wypromowała ideę protestu przeciwko tym praktykom wielkich banków, a protest ten polega na przenoszeniu swoich oszczędności z dużych banków do małych, lokalnych lub do unii kredytowych. Czytaj Dalej »

Taka myśl…

Jan Sporek listopad 1, 2011

Kapitan Tadeusz Wrona, jego załoga i pasażerowie oraz służby naziemne uratowali honor polskich pilotów i polskiego lotnictwa. Polscy piloci są genialni, fantastyczni. Jeden warunek: musi być amerykański samolot i trzeźwi naprowadzający - najlepiej polscy. I najlepiej, jak o danym locie nie wie ani premier, ani minister spraw zagranicznych, ani premier żadnego innego kraju. Ot, żeby nie zapeszyli.
Czekamy na raport MAK. Amerykanie już w drodze. Anodina też przyleci?

Do Miecugowa i tego drugiego smutasa zadzwonił jakiś stetryczały telewidz (stetryczał pewnie od kontaktowania się przez szkło) i zapodał rewelacyjną wiadomość: kapitan Wrona powinien być pociągnięty do odpowiedzialności…, bo przeleciał przez Atlantyk z uszkodzonym podwoziem. Czyżby jakiś wysłannik MAKu?