Archiwum: Kategoria 'Polonia'

Sukcesy PSFUK

Jan Sporek grudzień 15, 2017

Drodzy Członkowie Unii Kredytowej, - o tym, co poniżej nie poinformuje Was żadna polonijna gazeta, ani żadne, polonijne radio internetowe. Czytaj Dalej »

Piękna katastrofa

Jan Sporek październik 26, 2017

Czyli, - co łączy Unię Europejską i PO z Unią Kredytową w Nowym Jorku? Czytaj Dalej »

LIST OTWARTY DO RADY DYREKTORÓW

Jan Sporek październik 2, 2017

LIST OTWARTY DO RADY DYREKTORÓW
POLSKO-SŁOWIAŃSKIEJ FEDERALNEJ UNII KREDYTOWEJ
Szanowna Rado Dyrektorów
Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie zagadnień, które streszczam poniżej w kilku pytaniach. Czytaj Dalej »

West Point

Jan Sporek kwiecień 30, 2017

“Patrz Kościuszko na nas z nieba…”, to pierwsze słowa Poloneza Kościuszki, pieśni, która weszła do repertuaru chórów polonijnych przy okazji i dla jeszcze większego uczczenia obchodów Dwusetnej Rocznicy Śmierci wielkiego generała-inżyniera. Miło było rozmawiać z kadetami USMA - United States Military Academy,  Czytaj Dalej »

Anonimy

Jan Sporek kwiecień 20, 2017

Pod wieloma względami Internet, to pomysł absolutnie godny nagrody Nobla. I nie tylko dlatego, że nieprawdopodobnie usprawnił, ułatwił, przyspieszył, zwielokrotnił, itd, itd, działalność człowieka, ale również dlatego, że wprowadzając tzw. portale społecznościowe łączy ludzi z różnych stron świata. Czytaj Dalej »

PSFUK-Wybory 3

Jan Sporek kwiecień 10, 2017

Biografie

Dobrze by było, gdyby Członkowie naszej Unii Kredytowej zdali sobie sprawę, kogo wybrali i kogo będą wybierać. Oto kilka przykładów z przeszłości robienia ludzi w konia przez kandydatów na dyrektorów: Czytaj Dalej »

PSFUK-Wybory 2

Jan Sporek kwiecień 9, 2017

Wspomniani w poprzednim artykule, Danuta Siemińska i Leon Kokoszka, odrzuceni przez “Komisję Ekspertów Bankowych” musieli zbierać podpisy. I uzbierali, czyli już teraz spora grupa Członków okazała im zaufanie. Czytaj Dalej »

PSFUK-Wybory 1

Jan Sporek kwiecień 7, 2017

Będą mnie nienawidzić, będę niewygodny, będę ten niesforny, niegrzeczny Polonus, który się czepia. Jednak w zgodzie z teorią, że milczenie na temat zła jest przyzwoleniem i akceptacją złego będę niegrzeczny, niesforny i nie dbam, czy mnie pokochają, czy mnie znienawidzą, bo chodzi nie o moje dobro, a dobro ogólne i chodzi o kłamstwa, kombinacje i oszustwo. Ostro? No, trudno. Czytaj Dalej »

Dalej »