Wybory do Unii Kredytowej

Jan Sporek maj 1, 2015

Dość długo nie zajmowałem się sprawami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, a tu rozdzwonił się mój telefon: “Panie Januszu, na kogo głosować?” Tylko dzisiaj - poniedziałek, 30 kwietnia - miałem takich telefonów sześć, a od momentu, kiedy pierwsze koperty zaczęły dochodzić do rąk Członków, mam takie telefony codziennie, po dwa, trzy. Odpowiadałem krótko: nie głosujcie na tych, którzy starają się wejść do rady po raz drugi, trzeci, albo dziesiąty. Zasiedzieli się, nic nowego, a tym bardziej dobrego już nie wymyślą. Moimi “typami” są: Paweł Maciąg, Michael Majcherczyk, Robert Truszkowski i Tomasz Deptuła. NOWI. Obecna rada dyrektorów, od 2012 roku nie zorganizowała ani jednego spotkania z Członkami, nigdy nie wyjaśniono, jak zakończyła się sprawa z usuniętym dyrektorem Mielczarkiem, a teraz ponoć kolejna sprawa sądowa i został zasądzony nakaz zorganizowania zebrania z Członkami. Oczywiście, musztarda po obiedzie, bo najpierw będzie zebranie wyborcze i rada może to uznać za spełnienie decyzji sądu. Tzw. “opozycja”, czyli Społeczny Komitet Członków narobiła sporo błędów i dla mnie stała się raczej mało wiarygodna. Jej największym błędem było usunięcie pięciu dyrektorów i doprowadzenie do zwolnienia Oskara Mileczarka. Potem już poleciało po staremu; Australie, Portugalie, Hawaje i inne ciepłe kraje. Coś mi się obiło o uszy, że mieliśmy dostać po 40 dolarów. Nie wiem, kto miał dostać, bo ja się jakoś nie mogę dopatrzyć, ani na koncie szkoły, ani na prywatnym. No, chyba, że źle patrzę. A “górka” jest spora, - przecież za “moich czasów”, kiedy byłem w radzie na tej “górce” było ponad 140 milionów. Cieniutkie stypendia, mizerne sponsorowania, jeszcze niższe oprocentowania, a właśnie o oprocentowaniu kandydaci zawsze nachętniej rozprawiali reklamując swoje obiecanki.

A czemu walne zebranie znowu w Clark? Na Greenpoincie są dwa potężne oddziały, co wskazywałoby, że liczebnie właśnie Greenpoint ma najwięcej aktywnych kont, ale zebranie w New Jersey. Oczywiście, lepiej zapłacić w Clark za salę, niż Centrum Polsko-Słowiańskiemu. Czy to była większościowa decyzja rady, czy jednoosobowa? Ostatecznie wiemy, że nie chodzi o to komu zapłacić za salę. Chodzi głównie o niewygodnych ludzi z Greenpointu…, może nie bedzie im się chciało jechać do Clark… (?)

Nie wydaje mi się, żeby powtórzona została frekwencja wyborcza z 2009 roku, kiedy byłem kandydatem i z 10 tysięcy głosujących otrzymałem ponad 4 tysiące głosów. Ale może będzie wystarczająco dużo, aby wprowadzić do rady dyrektorów trochę świeżego powietrza. Odsyłajcie więc Państwo karty wyborcze na tyle wcześnie, aby firma licząca głosy otrzymała je na pewno przed 12 maja.

A, tak na marginesie, to mam pytanie do obecnej Jedenastki dyrektorów: Jak to się stało, że zafundowano nam Pietrzaka? Nie, żebym miał cos przeciwko temu Artyście, - to mój wieloletni przyjaciel. Ale… Dotychczas słyszałem w odpowiedzi na moje wnioski o sponsorowanie koncertów w Carnegie, że się nie da, bo nie jestem organizacją none for profit. Pietrzak jest?

Unia raz zakupiła kilkanaście biletów na któryś z moich koncertów, a tu rozdawano, jak gumę do żucia i wypełniono audytorium. Kiełbasa przedwyborcza? A może w takim razie 25 lat istnienia mojej szkoły muzycznej w przyszłym roku też da się zrobić…? Artystów będę miał znakomitych, Carnegie co rok pyta, czy już o nich zapomniałem - ostatni, polski koncert odbył się tam w 2009 roku. Pytają o te koncerty polonijni miłośnicy muzyki. No, to da się, czy nadal niemożliwe? Czy po prostu jedni są równi, a drudzy równiejsi, albo równi “inaczej”…?

Powtórzę, - moimi kandydatami są: Paweł Maciąg, Michael Majcherczyk, Robert Truszkowski i Tomasz Deptuła.

Sumienie potrzebne od zaraz

Jan Sporek kwiecień 18, 2015

Obserwując dyskusje i te wszystkie komentarze na Facebooku dochodzę do wniosku, że w Polsce ciągle panuje moda na krytykowanie wszystkiego, co przychodzi z prawej strony sceny politycznej. Dla sporej grupy moich znajomych, dziwnym zbiegiem okoliczności przestały się liczyć wartości prezentowane przez prawicę, a w ich miejsce poczęli gloryfikować poparcie dla teorii głoszonych przez koalicję rządową, podawanych, oczywiście przez media głównego nurtu. Czytaj dalej »

Wybory - info

Jan Sporek kwiecień 9, 2015

Drodzy Rodacy; - 10 maja br, wybieramy prezydenta naszej Ojczyzny. Czytaj dalej »

Normalność…?

Jan Sporek kwiecień 8, 2015

Kampania wyborcza już schodzi w okolice pasa, a niebawem znajdzie sie bardzo poniżej i robi się niesmacznie. Tym razem to nie PiS, nie organizacje przeciw rządowe, nie społeczna opozycja, ale sami rządzący postanowili zagrać kartą smoleńską, a ja mam nadzieję, że PiS tej prowokacji nie podejmie. Czytaj dalej »

… To się uda

Jan Sporek marzec 28, 2015

To musi się udać, Andrzeju Duda, w przeciwnym razie na ratunek Polski nie będzie już szans. Jeśli Polska pozostanie w rękach ludzi, którzy praktycznie biorąc są jej wrogami, to naprawdę niewiele dobrego możemy się spodziewać w najbliższych latach. Czytaj dalej »

Pamiętnik postępowej Europejki

Jan Sporek marzec 4, 2015

Poniedziałek

Z rana jadę odwiedzić swoją babcię w szpitalu. Może tym razem uda mi się namówić ją na eutanazję? Popołudniu idę na wiec przeciwników Kary Śmierci. Czytaj dalej »

…A żyć trzeba

Jan Sporek luty 20, 2015

Polityka, polityką, a żyć trzeba. Od kilku lat, zajmując się polityką jedynie do tego dokładałem, chociaż niejaki Rosowski twierdzi, że “kradłem” i że jestem agentem SB, ale nie będę się tu zajmował psychiczno-umysłowymi problemami małych ludzi. Czytaj dalej »

Woda i mróz=dialog

Jan Sporek luty 10, 2015

Armatki wodne przeciwko górnikom, - tak wygląda dialog ze światem pracy pod rządami Ewy Kłamacz, jak słusznie nazwał “rejonową dochtórkę”, pełniącą obowiązki premiera, Janusz Rewiński. Czytaj dalej »

Dalej »