Archiwum: lipiec, 2011

Polska w głowach - Głowy w Polsce

Jan Sporek lipiec 21, 2011

Minęło piętnaście miesięcy. Katastrofa smoleńska nie znalazła wyjaśnienia. Ponoć jest “Raport Millera”. Sporządzono go bez badania wraku, bez badania wybitych szyb (po co je wybito?), bez zapisów z czarnych skrzynek. Fajny raport, nie powiem. Sporządziła go komisja śledcza pod wodzą szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji państwa mieniącego się być wzorcowym i jednym z pierwszych w Europie. Czytaj Dalej »

O rety…kabarety, bzdety!

Jan Sporek lipiec 8, 2011


Jesienią planuję zaprosić do Nowego Jorku i ościennych stanów legendę polskiej piosenki, niezapomnianą i cudowną Halinę Kunicką. Jesteśmy już “po słowie” i plany są na październik; albo koniec, albo przełom z listopadem. Czytaj Dalej »

E. D. - Czarny Anioł

Jan Sporek lipiec 5, 2011

Za chwilę minie miesiąc, gdy opustoszała widownia i scena amfiteatru opolskiego, wybrzmiały głosy artystów, ucichła orkiestra, zamilkły mikrofony. Tegoroczny festiwal ogólnie był nawet ciekawy. Ja jednak nie mogę przestać słuchać wieczoru poświęconego Ewie Demarczyk. I, dzięki telewizji Internetowej, słucham tego wieczoru… co wieczór. Czytaj Dalej »