Kilka pytań…

Jan Sporek październik 8, 2012

Zgodnie z “przykazaniem” pewnego “komentatora” nie będzie dziś nic o Polsce, choćby dlatego, że kłamstwa obecnego rządu z obecnym premierem poszły już tak daleko, że słupki nagle “dup” i poleciały w dół. Poczekam do tzw.  “expose”, - już tylko kilka dni dzieli nas od kolejnego wygłupu premiera RP.
Zapytam Polonii o kilka spraw, które chyba jednak wymagają jakiegoś wyjaśnienia:
Pierwszy zestaw, - do przewodniczącej Rady Dyrektorów Unii Kredytowej, Marzeny Wierzbowskiej:
1 - Kiedy odbędzie się “comiesięczne” spotkanie informacyjne? Już październik…
2 - Ilu dyrektorów, z iloma osobami towarzyszącymi pojechało na nasz koszt do Gdańska?
3 - Czyim gościem i kto płacił za jego przelot i akomodację był funkcjonariusz MO, Józef Łuczaj?
4 - Dlaczego nie dojdzie do zebrania specjalnego, w sprawie którego zebrano podobno ponad dwa tysiące podpisów?
5 - Ilu, spośród nowo-wybranych w maju członków rady dyrektorów zrobiło już obowiązkowy komplet kursów internetowych, obowiązujących każdego członka rady?

Drugi zestaw - do… I tu właśnie nie wiem do kogo, bo okazuje się, że w Polsce odbył się zjazd przedstawicieli Polonii z całego świata i byli (były) na ten zjazd w “imieniu” Polonii nowojorskiej (inne stany mnie teraz nie interesują) oddelegowane głównie panie z Centrum Polsko-Słowiańskiego i Centrali Szkół Dokształcających.
Pytanie brzmi:
- Kto o tym zadecydował i dlaczego Polonia Nowojorska nie ma z tego wydarzenia żadnego sprawozdania?

Nie chcę krakać, ale Nasza Unia Kredytowa wchodzi w bardzo ostry zakręt. Wiraż spowodowany idiotycznymi decyzjami obecnej przewodniczącej, wspieranej przez jej popleczników, które to decyzje po pierwsze spowodowały usunięcie dyrektora wykonawczego, po drugie usunięcie dra Tomasza Bortnika, Krystyny Myssury, Ireny Marchaj i Wojciecha Mleczki z rady dyrektorów. Miliardową instytucję pozostawiono bez dyrektora wykonawczego, a w radzie dyrektorów nie ma faceta, którego nazywaliśmy “Alfą i Omegą”, gdy chodzi o przepisy, czyli dra Bortnika. Świadczy  to o kompletnej niekompetencji obecnej rady, pod obecnym szefostwem.
Bardzo lubimy wyrzucać ludzi ze stanowisk, bo się nam nie podobają, bo nie piją z nami wódki i nie chodzą do nas na przyjęcia, bo sugerujemy się opinią innych, a nie własnymi przemyśleniami.
A tymczasem:
Pani Danuta Simińska - wyrzucona z naszej Unii - otrzymała kilka dni temu nominację na dyrektora wykonawczego Atlas Bank. Brawo, Pani Danusiu! Sam się kiedyś “przyczepiłem” się do Pani Danuty, ale chodziło o oddanie mi 1200 dolarów za pracę przy  festiwalu polonijnym, których do dzisiaj nie otrzymałem i już wtedy przeprosiłem Ją, bo kompletnie pomyliłem adres. Powinienem się upominać u tych, którzy ten festiwal wymyślili i zrobili na nim sporo kasy, a nie do Bogu ducha winnej Pani Danuty.
Ale ani mi przez myśl nie przeszło, żeby usuwać Panią Simińską z funkcji.
Po kilku latach Pani Danuta jest na tym samym stanowisku, tyle, że w amerykańskim banku i roztacza szeroką opiekę nad Polonią w ramach swojego banku. Mamy więc figę w naszej Unii.
Tylko patrzeć, - a jestem pewien, że tak się stanie - jak usunięty w maju dyrektor Mielczarek zostanie dyrektorem jakiegoś innego, amerykańskiego banku. Przypomnę: był to najlepiej wykształcony, najbardziej kompetentny dyrektor w całej historii naszej Unii. No tak, ale nie dla Wierzbowskiej, Matyszczyka, Jakubowskiej, Gradzkiej i innych przydupasów pani przewodniczącej, łącznie z posterunkowym Łuczajem (facetem, który nie potrafi sklecić jednego porządnego zdania po angielsku, ale mającego świetnych pismaków, którzy te pisma za niego pisali). Unia przypomina teraz dokładnie Polskę pod rządami Tuska i Unię Europejską pod rządami Baroso, ale najbardziej Amber Gold: na zewnątrz złociutka, w środku ani grama złota.
Jeśli nie będzie się chciało pytanym odpowiedzieć w rubryce “Komentarze”, to proszę odpowiedzieć odpowiednio na stronach PSFCU, CPS i CSD.

Komentarze do “Kilka pytań…”

 1. Ewa- 09 października 2012 o 9:36 przed południem

  Panie Januszu o widze ze cos sie dzieje bo ostatnio to bylo smutno - Lekka poprawka P. Sieminska juz od kilku lat jest dyrertorem wykonaczym Atlas Banku - ale ten bank to chyba wielkosci naszego oddzialu na McGuinnes - a po drugie to nie tak bardzo amerykanski bo swotrzyli go polscy imigranci na South Brooklyn - ale zycze P. Danucie sukcesow a jakby P. Danusia sie nie sluchala wielkiego dzialacza polonijnego, ktory notabene dziala za kulisami i dokladnie rozwala PSFUK - to by w dalszym ciagu siedziala na stanowisku w PSFUK i ona o tym doskonale sobie zdaje sprawe.

 2. Slawek- 09 października 2012 o 10:09 przed południem

  Panie Januszu z tym festiwalem to tak nie zupelnie to wymysl Marka Zawisnego i P. Sieminskiej a oddali organizowanie tego festiwalu dla swoich przydupasnych kolesiow ktorzy stworzyli natychmiast organizacji i po tygodniu istnienia dostali kase od Unii - tak ze tak zupelnie “niewinna” to nie byla P. Danusia - ale sluchala sie guru Zawisnego a teraz tego guru slucha sie Wierzbowska i reszta gangu

 3. Michal- 09 października 2012 o 2:14 po południu

  Panie Januszu,

  Wierzbowska nie odpowie na Pana pytania, bo to osoba zaklamana i falszywa, o czym Pan dobrze wie.
  ALe mozemy sami oglosic kto byl w Polsce na koszt Unii Kredytowej:
  1. Wierzbowska z mezem, bratem lub milicjantem.
  2. Wojczulanis z mezem (tym od Jozwiaka)
  3. Pierwola (Komisja Nadzorcza) z zona.
  Uprzejmie prosze o rozwiniecie tej listy, ale tylko o osoby, ktore (NA PEWNO!) byly w Polsce.
  Przypominam, ze w Gdansku nie bylo zadnego szkolenia, bylo to zwykle spotkanie towarzyskie- czyli Swiatowy Zjazd Unii Kredytowych.
  Moim zdaniem tak dennej rady jak obecna jeszcze nie bylo, a Wierzbowska w roli przewodniczacej to obciach i jakies totalne nieporozumienie.
  Szykuje nam sie rozwalenie kolejnej do niedawna silnej i sprawnej instytucji polonijnej?
  Wykonczylismy Morskie Oko, wykonczylismy Prospect Hall. Polanki Sokolow i SWAP-u chyba tez sie prywatyzuja, bo od lat nie slychac aby sie tam cos dzialo.
  Marsz, marsz Polonio. Tylko dlaczego zawsze musimy maszerowac do tylu? Odpowiedz na to pytanie udziela Wam swiatli liderzy: Unii, Parady Pulaskiego, Fundacji Kosciuszkowkiej, Szkol Polonijnych i wielu innych napuszonych organizacji stojacycj na glinianych nogach.

 4. Marianna- 09 października 2012 o 4:40 po południu

  Jezeli wracamy do festiwalu to przeciez latwo mozna sprawdzic: kto partycypowal w organizowaniu, jakie byly wynagrodzenia dla “organizujacych”, ile unia zaplacila, ile zaplacili sponsorzy no i ile zarobili artysci. Przeciez powstala fundacja ktora zalozona byla przez pracownikow unii, czlonkow unii, i tych popierajacych dyrektorow ktorzy pociagali za sznurki marionetki Greenpointu od lat. Moze warto przeegzaminowac rozliczenia unii z fundacja? Nie mowiac o rozliczeniach z czlonkami unii, ktorego bezskutecznie domagaja sie naiwni organizatorzy licznych protestow, ktorych tak skutecznie manewruja wytrawni liderzy Polonii do ich wlasnych perfidnych planow.

 5. Zosia- 10 października 2012 o 10:34 po południu

  Marianna wiesz ze dzwonia tylko nie w tym kosciele - zadnej fundacji nie bylo na zorganizowanie festiwalu a tym bardziej zalozona przez pracownikow unii. Zostal zalozona organizacja non-for profit przez kolesiow M. Zawisnego i dostali kontrakt od unii na $60,000 - a co do rozliczenie to juz tej organizacji nie ma bo tylko zostala zalozona na ten festiwal.
  Ale sugeruje czytelnikow aby udali sie na strone Super Expresu - www.usa.se.pl jest list otwarty wystosowany przez grupe ktora wywalili transparent na Paradzie Pulaskiego - w sprawie unii pod tytulem “Incydent na Paradzie Pulaskiego”

 6. Zosia- 10 października 2012 o 10:41 po południu

  pofatygowalam sie
  nastepna szopka w Unii

  Jan Welenc wczoraj, 23:37
  LIST OTWARTY NY.10-09-12 Decyzja o nie zwoływaniu Zebrania Specjalnego podjęta przez Panią Marzenę Wierzbowską jest decyzją, która uświadomi członkom Unii Kredytowej, że istnienie grup nacisku powiązanych z agenturą nie jest jakąś historyjką, a jest rzeczywistością. To prawda, że popieraliśmy Marzenę Wierzbowską i to dzięki ludziom takim jak my zebrała podpisy pod petycją do Rady Dyrektorów, a później nasze poparcie spowodowało jej wybór. Niestety po tym jak dostała się do Rady pokazała swoją prawdziwą twarz łącząc się z tak zwaną „grupą Matyszczyka”. Zapominała o obietnicach odzyskania bezsensownie zainwestowanych $ 590 milionów naszych członkowskich pieniędzy, które powinny być w większości natychmiast wycofane z inwestycji w upadające firmy Freddie Mac i Fannie Mae. Pieniądze te powinny być przekazane na coroczne dywidendy i inwestycje dla dobra naszej polskiej społeczności, o czym zapewniała nas kłamliwie Wierzbowska. Pomimo tego, że atakowała poprzednich członków Rady za ich frywolne wyjazdy na konferencje i szkolenia teraz sama korzysta z członkowskich pieniędzy w nadmiarze wydając bez potrzeby. W tym roku wyjechała do Warszawy gdzie miała zapewniony przez organizatorów hotel za darmo, wybrała jednak jeden z najdroższych hoteli w Warszawie (Bristol) płacąc za apartament w tym hotelu pieniędzmi członków. Podobnie zachowała się w Gdańsku, gdzie zabrała ze sobą siedmiu Dyrektorów z osobami towarzyszącymi na konferencję Unii Kredytowych (w sumie 15 osób!!). Nie zapomniała też zabrać ze sobą, z wdzięczności za pomoc w pozbyciu się niewygodnej „konkurencji do władzy”, milicjanta Łuczaja płacąc za wszystko oczywiście z kieszeni członków Unii. Wstęp na tą „imprezę” kosztował $1200 dolarów od osoby, a jak wyglądała ta „balanga” członkowie mogą zobaczyć zdjęcia na Internecie.
  » odpowiedz» zgłoś nadużycieJan Welenc wczoraj, 23:37
  Hotele, przelot i wycieczki zafundowaliśmy Wierzbowskiej, reszcie Dyrektorów i ich towarzyszom dodatkowo. Wierzbowska szkoli się za członkowskie pieniądze na najlepszych uczelniach w USA. Ostatnio zapłaciła parę tysięcy dolarów za kilkudniowy kurs na Uniwersytecie Columbia i chociaż mieszka na Brooklyn, nie chciało się jej dojeżdżać i wzięła sobie drogi hotel na Manhattanie, za który oczywiście zamiast swoimi, zapłaciła pieniędzmi członków Unii Kredytowej. Wierzbowska nie została wpuszczona przez Kamińską na Zebranie Walne członków Centrum Polsko-Słowiańskiego i została usunięta z tej organizacji razem z grupa innych osób. Pomimo swoich wcześniejszych zapewnień, przekazała wbrew woli członków, składki w wysokości $ 400 tysięcy Centrum wiedząc, że działa ono na podstawie nielegalnego, sfałszowanego przez Kamińską statutu. Wspiera także Kamińską i jej „imprezki” naszymi pieniędzmi wbrew naszej woli (przekazał ostatnio $3500). Podczas ostatniej wizyty Prezydenta Polski w konsulacie Pani Przewodnicząca Wierzbowska w ostentacyjny sposób nazwała członków Unii publicznie „oszołomami”, a przecież sama kazała zbierać petycję o Zebranie specjalne. Nie tak dawna sama należała do tej grupy „oszołomów”, kiedy walczyła z „grupą Bortnika”. Od czterech miesięcy Wierzbowska nie organizuje obiecanych zebrań informacyjnych bojąc się prawdy.
  » odpowiedz» zgłoś nadużycieJan Welenc wczoraj, 23:38
  W ostatnim numerze Super Expressu z dnia 09 października 2012 na pierwszej stronie ukazała się informacja dotycząca zdarzenia mającego miejsce podczas 75 rocznicy Parady Generała Pułaskiego, która odbyła się na 5-ej Alei na Manhattanie. Z komentarza przedstawianego w SE przez przewodniczącą Unii Kredytowej Panią Marzenę Wierzbowską wynika, że zachowanie członków na paradzie było awanturnicze, co jest tendencyjne i mija się z prawdą. My, jako członkowie nie zakłóciliśmy parady. To Wierzbowska powinna się wstydzić za skorumpowaną część Rady Dyrektorów, do której sama należy. To „burda” popleczników popierająca tę skorumpowaną Radę w sposób brutalny przy pomocy policji przerwała nam uczestnictwo w tej jubileuszowej uroczystości. Nasza pokojowa manifestacja miała na celu zapoznanie członków i szerokiej Polonii z bieżącymi problemami naszej organizacji, których powodem są osoby takie jak Matyszczyk, Baumgartner i inni. Nie są oni godni, aby reprezentować nas, jako członków Unii ani tym bardziej Polaków mieszkających w Nowym Jorku. Ich obecność była hańbą dla nas wszystkich. Jako członkowie reprezentujący ponad 2000 osób, które podpisały petycje o zwołanie Zabrania Specjalnego w sytuacji, kiedy obecna przewodnicząca Rady Dyrektorów Marzena Wierzbowska odniosła się publicznie z pogardą do członków naszej organizacji, którzy domagają się uczciwości prawdomówności od części skorumpowanych członków Rady. Żądamy natychmiastowych publicznych przeprosin.
  » odpowiedz» zgłoś nadużycieJan Welenc wczoraj, 23:38
  Faktem jest, że Pani Wierzbowska dostała się do Rady dzięki poparciu członków naszej grupy, którzy aktywnie brali udział w jej promowaniu i kampanii wyborczej. To dzięki nam została wybrana, a teraz zapomniała swoje deklaracje i przyrzeczenia przedwyborcze. Parada Pułaskiego jest manifestacją polskości, a polskość to honor i uczciwość, o tym Pani Wierzbowska najwyraźniej pamiętać nie chce. Obłuda jak widać jest Pani Wierzbowskiej nie obca. Najpierw oszukała nas abyśmy jej pomogli dostać się do Rady, a teraz chce oszukać resztę członków Unii. Nazywanie nas awanturnikami w sytuacji, kiedy informujemy członków naszej organizacji o nieuczciwości Rady Dyrektorów jest hipokryzją i zakłamaniem, tym bardziej, że Pani Wierzbowska stosowała bardziej drastyczne metody przeciwko Panu Bortnikowi. Okazuje się, że nie chciała dobra członków, a sprzyjała grupie związanej z Panem Matyszczykiem i Panem Chmielewskim, którego za wszelką cenę chce teraz spowrotem wciągnąć na stanowisko Dyrektora Wykonawczego. Atak fizyczny kilku osób sprzyjających skorumpowanej Radzie Dyrektorów przeciwko pokojowej manifestacji członków Unii kredytowej był bezprawny. Wezwanie policji przeciwko nam było aktem potwierdzającym bezwzględność i pogardę w stosunku do członków Unii, było też pogwałceniem ich Praw Obywatelskich zapewnionych w Konstytucji USA.
  » odpowiedz» zgłoś nadużycieJan Welenc wczoraj, 23:39
  Ostatnie Zebranie Specjalne, które zwołała na podstawie petycji milicjanta Łuczaja, miało na celu pozbycie się niewygodnej konkurencji w postaci „grupy Bortnika”, który także nie chciał słyszeć o zainwestowaniu członkowskich pieniędzy w polską grupę etniczną i za to został wraz ze swoimi „kolesiami’’ usunięty z Unii Kredytowej. Teraz po usunięciu „grupy Bortnika” wystarczy tylko na siłę sprowadzić spowrotem Bogdana Chmielewskiego (pomimo tego, że został z Unii usunięty i otrzymał prawie $ 300,000 odprawy!!!) wybrać Matyszczyka Przewodniczącym Rady i wszystko wróci „po staremu”. Mamy nadzieję, że zaplanowali też usunięcie korony z głowy Polskiego Orła i wywieszenie czerwonych sztandarów przed drzwiami Unii na Mc Guiness Blvd, żeby dopełnić reżimowych metod, które stosują przeciwko członkom. Jeśli jesteście, jako dziennikarze zainteresowani pomocą w rozwiązaniu afery finansowe, która może doprowadzić naszą Unię Kredytową do utraty olbrzymich sum pieniędzy i zależy wam na odbudowaniu siły i znaczenia polskiego lobby w USA opublikujcie informacje obu stron konfliktu. Jesteśmy w posiadaniu wielu informacji i dowodów potwierdzających złą wolę niektórych członków Rady Dyrektorów Unii. Mamy nadzieję, że Super Express wydrukuje nasze oświadczenie podobnie jak odważnie publikuje informacje dotyczące afer w Polsce. Nawet, jeśli dotyczą one najwyższych władz rządzących. Artykuł ten powinien być początkiem nagłaśniania afer dotyczących polskiej organizacji, Unii Kredytowej zrzeszającej ponad 70,000 członków. Rozwiązanie tych afer powinno być celem najważniejszym dla polskich mediów, ponieważ brak zainteresowania ze strony dziennikarzy powoduje rozprzestrzenianie się coraz większej korupcji w polskim środowisku. Do wiadomości polskich mediów i członków PSFUK— Józef Guzik, Zofia Gola, Jan Welenc

  Antoni mowi prawde dzisiaj,
  Ale sie narobilo ta co walczyla jak lwica za czlonkami teraz chca ja powiesic - a to wszystko prosze Panstwa chodzi o jedno i wylaczne jedno aby Chmielewski wrocil do Unii- a pytanie dlaczego i wydatkiem setno tysiecznym - tak sie walczy o osobe ktora ma minimalne wyksztalcenia i doswiadczenie bankowe - P. Mielczarek z dyplomem MBA z Harvard University, pracujacy poprzednio w czolowych instytucjach finansowych i teraz napewno mu zostanie powierzone wysokie stanowisko - dla naszej unii byl nie opowiedni zostal usuniety - a kto traci na tym my Polacy - ale Chmielewski ktory po usunienciu z Unii zaledwie zalapal sie na jakies marne stanowisko w polskim banku w Garfield NJ Wawel Bank ktory przechodzii powazne klopoty - Juz niektorzy dyrektorzy tego banku musieli zaplacic kary za dawanie niejasnych pozyczyk - czy oto chodzi aby Chmielewski wrocil i bedzie rozdawanie pozyczek. A kto wymyslil chicago to przeciez Chmielewski jeszcze chcial wydac ponad 15 mln$$ na budowe olbrzymich projektow - dzieki Bogu grupa “bortnika” to powszstrzymala - Dlaczego taka walka wlasnie o marnego Chmielewskiego to jest pytanie - wielcy leaderzy naszej polonii zasluzyli sie i robia wszystko aby chmielewski wrocil - Adam Bak finansowal Luczaja, Rostek, Matyszczyk, Wnekowicz nawet jeden z konsuli do tego sie dolaczyl i na przyjeciu wygadywal jak to zebranie specjalne musi byc zrobione aby wywallic “grupa bortnika” za falszywe zarzuty - to P. Wierzbowska wielka bohaterka polonii ma na co zasluzyla sama zebrala ponad 300 podpisow pod poprzednia petycje a teraz ta jest nie dobra. Chodza sluszy ze przewodnicza Wierzbowska powiedziala ze jakby MATYSZCZYKA Z TEJ LISTY WYKRESLILI TO BY ZEBRANIE ZROBILA - TO JUZ WIEMY O CO CHODZI. Prawo federalny powinno zakazywac osobom ktore poprzednio zostali usunieci przez wladze federalny z rady dyrektorow juz nigdy nie powinni zasiadac na tym stanowisku - P. Matyszczyk zostal usuniety z rady dyrektorow unii przez wladze federalne NCUA - i po 15 lata bedzie to samo przywita nas NCUA

 7. Beata- 11 października 2012 o 8:12 po południu

  Trudno sobie wytlumaczyc, ze Jan Welenc jest ciagle w stanie zebrac 2000 podpisow. Najpierw wspolpracowal z Wierzbowska, Matyszczykiem, Baumgartner, Jakubowska. Teraz chce sie pozbyc Matyszczyka, Baumgartner bo nie inwestuja w Polonie. W grudniu 2009 roku chcial z Jakubowska, Wierzbowska, Matyszczykiem, Sawczuk ratowac Chmielewskiego. Teraz mu sie Chmielewski nie podoba.
  Czy Welenc msci sie taraz bo go Wierzbowska nie wziela na wycieczke do Polski a wybrala milicjanta Luczaja?
  Zazdrosc panie Welenc czy olsnienie - “wizja prawdy”?

 8. Edward, Zygmunt i Stanislaw- 12 października 2012 o 2:55 przed południem

  Panie Januszu, ma Pan chyba ogromna satysfakcje: obnazal Pan hipokryzje Wierzbowskiej, a ona i jej owczesna grupa, z tym calym Welencem, ktory teraz pisze ten list jechali po Panu, jak po wscieklej krowie.
  Ktory to juz raz mial Pan racje i ktory to juz raz Polonia nie slucha tego, co Pan mowi…
  Na ostatnim zebraniu “informacyjnym” organizowanym przez Wysockiego zakonczyl Pan swoje krótkie, ale konkretne wystąpienie slowami:
  “kto mieczem wojuje…” i nie dokonczyl Pan tego porzekadla.
  I znow prorocze slowa.
  Pozdrawiamy Pan najserdeczniej i zyczymy zdrowia, bo samopoczucie ma Pan chyba dobre widzac ten cyrk.
  Edward, Zygmunt i Stanislaw

 9. Anna- 12 października 2012 o 1:14 po południu

  P. Beato - ale poprzednio w zbieraniu podpisow pomagala mu sama przewodniczaca - ale na czele stal milicjant Luczaj - Civic Committee - i wykonal to co mu powierzono wielkim kosztem dla czlonkow unii - ale z tego wynika ze jest odlam tamtej grupy i jest nowa grupa - P. Przewodniczaca stworzyla precedens z specjalnym zebraniem - tak ze wyglada na to ze beda nastepne - bo sedzia Riviera tez przyzna racje tej grupie - jakie koszty dla czlonkow unii - duze b. duze - zobaczymy czy powroci Chmielewski - jezeli tak - to ile to nas juz kosztowalo i bedzie kosztowac czy sie wyplacimy - bo AS w tym wszystkim widac ze jest “Chmielewski”

 10. Jan Sporek- 12 października 2012 o 4:51 po południu

  Przepraszam Panią Bożenę Kajewską-Pielorz za niewybredną uwagę w drugim komentarzu, autorstwa Michała.
  Usunąłem tę linijkę, bo to było poniżej godności Pani Kajewskiej. Szanowni Komentatorzy, bardzo proszę, przestańcie się popisywać złośliwościami, w dodatku, zupełnie nie na miejscu. W tym przypadku sprawa dotyczy również mojego przyjaciela, śp. Edwarda Pielorza i nie zgadzam się na tego rodaju ubliżanie.
  Bożena - Jeszcze raz Cię przepraszam.

 11. Ania- 13 października 2012 o 9:31 przed południem

  Moze to nie bylo stosowne ale P. Pielarz tanczy jek jej kaza - jeszcze musimy dokladac na jej przyjazdow z florydy tak jak by tu nie bylo ludzi - no zeby to P.Pielarz miala doswiadczenie ekonomiczno/finansowe ale nic - a ten dyplom prawnika to naprawde smieszne - ale tam kilka jest dam z takimi dyplomami -

 12. Kaziu- 15 października 2012 o 12:45 przed południem

  Do Pani Zosi,
  to nie jest tak calkiem Pani Zosiu, jak Pani mysli.
  Czlonkowie poznaja i rozpoznaja ludzi z czasem.
  Pan Walenc tez. Prosze pamietac; to ze Pan Walenc byl kiedys z P. Wierzbowska - a tylko dlatego, ze jej zaufal. Po czasie okazalo sie, ze P. Wierzbowska jest takim samym kretaczem jak Matyszczyk czy Bortnik. I dlatego P. Walenc sie jej sprzeciwil.
  Czyz Pani nie byla z Kaminska i Bortnikiem swego czasu- za Pan Brat? I co - rozlecialo sie - dlaczego?
  Prosze nie atakowac P. Walenca - to czlowiek prosty, ale PATRIOTA , lepszy jak nie jeden z Nas. I takich nam dzisiaj trzeba, gdyz POLSKE i majatek polonijny rozkradaja “kapelusznicy”, a Pani tylko boleje nad tym, ze Pania wyrzucili z Rady Dyrektorow Unii i mysli Pani, ze nikt Pani nie zastapi - i chyba slusznie, jezeli nie potrafila Pani otworzyc ust w odpowiednim momecie- to znaczy, ze byl to sluszny krok.
  Trzeba bylo byc odwaznym i wyjawniccala prawde, a nie chowac sie za Bortnika. Bortnik przeciez oprocz znajomosci statutu Unii nie prezentowal zadnych niezaleznych mysli i nie pracowal dla dobta Nas - czlonkow. On sluchal Kaminskich… a bal sie Matyszczyka jak diabel swieonej wody - i dlatego poplynal…………….Dlaczego Bortni nie ujawnil wszystkich nieprawidlowosci w Unii?
  Dlaczeo Pachacz kryl Matyszczyka, Zawisnego i Starozynskiego?
  Pani Zosiu- Pani czas sie skonczyl- nie ma ludzi niezastapionych.Pani nosi glowe powyzej..tej dolnej czesci..prosze zejsc na ziemie. Na wszystkich przychodzi czas. Trzeba byc lojalnym i uczciwym wobec siebie i czonkow, a nie wobec ukladow.
  Powodzenia

 13. Beata- 15 października 2012 o 10:22 przed południem

  Panie Kaziu,
  Pan Welenc moze sie teraz przekonal ze zostal wymanipulowany przez Matyszczyka i Wierzbowska. Ale wielu czlonkow unii i mieszkancow Greenpointu i okolic Brooklinskich oddzialow unii beda dlugo pamietali jego c……e i o…..e zachowanie w czasie ostatnich wyborow do rady dyrektorow unii. Pan Welenc pozostawil w pamieci wielu czlonkow ktorzy moze na zawsze odeszli od unii i zabrali swoje pieniadze do amerykanskich bankow, obraz tzw naszej unii z ktora nikt odpowiedzialny nie chce powierzyc ciezko zarobionych oszczednosci. Dlatego pan Welenc musi udowodnic ze naprawde ma dobro unii i ich czlonkow na uwadze. A tego nie robi sie sloganami. Dowody panie Welenc nie puste slowa.
  Moze Pan Sporek pozwoli uslyszec prawde, jezeli forma przekazu prawdy jest przekazana odpowiedzialnie.

 14. Anna- 15 października 2012 o 12:07 po południu

  Kaziu czytam i czytam i nie widze zeby Zosia “atakowla” P. Walenca - to przeciez jest list otwarty - chyba ci sie blogi pmylily

 15. Michal- 15 października 2012 o 12:25 po południu

  Odczepcie sie od Bortnika. To on wyprowadzial Unie na prosta po tym jak miala “zyski ujemne” za Chmielewskiego i on wyplacil pierwsze dywidendy czlonkom. I mozecie zapomniec, ze kiedykolwiek je ponownie dostaniecie, bo pani Wojczulanis obiecywala je co prawda w swym programie wyborczym ale kasa chyba swieci pustkami, bo adwokaci i procesy kosztuja…

 16. Maja- 18 października 2012 o 9:53 przed południem

  Kochana rada dyrektorow unii oglosila konkurs na stanowisko CEO. Konkurs jest oczywiscie ustawiony pod Chmielewskiego, ktory wiernie sie wysluzal Matyszczykowi i Wierzbowskiej.
  O tym, ze konkurs jest ustawiony swiadczy to, ze nie zamieszczono ogloszen rekrutacyjnych w zadnych amerykanskich czasopismach, a tylko i wylacznie w prasie polonijnej.
  Do Unii zglosilo sie dwoch knadydatow na to stanowisko. Jednym z nich jest Chmielewski, a drugim jego kolega, ktory zarzadza oddzialami w Chicago - Zbigniew Rogalski. Rogalski zglosil sie po to, aby byly wybory. Czyli dwoch kandydatow na jedno miejsce. Oczywiscie ten listek figowy jakim jest Rogalski, opadnie w czasie wyboru nowego CEO i stanowisko dadza Chmielewskiemu, ktory tak jak to bylo w przeszlosci bedzie sie mogl odwdzieczac “ukladowi” zarzadzanemu przez Matyszczyka i grac jak mu zagraja. Gawiedz bedzie sie cieszyla, ze mamy tak wspaniala unie kierowana prze profanow. Przepraszam chcialam powiedziec
  brofezjonalistuf.

 17. Anna- 18 października 2012 o 3:58 po południu

  Maja nie mozliwe bo w/g wymogow ta osoba ma posiadac dyplom “Master in Business or Finance” - P. Chmielewski takiego dyplomu nie posiada (MBA)

 18. Janusz- 19 października 2012 o 10:54 przed południem

  http://www.cutimes.com/2012/10/18/fired-ceo-sues-says-polish-slavic-fcu-demanded-he?ref=hp

  cos ciekawego w gazecie Credit Union Times - Wywiad z Mielczarekiem - wnioskuje ze unia nasza bedzie miala powazne problemy -

 19. krzysztof- 19 października 2012 o 1:49 po południu

  Pani Maja ma niepelne informacje.
  O stanowisko CEO stara sie takze p. Elzbieta Cieslik, kolejna totumfacka p. Matyszczyka. To kompletne nieporozumienie. Ta kobieta dopuszczala do lamania prawa i zawsze byla podporka broniaca Matyszczyka, Chmielewskiego i Sosnowskiego. I ona ma czelnosc startowania na dyrektora wykonawczego.
  Mysle, ze ja wybiora bo stary lis Matyszczyk woli ja niz Chmielewskiego. W koncu troche glupio ponownie zatrudniac faceta, ktory wylecial juz raz z unii i ktory dostal za to spore odszkodowanie.
  No ale zycie moze napisac inny scenariusz. Wystarczy wejsc na Google, wystukac CU Times i wrzucic nazwisko Mielczarek aby dowiedziec sie, ze byly CEO skarzy Unie i zada przywrocenia go na poprzednie stanowisko.
  Proces rozpocznie sie 20 listopada. Mysle, ze sedzia na pierwszej rozprawie zabroni zainstalowania nowego CEO, chyba ze p. Wierzbowska sie pospieszy. Ale taki pospiech moze zle przed sadem wygladac i po kilku dniach pracy nowy CEO moze zostac sadownie odwolany.
  Ciekawe ile ten proces bedzie kosztowal? Zarzuty sa bardzo powazne.

 20. Beata- 19 października 2012 o 8:16 po południu

  Cieslik, Rogalski, Chmielewski a dlaczego nie Malecka, a moze Sar?

 21. Marzena- 20 października 2012 o 8:25 po południu

  A dlaczego nie Jozwiak?

 22. Kazik- 21 października 2012 o 10:30 przed południem

  Super reprezentacja P. Beato - jeden dopuscil do zarzadu komisarycznego - nastepna byla super nasza reprezentantka na roznych wielkich imprezach mielismy sie czym pochwalic - nastepny przelecial 10 stopni z dolu na gora, ale to sie potwierdza ze to nie dziala (zaden ceo bilionowej insytucji nie przychodzi z kierowniczego stanowiska raczej dyrektorskiego a jeszcze do tego minimalne wykrztalcenie) - a jeden to jeszcze sie musi przeszkolic bo kierownictwo w chicago to nie wystarczy aby kierowac bilionowa instytucja - a nastepne jezeli juz prawa nie przestrzagala to swiatlo czerwone - Mielczarek chcial wyciagnac unie z tego bagna ale konsultantem obecnej rady byl milicjant Luczaj ktory dyktowal strategie unii - Po tym co zrobili z Mielczarkiem nikt do naszej unii sie nie zglosi ktory ma dyrektorsie doswiadczenie finansowe a jest napewno kilku takich osob w stanach.

 23. krzysztof- 21 października 2012 o 2:16 po południu

  Jozwiak z Sarem byliby najlepsi. Ale by bylo chlanie za pieniadze czlonkow….

 24. Beata- 21 października 2012 o 2:55 po południu

  Ja tez uwazam ze Jozwiak by byl dobrym kandydatem na CEO w obecnym stanie ukaladow polonijnych. A jezeli chodzi doswiadczenie przeciez od ponad 12 lat dowodzi ciagle najwiekszym sponsorem Centrum Polsko Slowianskim. Udowodnil ze zna sie na propagandzie bo przeciez od okolo 20 lat prowadzil telewizje z Kent Street na Brooklynie, wiec na businesie tez sie zna. Zna uklady, ladnie sie usmiecha. A ze nie mowi po anielsku - co za problem.
  Milicjant Luczaj tez nie mowi po angielsku a tak ladnie pisze po anielsku. Sprawdzony lider Polonii z Greenpointu.

 25. Ania- 22 października 2012 o 7:30 po południu

  Rzeczywiscie - przyznaje racje P. Beata ten duet bylby najlepszy - to przeciez koledzy po fachu z Polski - w tych samych kregach sie obracali -

 26. Bozena- 25 października 2012 o 9:13 po południu

  No, ciekawa powinna byc sprawa P. Mielczarka z Unia. Pownie rada tzw. dyrektorow unii ma juz pelne portki, moga nie zdazyc do ubikacji.
  Sprawa o dyskrymniacje w tym kraju - to powazny zarzut. Ten czlowiek dazyl do przeciecia wici czy nici skorumpowanych ukladow. Co nie podobalo sie Zawisnemu i Matyszczykowi i dlatego rekami bezmyslnuch i naiwnuych” dyrektorow” - usunelii tego wartosciowego czlowieka.Zapraszam wszystkich do sadu na 20 Listopada.

 27. Janusz- 26 października 2012 o 9:49 przed południem

  Artykul w NDz jest na podstawie artykulu w Credit Union Times - ale nie podali wypowiedzi prawnika unii jak bardzo ostro beda walczyli z Mielczarkiem - ha ha
  moga sobie walczyc a prawo jest prawo - przez lata w unii sa zatruniani amerykanie gdzie jezyk polski jest nie wymagany - a tu im przeszkada zatrudnienie latinosa na stanowisku - ten od nadzoru remontow - czy mlotkiem walic to trzeba znac jezyk polski - ale poprzeni byl kumplem a mial problemy powiedzmy “wachajace” na ktore Mielczarek nie mogl sobie pozwolic, a poprzedni CEO mial to gdzies bo byli kumplami - co z tego wyjdzie zobaczymy ale wesolo to nie wyglada - zwlaszcza jak sie czyta komentarze w NDz i potwierdza to ze jest dyskriminacje wsrod naszej grupy etnicznej -
  podaje cytat prawnika unii

  PSFCU issued a statement Tuesday through attorney Dena Epstein of Jackson Lewish LLP in Morristown, N.J., that read: “The Polish & Slavic Federal Credit Union is an equal opportunity employer which prohibits any and all forms of discrimination in its workplace. All qualified applicants receive consideration for employment without regard to race, color, religion, gender, gender identity or expression, sexual orientation, national origin, genetics, disability, age, or veteran status. As such, we take Oskar Mielczarek’s discrimination allegations very seriously and plan to vigorously defend the case. As this is a pending litigation, we have no further comment at this time.”

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz