Śmieszne, głupie i żałosne

Jan Sporek luty 5, 2016

Opozycja w Polsce sięga szczytów głupoty. Komentarze polityków PO i innych frakcji (Nowoczesna, na ten przykład) dają popis absolutnej indolencji politycznej. Oczywiście wszystko podyktowane jest wściekłością, z powodu przegranych wyborów, ale, żeby aż tak odbierało to rozum, to naprawdę trudne do wytłumaczenia. Oto słucham komentarzy oceniających europejską “eskapadę” premier Szydło. Decyzja ze wszech miar słuszna: jeździć, rozmawiać, budować dobre relacje. Oglądam  sprawozdania z tych wizyt i nie zauważam ani jednego męża stanu obcego państwa, w którym na dzień, czy dwa zagościła nasza pani Premier, który pytałby panią Szydło: “Coście to porobili z tym trybunałem stanu?”, albo, “Dlaczego zwalniacie ludzi z mediów?”. I zaraz telewizornia, zwłaszcza ta “niezależna”, Republika wrzuca na ekran jakiegoś mądralę z PO, który dostaje wytrysku intelektualnego i mówi, że jeździć, to jeszcze nie wszystko, bo pani Szydło omija takie tematy, jak trybunał, jak czystki w mediach, i tym podobne bzdury.

Czy ktoś kiedyś słyszał, żeby Obama gdzieś pojechał i dyskutował we Francji, Niemczech, Anglii o problemach wewnętrznych USA? Czy ktoś kiedyś słyszał jakiegoś innego przywódcę, aby roztrząsał sprawy swojego kraju podczas wizyty w innym kraju? Ta zgraja zdrajców już nawet bardzo chciałaby, aby rządzący mowili ich głosem. Kiedy widziałem Schetynę umizgującego się do absolwenta siódmej klasy, Schulza, naprawdę zbierało mi się na wymioty. Ci ludzie powinni być raz na zawsze usunięci z kręgów politycznych.

Szczyty, Himalaje błyskotliwości posłowie PO osiągnęli natomiast podczas sejmowej debaty o Mieszku I, o 1050-ej rocznicy Chrztu Polski. Oto żona byłego szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Barbara Zdrojewska zakomunikowała wszem i wobec, że “Mieszko I palił, gwałcił i rabował i żaden z niego katolik”. No, szkoda, że nie dodała, iż znała go osobiście, może ktoś by się zastanowił, czy babsko nie ma racji. Władca, którego największym repektem darzyli władcy całej Europy, który zagwarantował swojemu państwu i swojemu Narodowi bezpieczeństwo i na tysiąclecia ustanowił ten Naród Chrześcijańskim, zostaje podsumowany, jako przestępca, bandyta prawie, bo pani Basia skądeś tam zaczerpnęła jakoweś dziwne informacje. Więc dołóżmy mu jeszcze, pani Basiu: był pedałem, pedofilem, przerywał ciąże i wprowadzał in vitro,  a przede wszystkim był kobietą z dużymi cyckami i okropnie brzydką gębą. Brawo pani ministrowa!

Był “Bul”, była “nadziejia” i inne popisy człowieka pełniącego obowiązki prezydenta, było “w Bydgoszczu”, lorda Rostowskiego, a teraz mamy “sześciu króli”, według specjalisty od pożyczek frankowych, który do Kukiza mówi “panie Kukizie”, czyli pana Petru…, a może Petrusa…? No, i mamy Mieszka, przestępcę. Opozycja nie jest, ani śmieszna, ani wesoła, jest żenująco głupia; złość, wściekłość, rozczarowanie decyzją wyborczą Polaków odbiera jej rozum. To może niech już jej odbierze na amen.

Komentarze do “Śmieszne, głupie i żałosne”

  1. janina- 05 lutego 2016 o 7:21 po południu

    i po co to przypominac i publikowac -bez sensu

  2. Edek- 06 lutego 2016 o 11:00 po południu

    Panie Januszu, dziekuje. To trzeba przypominac, chocby po to, zeby tacy ludzie nie mogli wrocic do wladzy. Pani “janino”, jesli mieszka Pani w Stanach, to troche sie Pani dziewie, a jesli w Polsce, to obawiam sie, ze sympatyzuje Pani z PO, Nowoczesna, albo, nie daj Boze, KODem. No, coz wolno Pani.
    Edek

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz