Bubel, to bubel. Kropka

Jan Sporek wrzesień 20, 2019

Prezenter Radia 910, wspiera słuchalność ograniczoną do kilkunastu kilometrów zamieszczając linki do swoich audycji na Internecie. I oto “wpuścił” był na Youtube audycję z kobietą, która mieni się być Polką (bardzo słabo mówiącą po polsku) i kandydującą do terenowych władz chyba Queensu.

Niech ona by tam sobie gadała, co jej ślina na język podrzucała, ale cyrk, jaki zrobił w tym “wywiadzie” prezenter, pseudonim “Bubel” nie ma sobie równego w historii polonijnej radiofonii;

Facet nie był na żadnym spotkaniu Polonii z Radą Miejską Jersey City w sprawie Pomnika Katyńskiego, nie był na spotkaniu z “wywiadowaną” kandydatką do władz, ale Polonusów, którzy protestowali przeciwko jej nastawieniu do Polaków nazywa “sekciarzami i neofaszystami”.

Pomijam ton i sposób intonacji, - zupełnie, jak na imprezie w remizie, w dodatku po mocnym zakropieniu. Dziennikarstwo dla tego prezentera jest sieczką paplaniny połączonej z krzykiem podpitego nastolatka, który upaja się własną wizją rodaków, którzy mają go słuchać. Wizją pełną nienawiści i potwornej niesprawiedliwości. Zarzuca kłamstwo prawdziwym obrońcom Pomnika, którzy poświęcali swój czas, energię, pieniądze i uczucia. Dla tego prezentera najważniejsze było to, co powiedziała “przepiękna”, jak ją nazwał kobieta, - “straszliwie skrzywdzona” przez Polonię. Kobieta, która napisała donos do biskupa Brooklynu, z żądaniem zabronienia kościołom udostępniania pomieszczeń dla organizowanych przez Polonię spotkań z polskimi parlamentarzystami (ta pani chce iść w politykę i na wstępie łamie Pierwszą Poprawkę do Konstytucji USA). Mało tego rozpisała ten list do wielu ludzi w całych Stanach “uprzejmie donosząc” na swoją nację (wspomniałem, że czuje się ona Polką, - cokolwiek to dla niej znaczy….) 

Brawo Bubel, - cóż za adekwatny wybór ksywki.

Ale Polonia, a ja,  na pewno, nie zapomnimy Ci nazywania nas sekciarzami i neofaszystami.

Kiedyś zarzekałeś się, że nie będziesz robił w radio polityki.  Skoro wiedziałeś, że nie masz pojęcia, jak to robić, to po coś to zrobił?

Teraz wiadomość dla Twoich mocodawców: Dali Ci do ręki radio, zrobiłeś z niego bagno.

Komentarze do “Bubel, to bubel. Kropka”

 1. Stanisław NJ- 21 września 2019 o 11:00 po południu

  Dziękuję bardzo Panie Janie za zauważenie i odniesienie się do tego Bublowego świństwa zrobionego Polakom w Ameryce. Mieszkam tu od 35 lat i czegoś takiego nie słyszałem choć było tu wielu różnych nadawców i redaktorów. Dziwię się tylko tym zleceniodawcom reklamy w Polskim Radio 910 że sponsorujá coś takiego.
  Dziękuję jeszcze raz za ten komentarz a już myślałem sobie że tylko ja i jeszcze kilku to zauważyło. Gdzie sá ci wszyscy mistrzowie pióra w znanych polonijnych dziennikach? Smutne to ale prawdziwe..
  Pozdrawiam
  Stanisław

 2. marek- 18 października 2019 o 9:16 po południu

  Radio 910 …. Bubel 911 …. Hycel 912 ….dalej pozostawiam panstwa wyobrazni. Dziekuje.

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz