Archiwum: czerwiec, 2009

Naiwny, czy głupi…?

Jan Sporek czerwiec 26, 2009

Artykuł jest długi, przyznaję, ale też nie można zamknąć spraw polskich w lakonicznej notatce. To, co mnie zawsze do cna wnerwiało u przedstawicieli władzy, to ich zadufana pewność, że tylko oni wiedzą, co i jak jest politycznie poprawne. Krytykować ich, to już polityczna niepoprawność. Czytaj Dalej »

X-lecie w Unii Kredytowej

Jan Sporek czerwiec 25, 2009

Wygląda na to, że jubileusze mogą się tak samo zbiegać z sobą, jak koncerty z zebraniami. Otóż Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej “przypadkowo” zbiegło się z moim koncertem w Carnegie Hall, natomiast kroki podjęte przez Centralny Zarząd Unii Kredytowych dziwnie i jakoś w naturalny sposób zbiegają się z moim jubileuszem 10-lecia współpracy z Carnegie Hall i…10-leciem ustanowienia zarządu komisarycznego w naszej Unii. Czytaj Dalej »

Asy w rękawach, woda w mózgach.

Jan Sporek czerwiec 19, 2009

Nie mogę uwierzyć, że czytam to, co czytam: Prezydent Kaczyński ma w rękawie asa na negocjacje w sprawie objęcia przez Jerzego Buzka funkcji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Podobno „Asem” ma być podpisanie Traktatu Europejskiego. Nie mam innego pytania oprócz: Czy myśmy zwariowali, czy wariują nasi politycy? Cały czas słyszeliśmy, że Lech Kaczyński nie podpisze Traktatu, bo zagraża on suwerenności Polski. Czytaj Dalej »

Opole 2009

Jan Sporek czerwiec 15, 2009

Nie wiem, czy to ja się tak szybko postarzałem, czy mi się gust od lat 60-tych nie zmienił, czy też rzeczywiście z nowości premierowych nie ma czego słuchać. Niesamowicie podabał mi się koncert na otwarcie. Znani i lubiani, a przy tym naprawdę znakomici aktorzy pokazali, że oprócz warsztatu aktorskiego mają świetnie opanowany warsztat muzyczny. Czytaj Dalej »

Pranie mózgów 2

Jan Sporek czerwiec 12, 2009

Coś jest na rzeczy. Przypomina się jakby rok 1999, kiedy to NCUA zainstalowała w naszej Unii Kredytowej “zarząd komisaryczny”. Zaczynam się obawiać, że coś podobnego może się zdarzyć ponownie, aczkolwiek z czystej sympatii do naszej, etnicznej instytucji nie życzę jej tego. Czytaj Dalej »

Refleksje

Jan Sporek czerwiec 11, 2009

- Kiedyś, a teraz na pewno, aby dostać pracę w hotelu trzeba było znać conajmniej jeden, albo dwa języki obce; Zależy od ilości gwiazdek, według której hotel jest notowany. Teraz wystarczy natomiast być członkiem PO, PiS, albo innego SLD, żeby bez znajomości choćby tylko angielskiego, dyskutować -reprezentacyjnie- na temat 40-milionowego kraju w Unii Europejskiej. Czytaj Dalej »

20 lat wolności

Jan Sporek czerwiec 6, 2009

Każdy postronny (z innego kraju) człowiek mógłby powiedzieć: ej, Polacy, cieszcie się, że macie wolność, że wyciągnęliście siebie spod sowieckiego buta itd, itp. I oczywiście miałby rację. Nikt nie wymaga od postronnych narodów, aby wnikały w to, co stało się w Polsce w ciągu owych 20 lat wolności, ale my, Polacy powinniśmy te lata przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Czytaj Dalej »

Pranie mózgów

Jan Sporek czerwiec 5, 2009

Nie wiem, komu to było potrzebne i czemu to miało służyć. Oto dyrektorom biorącym udział w zjeździe dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago, pracownik Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej z Nowego Jorku rozdaje pieczołowicie przygotowane foldery. A co w tych pieczołowicie przygotowanych folderach? Czytaj Dalej »