…A żyć trzeba

Jan Sporek luty 20, 2015

Polityka, polityką, a żyć trzeba. Od kilku lat, zajmując się polityką jedynie do tego dokładałem, chociaż niejaki Rosowski twierdzi, że “kradłem” i że jestem agentem SB, ale nie będę się tu zajmował psychiczno-umysłowymi problemami małych ludzi. Czytaj dalej »

Woda i mróz=dialog

Jan Sporek luty 10, 2015

Armatki wodne przeciwko górnikom, - tak wygląda dialog ze światem pracy pod rządami Ewy Kłamacz, jak słusznie nazwał “rejonową dochtórkę”, pełniącą obowiązki premiera, Janusz Rewiński. Czytaj dalej »

Strefa wolnej…

Jan Sporek luty 3, 2015

Amerykanki… Ciągle słyszę, że ten rok ma być przełomowy, a już na pewno jest bardzo ważny dla losów Polski, zmian na szczeblach władzy, itp. Moje zwątpienie, co do poważnego traktowania tych „haseł” przez ludzi prawicy budzi zachowanie naczelnego redaktora Gazety Polskiej Czytaj dalej »

70 rocznica

Jan Sporek styczeń 27, 2015

70 lat temu wyzwolono więźniów z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. I, jak zwykle musiało dojść do momentu wstydu; nie znalazły się miejsca dla dwojga, żyjących dzieci Rotmistrza Pileckiego. Czytaj dalej »

życzenia

Jan Sporek grudzień 24, 2014

Boże Narodzenie, 2014

Wszystkim Czytelnikom mojego bloga; tym, którzy się ze mną zgadzają i tym, którzy mają odmienne poglądy i opinie składam najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech dyskusje zamienią się w konstruktywną polemikę, a dyskutujący niech okażą sobie wzajemny szacunek do swoich poglądów, niech naszym celem stanie się dobro nas wszystkich w oparciu o dobro naszej Ojczyzny.

życzę wszystkim, aby Nowy, 2015 Rok był rokiem spełnienia Waszych, naszych celów, planów, pragnień i marzeń i niech zawsze będzie gdzieś tam w naszych umysłach świadomość, że wszyscy, w jakiś sposób jesteśmy okaleczni emigracją; przymusową, czy też z wyboru, ale zawsze to jednak z dala od Ojczyzny. Tym bardziej my, tu na obcej ziemi powinniśmy trzymać się razem. Aby wszystko nam się jakoś układało potrzebne jest nam zdrowie i tego życzę Wam wszystkim i sobie też, najbardziej.

Dziękuję, że czytacie, dziękuję, że komentujecie, dziękuję, że jesteście. Niech Bóg błogosławi nam wszystkim.

Janusz sporek

O, mowo nasza

Jan Sporek grudzień 16, 2014

Nikt nie jest doskonały i nie ma człowieka, który nie robiłby błędów. Czytaj dalej »

A nie mówilem…?

Jan Sporek grudzień 12, 2014

Gdyby żył śp. Andrzej Lepper, tak właśnie by zapytał.

-Tajne więzienie CIA. Uznano go za idiotę. Ale sedno sytuacji Polski, już 13 lat temu, zmarły w niejasnej sytuacji przewodniczący Samoobrony naświetlił niezwykle dokładnie. Czytaj dalej »

Na dwoje babka….

Jan Sporek grudzień 2, 2014

Wypada najzwyczajniej pogratulować zwycięzcom, więc - gratuluję. Ale trudno oprzeć się uczuciu pewnej zgagi i zniesmaczenia po tym wszystkim, czego świadkami byliśmy od 17 listopada. I trudno nie ukazać, jak podwójne standardy dyktują polityczną rzeczywistość w mojej Ojczyźnie. I jest mi po prostu wstyd. Czytaj dalej »

Dalej »