Archiwum: luty, 2012

Problemy Polonii

Jan Sporek luty 22, 2012

Komentarze Stanisława i Katarzyny pod artykułem o śp. Whitney Houston chyba istotnie kierują dyskusję w stronę Polonii, aczkolwiek w kontekście pewnej miłej Czytelniczki, Teresy, która zadzwoniła do mnie i w niezwykle miłych słowach dziękowała za “wspaniały”, jak się wyraziła artykuł o Whitney, dodając, że nie wspomniałem, iż piosenkarka praktycznie utrzymywała Newark, hojnie finansując swój kościół, szkołę i inne dziedziny życia społecznego tego miasta. Czytaj Dalej »

Whitney

Jan Sporek luty 20, 2012

Whitney Houston… i już nie trzeba było nic dodawać. Clive Davis, odkrywca jej talentu, producent i mentor artystki powiedział: “You wait for a voice like that for a lifetime” -Na taki głos czeka się całe życie. A potem rozwinął: “You wait for a face like that, a smile like that, a presence like that, for a lifetime. And when one person embodies it all, it takes your breath away.” Czytaj Dalej »

KPA vs Polonia

Jan Sporek luty 18, 2012

Jakimi kryteriami kieruje się szefostwo Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago, nie wiem. Wiem natomiast, że nie słyszałem żadnej, ani nie czytałem o jakiejkolwiek dyskusji dotyczącej stanowiska KPA w sprawie Katastrofy Smoleńskiej (piszę z dużych liter, bo to już jest nazwa historyczna), ani też w sprawie Telewizji Trwam. Czytaj Dalej »

Populizm

Jan Sporek luty 7, 2012

Najbardziej widoczny był w okresie komunizmu. Partyjni funkcjonariusze na wyścigi przechwalali się osiągnięciami i zapewnieniami o dobrociach jakie spływać miały na społeczeństwo dzięki ich “jedynie słusznej” działalności. Populizm dziś, to obiecanki cacanki, które kreują kandydaci do przeróżnych stanowisk, od prezydenta kraju, do członka rady dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Czytaj Dalej »