Rekonstrukcja

Jan Sporek listopad 21, 2013

Hej, chłopcy, zrobiliście swoje, wszyscyśmy się obłowili, Polska w kłopotach, zadłużona po uszy, bez przemysłu, bez armii, ze spieprzoną oświatą, służbą zdrowia, chłopy i baby muszą pracować do 67 roku życia, no i wiecie, całe mnóstwo innych, “fajnych” rzeczy. A teraz, żeby się was nikt nie czepiał musicie odejść. I niech wszyscy myślą, że to za karę. Czas na nagradzanie innych, - jeszcze mamy dwa lata, zrobimy restrukturyzację i jeszcze przez jakiś czas wszystko będzie nasze.

I tak POpłuczyny PO-Okrągło-Stołowe dobrnęły do półmetka drugiej kadencji.

Dlaczego teraz?

A no, trzeba zmienić temat. Przecież wczoraj zatrzymano osiemnaście osób z wierchuszki ministerstwa spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych. Wśród zatrzymanych jest wiceprezes Głównego Urzędu Statystycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, naczelniczka Wydziału Zamówień publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ. Wśród pozostałych zatrzymanych są przedstawiciele firm informatycznych oraz osoby, kóre pełniły, lub nadal pełnią funkcje społeczne. Zarzuty obejmują 38 postępowań o zamówienia społeczne oraz 89 postępowań przeprowadzanych w Komendzie Głównej Policji. Łączna kwota, jaką dzięki radosnej działalności tej dwudziestki (a może będzie ich więcej) poniósł skarb państwa sięga półtora M I L I A R D A złotych.

Wszystko wskazuje na to, że może to być największa afera ostatnich lat. A przede wszystkim wskazuje na to, że wojna na górze PO wkracza w fazę ostatniej bitwy. Po jednej stronie Schetyna i jego poplecznicy, łącznie z Bulem Komorowskim, po drugiej Tusk i jego bałwochwalcy.

A nowe twarze? Same marionetki, a największą minister Szczurek, który zastąpił Rostowskiego. Polityczne dziecko, bez zaplecza i bez doświadczenia politycznego. Śmieje się Financial Times i Reuters

Minister sportu to ktoś w rodzaju byłego ministra od transportu, dróg i kolei w jednym…zegarku.

Andrzej Biernat właśnie nabył luksusowego Land rovera evouqe.

Znany z tego, że lubi rządzić z tylnego rzędu. Nauczyciel pływania, bezwzględny wobec partyjnych kolegów, lubiący alkoholowe ekscesy. Były  kapciowy Grabarczyka - Grabarza polskich kolei, teraz będzie podawał kapućki Rudemu z wdzięczności, ze ten namaścił go na ministra po ministrze Musze.

Nowa ministra edukacji, chorągiewka Kluzik-Rostkowska już w pierwszym wystąpieniu naraziła się rodzicom (głównie milionowi rodziców, którzy podpisali petycję), oświadczając, że “sześciolatki do szkoły” to będzie jej priorytet. Powodzenia.

Zdziwiłbym się, gdyby społeczeństwo dało się nabrać na te plewy. Ale… po doświadczeniach z ostatnich lat i po warsziawskim referendum nie jestem tego tak na sto procent pewien.

Komentarze do “Rekonstrukcja”

  1. Jerzy Dober- 22 listopada 2013 o 2:11 przed południem

    Panie Januszu, nie wiem, czy ogladal Pan wywiad Rosowskiego z rezyserem filmu o Roju. Czy Rosowski celowo degraduje znaczenie marszu przeniesionego przez PiS do Krakowa? Wygląda na to, że obaj panowie nie mają zielonego pojęcia o taktyce PiSu, to po pierwsze, a po drugie wypowiedź Rosowskiego wyraźnie chyba wskazuje na jego stosunek do Klubów GP. Czy on chce być Martinem Luterem Kingiem, czy Nelsonem Mandelą? Jeśli tak, to niech umyje włosy i wypierze te obwisłe gacie, które mu wiecznie opadają pod ten okropny bęben. On na siłę chce, żeby Zalewski przyznał mu rację, a tymczasem reżyser wali mu prosto z mostu, że porównania, jakie daje są kompletnie “od czapy”. Czy w NDz. nie ma kogoś, kto przeprowadzałby wywiad w sposób profesjonalny. Zresztą ten początek: “część Jerzy”, co to jest? Kompletny zaścianek, wiocha. Pozdrawiam i dziękuję za wspaniałe spotkanie z A. Macierewiczem. Chyba najlepiej przeprowadzone ze wszystkich dotychczasowych. Robicie znakomitą robotę.
    Jerzy Dober

  2. Jomar- 27 lipca 2014 o 12:02 przed południem

    Podświadomie chyba też chce zrobić tak, jak Ty. Postawić pełną granicę, właśnie datę. Nie wiem w jaki sposf3b to wybrać, jak usltaić, ale nie mogę i nawet nie chce tkwić w tej prf3żni na zawsze.Pozdrawiam! ;]

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz