Oda do Młodości

Jan Sporek maj 9, 2020

“Młodości, ty nad poziomy wylatuj”. Mówię do tych urodzonych w późnych latach sześćdziesiątych  i następnych do końca, XX wieku, aż do tych, którzy dziś mają dwadzieścia lat. Was już tego nie uczyli, bo na wielką poezję i literaturę nie ma już miejsca w edukacji.Wasze dzieci będą wtórnymi analfabetami, bez samodzielnego myślenia, jeno na testach wychowane; wybierz jedną z odpowiedzi: A-prawidłowa, B-półprawdziwa, C-nieprawdziwa. Nie musisz myśleć, zrób haczyk.

Będą oznakowane od środka, jak bydło w chlewni i nie będą mogły zrobić kroku, bez wiedzy możnych i mocnych tego świata. Będą filmowane, a informacje o ich życiu, zdrowiu, poglądach będą tak szczegółowe, że niewiele będzie trzeba, aby wasze dziecko nie dostało zgody na uczęszczanie do szkoły, nie miało prawa podróżować, wejść do teatru, na stadion. A najgorsze będzie to, że “urządzenia”, zwane życiodajnymi szczepionkami będą mogły kontrolować ich umysły. Anteny 5G będą wyniszczały ich mózgi i po jakimś czasie umysł nie będzie im potrzebny, - będą cyborgami. A Wy się zachwycacie, - jaki ten telefon szybki, jak ten Internet zapierd…

My - pokolenie lat czterdziestych, pięćdziesiątych i wczesno - sześćdziesiątych minionego stulecia uratowaliśmy świat od komunizmu. Spieprzyliśmy wiele spraw, a głównie takich, że nie potrafiliśmy oddzielić szlachetnych ziaren od plugawych plew i dzisiaj są efekty: - Plewy od zaraz po tzw. obaleniu komunizmu dostały się do rządów i tak to leci po dziś dzień. Uczciwy polityk z klasą, dystynkcją, to przeżytek. W modzie jest buractwo. Zrobiliśmy się serwilistami i nic, jeno służyć obcym, dawać się robić na szaro, kupować, co oferują, oddawać, co się da, byle klepnęli w plecy. Zabroniliśmy sobie mówić prawdę i każdy, kto się na to odważy jest “niepoprawny”. Już nie ma pederastów, są “inaczej kochający”, nie ma złodziei, są “inaczej zarabiający”, albo “rostargnieni, jak ten złodziejski sędzia, co zwinął z lady 50 zeta. Tak, możecie powiedzieć, żeśmy się skurwili, spsili , złajdaczyli, - to prawda, Wystarczy 500 złotych i już gęba w kubeł. A bohaterowie poświęcali życie, rodzinę, własną wolność. Katowani, rozstrzeliwani, a obecne Plewy nawet dla nich nie mają szacunku.

Ale my już nie mamy siły na walkę, my już mamy gdzieś, co możni tego świata z nami zrobią, jak mówił Havranek: “Ja se nie boim, - ja mam raka”. Teraz świat jest w waszych rękach. Otwórzcie oczy: mówili “ocieplenie klimatu”, obrzucali się gówno-wartymi Noblami, a dziś mówią “zmiany klimatyczne”. Robią nas, ale najbardziej Was w bambuko. Oni już teraz wiedzą, że za pół roku wróci “ukoronowany” i walnie jeszcze mocniej, - głównie w tych, co dzisiaj potulnie w maseczkach oddychają własnymi spalinami. Czy to nie brzmi, jak plan, świetnie przygotowany scenariusz? Miały nie chorować dzieci, a teraz umierają. Mieli padać starcy i chorzy, ale coś wymknęło się im spod kontroli. Czy wy nie widzicie, że chodzi o politykę? Przewiduję, że, jak przegra Donald Trump - myślcie, co chcecie, ale on jest jedyną nadzieją dla Stanów - i, jak do rządów dojdą demokraci, to ustanie pandemia i na pewno nie powróci, ale musimy wszystkich zaszczepić, bo trzeba wyrwać miliardy z kieszeni potulnych baranków. Los świata, los Waszych dzieci należy do Was. Jeśli nie zrobicie z tym nic, to znaczy, że tak wybraliście. Pamiętajcie jednak: milczenie jest przyzwoleniem i jest też współudziałem. Ciągle macie wybór; zrobić coś, albo udawać oczytanych intelektualistów-baranów. Zasuwacie w swoich profesjach, poświęcacie swój czas, życie rodzinne, towarzyskie i nagle przychodzi, jakiś ludobójca i puszcza na Was wirusa. I zamyka Was w domach, zakłada maseczkowe kagańce na twarze, nie pozwala się zbliżyć na półtora metra, każe traktować się nawzajem, jak trędowaci, zadżumieni,wyklęci.

Ciężko harujecie, a bezproduktywna Plewa wchodzi do polityki i od razu ma dziesięć razy więcej, niż wy. I od razu jest mądrzejsza, od Ciebie. Tak, Ty już jesteś na pozycji głupka.

Wystarczy, że Plewa posiedzi jedną kadencję w kongresmeńskich, czy też poselskich ławach i ma dożywotnią emeryturę, ubezpieczenie (za które nie płaci, a Ty musisz sobie wypruwać żyły, żeby ubezpieczyć rodzinę), a potem Plewa chce jeszcze dyktować, jak powinieneś żyć.

Młodości, otwórz oczy, przestań udawać rozgarniętych intelektualistów, słuchających jedynie słusznych kanałów telewizyjnych i takichż stacji radiowych. Sięgnij po inne źródła, włącz myślenie, pozbieraj szare komórki w kupę, bo za chwilę, jak ci zrobią rentgen mózgu, to się okaże, że nic nie znaleźli, mózgu, niestety też. Niedawno zapytałem, “dlaczego niewykształcony sierściuch, występujący w mainstreamowej telewizji jest bardziej słuchany i poważniej traktowany, niż prof. dr habilitowany z ogromnym dorobkiem naukowym”; I co? Plewy, które dotychczas krytykowały mnie za każde słowo, nabrały wody w usta i niestety, nie odpowiedziały. Młodości, to Twoja przyszłość, nie nasza. My daliśmy Wam wolność. Nikt z Was nie zdaje sobie sprawy z potęgi reżimów, potęgi totalitaryzmu. Dziś kilku obrzydliwie bogatych facetów, chce narzucić światu swoje, podłe, zbrodnicze, ludobójcze sposoby na regulację urodzeń, zgonów, szczęścia, radości, swobody, wolności, - plują Wam w twarz, a Wy ocieracie się aksamitną chusteczką i mówicie, że tak ma być, bo oni mądrzejsi…, to pewnie deszcz zmoczył mi gębę. Założyliście maski i udajecie rozgarniętych, rozsądnych. Niestety, gdyby głupota umiała latać, to właśnie wy latali byście, najsprawniej.

Tylko nie miejcie pretensji do nas. My daliśmy Wam wolność wyboru, Bóg dał Wam wolność wyboru. Nie spieprzcie tego.

1 Komentarz do “Oda do Młodości”

 1. Wowo- 09 maja 2020 o 9:36 po południu

  Masz racje Janusz,nasz swiat sie skonczyl.Marzne w maju
  chociaz mowili o ociepleniu klimatu.
  Mlodzi gdy nie zrozumieja o co chpdzi i nie rusza by zaprotestowac zostana
  zniewoleni i tak jak piszesz stana sie cyborgami.
  Przypomnialo mi sie jeszcze,ze zlodzieja nazywali
  uczciwym inaczej.
  Pozdrawian,W.

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw Komentarz