Mam tego dosyć

Jan Sporek listopad 23, 2016

Podtytuł: Koło historii.

Pojawiły się na Internecie filmy z przemówieniami osób biorących udział w tzw. Konferencji “Państwo Polskie a Polonia”. Tyle obłudy, ile usłyszałem w przemówieniach Stanisława Freja, z Kanady i Agaty Mikołajczyk z Chicago nie słyszałem nawet z ust platformersów kłamiących na temat PiSu. Czytaj dalej »

Prezydent Elekt, Donald Trump

Jan Sporek listopad 9, 2016

Wybory w USA pokazały nie tylko różnice poglądów, teorii, sympatii i antypatii w USA, ale obnażyły niedojrzałość polityków europejskich. W artykule “Dżuma, czy cholera” cytowałem polskich ministrów, Waszczykowskiego i Morawieckiego, - wyrażali się kompletnie nieodpowiedzialnie. Czytaj dalej »

Zdrajcy, głupcy, sprzedawczyki?

Jan Sporek listopad 7, 2016

Kim trzeba być, żeby zrobić to, co zrobił Wałęsa, Thun, Kijowski, Janda? Zdesperowanym, bo utraciło się władzę? A może kupionym za nędzne srebrniki? A może przerażonym, bo nie potrafi się prowadzić biznesu tak, by przynosił dochód bez oglądania się na sponsorów, czyli czekania na cudze pieniądze? Czytaj dalej »

Dziedzictwo

Jan Sporek październik 16, 2016

Bazylika Św. Józefa, zwana też Con-Katedrą. Świątynia, przy Pacific Street, na Brooklynie, do której dojazd jest niezwykle prosty, Czytaj dalej »

Cara-mba-cale

Jan Sporek październik 12, 2016

Tusk do paki

Janda, zamknij teatr Czytaj dalej »

Dżuma, czy cholera? Oj, Panowie…

Jan Sporek październik 10, 2016

Wybory prezydenckie w USA wzbudzają zrozumiałe zainteresowanie na całym świecie. Przy tej okazji zaś objawiają się “wybitne talenty analityków” politycznych. Czytaj dalej »

Perfidia i amnezja

Jan Sporek październik 3, 2016

Na konwencji Partii Oszustów doszło do niezwykłego wytrysku intelektu byłego prezydęta Polski, Lecha Wałęsy i obecnego przewodniczącego PO, Grzegorza Schetyny. Czytaj dalej »

Zdrajcy, szalbierze i … kandydat

Jan Sporek wrzesień 29, 2016

Uwielbiam Sienkiewicza, ale i Norwida. Szczególnie tych dwóch, oczywiście i Herberta i Mackiewicza. Czemu akurat o tych pisarzach Czytaj dalej »

Dalej »