Rodowody

Jan Sporek czerwiec 27, 2015

Jeszcze “Chrabia” urzęduje, a już mamy kolejną arystokratkę. Kidawa-Błońska będzie teraz stukać laską marszałkowską w Sejmie, a “spin-dochtory” już ogłaszają społeczeństwu jej arystokratyczne korzenie. Dość już hrabiów, księżniczek i innych wysoko urodzonych. Czytaj dalej »

Gdyby ich nie było…?

Jan Sporek czerwiec 12, 2015

Myślę, że byłoby to niezwykle ciekawe odpowiedzieć na pytanie, “Co by było, gdyby ich nie było w polskim życiu polityczno-dziennikarsko-społecznym”? Kogo? Czytaj dalej »

Odchodzą, czy uciekają?

Jan Sporek czerwiec 10, 2015

Dotrze do społeczeństwa ten prosty fakt, że zostało zrobione w balona, czy nie dotrze? Wygląda na to, że nie do całego. Już znalazła się grupa, która próbuje wprowadzić do sejmu Nowoczesną. pl, partię tworzoną przez tych samych cwaniaków, którzy sekundowali PO, AWS; genialny rachmistrz, Balcerowicz, “nieskazitelny” działacz Solidarności, Frasyniuk, no i “nadzieja” polskiej ekonomii, Ryszard Petru, tuba Balcerowicza. Czytaj dalej »

Nie ma zgody na … zgodę

Jan Sporek maj 29, 2015

Trzeba zapamiętać to wydarzenie: na wręczeniu potwierdzenia wyboru na prezydenta, Andrzejowi Dudzie nie pojawili się: ustępujący prezydent. B. Komorowski, marszałek sejmu, R. Sikorski i marszałek Senatu, B. Borusewicz.

Już nie ma zgody na zgodę. Obrażeni na los, polityczni pajace dali wyraźny sygnał, że łatwo nowemu prezydentowi nie będzie. Jest jednak takie stare, polskie powiedzenie: “kto pod kim dołki kopie…”

Pomijam chamstwo, brak klasy, prymitywizm tego zachowania, ale przypomnę Aleksander Kwaśniewski, mimo ogromnych różnic, jakie dzieliły go ze śp. Lechem Kaczyńskim nie posunął się tak daleko. Te trzy kreatury wydają się być pewne, że coś osiągnęły lub osiągną w przyszłości takim zachowaniem. Otóż nie sądzę. Mam znajomych, którzy byli zatwardziałymi zwolennikami PO i zatwardziałymi przeciwnikami Kaczyńskiego i PiSu. Dziś mówią zupełnie innym językiem. Podziwiam ich klasę i wielkość, bo potrafili się przyznać, że byli ślepi i dali się zasugerować zarówno opiniami znajomych, jak i pomyjami z tefaenów. “Dotarło do nas…” powtarzał mój znajomy - “I jak patrzę na to, co się wydarzyło w ciągu kilku ostatnich dni, to nam wstyd. Po prostu, wstyd”.

Przypomnę też, że Sikorski pozbawił Andrzeja Dudę biura poselskiego, wyrzucając na bruk kilknaście osób, ale w analogicznej sytuacji Komorowski został pozbawiony biura i środków z funduszu poselskiego dopiero miesiąc po wyborze. Jest róznica? A, no jest.

Myślę, że już niedługo społeczeństwo, jeśli zsumuje wypowiedzi Bieńkowskiej,Sienkiewicza, Belki, Zdzichów, Rychów i samego Tuska - “Polska, to nienormalność”, to i dojdzie do wniosku, że PiSowcy przy chamstwie PO-wców, to przedszkolaki, które jeszcze długo będą się musiały uczyć, żeby dojść do takiego poziomu.

Osiem lat, osiem, straconych lat, rozkradzionej Polski, skorumpowanych polityków i biznesmanów, sponiewieranego społeczeństwa. PO-wskie “gówno” wypłynie, jako zbiór

przestępców, których normalne sądy będą musiały potraktować, jak przestępców, ale Trybunał Konstytucyjny, niektórych z nich powinien potraktować, jak zdrajców.

Tylko, co to będzie za Trybunał Konstytucyjny w świetle ustawy, którą przepchnięto kolanem, na życzenie jeszcze pełniącego obowiązki prezydenta?

Ale patrzy na to Europa. Oczywiście, Lisy, Olejniki i inne Niesiołowskie, jak i cała ta zgraja kłamliwych dziennikarzy z TVN będą wmawiać Polakom, że Duda, to obciach, że jego przedwyborcze obietnice, to fikcja, której nie da się zrealizować, że PiS, to wstyd przed Europą.
Kto uwierzy, ten uwierzy, bo i tacy jeszcze się znajdą, ale Polacy już wiedzą, już dostrzegli, skąd idzie całe to ZŁO.

Andrzej Duda wygrał wybory w Święto Zesłania Ducha Świętego, a zaprzysiężony zostanie w Święto Przemienienia Pańskiego. To są ważniejsze znaki, niż “sygnały”, jakie idą z zachowań Komorowskiego, Sikorskiego, czy Borusewicza.

Szczęść Boże, Andrzeju Duda.


Zmiana

Jan Sporek maj 25, 2015

Będzie zatem zmiana lokatora w pałacy przy Krakowskim Przedmieściu.

Wygrał w I-ej, wygrał i w II-ej turze. Andrzej Duda, Prezydent - Elekt. Obecny prezydent pogratulował i życzył “dobrej prezydentury”, a potem pojechał po swojemu; do “zgody i bezpieczeństwa” w… rękawicach bokserskich, które dostał od Salety.

Czytaj dalej »

Ta ostatnia niedziela…

Jan Sporek maj 21, 2015

Tak, to będzie już ostatnia niedziela szaleństwa wyborczego. Ostatni etap tego szaleństwa pokazał niezwykle dobitnie, jak zdeterminowani są ludzie z zaplecza Komorowskiego. 

Czytaj dalej »

Poniżej pasa, a

Jan Sporek maj 19, 2015

Polskę mamy w d…..

Nikt już chyba nie wierzy, że kończącemu kadencję Komorowskiemu i jego tzw. “zapleczu, czyli współpracownikom, jak i “poddanym” dziennikarzom typu Lis, czy miernym, ale wiernym aktorom typu Karolak, chodzi o Polskę.

Czytaj dalej »

W jaskini lwa

Jan Sporek maj 18, 2015

Nie wiem, kto doradził Andrzejowi Dudzie udział w debacie w TVN; jesli to jego doradcy, to zwolniłbym ich w trybie natychmiastowym, a jeśli to jego pomysł, to znaczy, że albo nie zdaje sobie sprawy, w co się pakuje, albo ma coś tak mocnego, że nawet TVN nie pomoże Komorowskiemu. 

Czytaj dalej »

Dalej »