Dałbym komuś po gębie

Jan Sporek listopad 26, 2015

Dałbym komuś po gębie, ale to nie rozwiąże problemu. Jak pracuje rada dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego?

-Moja pierwsza odpowiedź na to pytanie jest: f a t a l n i e. Dlaczego? Czytaj dalej »

Umarł rząd, niech żyje rząd…

Jan Sporek listopad 10, 2015

To, co dzisiaj działo się w polskich mediach, chodzi głównie o wypowiedzi przedstawicieli PO komentujące skład nowego rządu, to były po prostu fajerwerki głupoty. Strach, jaki padł na członków tej partii jest nie do opisania. Czytaj dalej »

Jedenaście w skali Radwańskiej

Jan Sporek listopad 1, 2015

 To będzie jeden z najdłuższych artykułów na moim blogu, ale i tak uważam, że jak na temat i osobę w nim opisywaną, to jest to artykuł krótki. Nikogo nie zmuszam, a dodam, że pisanie o tej niezwykłej kobiecie jest samą przyjemnością. Czytaj dalej »

Geniusz?

Jan Sporek październik 29, 2015

Oczywiście, że tak. I czas najwyższy, żeby Polacy wreszcie zdali sobie sprawę z tego faktu: Jarosław Kaczyński jest politycznym geniuszem. Czytaj dalej »

Dylematy prawicy nowojorskiej

Jan Sporek październik 28, 2015

Nie od dziś wiadomo, że Polonia w USA jest prawicowa w, co najmniej 75 procentach, co od kilku dekad potwierdzają wyniki wyborów. Jest też Polonia siłą, która czasem może postawić kropkę na “i” i przeważyć szalę zwycięstwa jakiegoś kandydata do sejmu. Czytaj dalej »

Wybory - wyniki

Jan Sporek październik 25, 2015

Oczywiście wyniki wstępne. Te oficjalne będą we wtorek. Ale nawet przy tych wstępnych wynikach, oprócz wygranej Prawa i Sprawiedliwości, jest jeszcze kilka innych faktów, które, kto wie, czy nie cieszą jeszcze bardziej, niż wiktoria PiS.

  1. Polacy mieli dość tego, co było, - zrozumieli - ponad 51% udział wyborach i ogromna przewaga PiS nad pozostałymi partiami.

  2. Koniec postkomuny; wreszcie, po 30 latach!

  3. Koniec kariery politycznej najbardziej prymitywnego polityka, jakiego znam, - Janusza Palikota i utarcie nosa innemu ordynusowi, Niesiolowskiemu.

  4. Odejście Kopaczowej, która wysyła Polaków 500 lat do tyłu i plecie, jak pijana, że wtedy w Polsce było średniowiecze. (Kolejny wytrysk intelektu, po tym, jak chciała wzmacniać granice z Syrią).

Gratuluję Prezesowi, Jarosławowi Kaczyńskiemu, gratuluję wszystkim Polakom, którzy zrozumieli, że popieranie PO/PSL prowadziło Polskę w przepaść.

Modliłem się o taki rezultat od kilku miesięcy. Czy Bóg wysłuchał moich modlitw, czy po prostu stwierdził, że Polacy nie mogą już dłużej być tak traktowani? - nie wiem. A więc, Panie Boże: z całego serca BÓG ZAPŁAĆ.

Sprostowanie

Jan Sporek październik 22, 2015

Szanowni Państwo;  sugerując się komunikatem informującym, ze rejestracja kończy się o godzinie 18:00 czasu polskiego zamieściłem komunikat, ze tutaj kończy się w “samo południe” dzisiaj. Jest to błąd. Sprawdziłem i możemy jeszcze się rejestrować do północy, z czwartku na piątek. Najmocniej wszystkich przepraszam. Kto może, niech się próbuje zarejestrować tutaj: https://ewybory.msz.gov.pl/nowa-rejestracja#

A kto nie, to proszę dzwonić 718-486-6780

Wybory 3

Jan Sporek październik 22, 2015

Wygląda na to, że Poloniia nie jest zainteresowana losami kraju, ani rodaków zamieszkujących naszą Ojczyznę. Mamy tam tysiące krewnych, bliskich, dalszych, mamy przyjaciół, znajomych. Jedni są biedni, inni bogaci, a jeszcze inni po prostu jakoś przędą. Czytaj dalej »

Dalej »