Ch.., dupa… i…śmiechu kupa

Jan Sporek wrzesień 15, 2014

Nie pamiętam już, w którym artykule pisałem, że gdy PiS dojdzie do władzy, to przede wszystkim winien uświadomić społeczeństwu, co zrobiła, a czego nie zrobiła rządząca koalicja PO-PSL; Czytaj dalej »

Sp……lam

Jan Sporek wrzesień 14, 2014

To nie żaden awans, to zwykła ucieczka od “pilnych problemów”. To tak, jakby ojciec, który wpędził rodzinę w kłopoty, zadłużył po uszy, z kumplami rozkradł własny dom powiedział nagle: Czytaj dalej »

Efekt Tuska

Jan Sporek wrzesień 9, 2014

To, co wyprawiają ze społeczeństwem media po wygraniu przez Tuska wyborów w Brukselii nie da się porównać do żadnej chyba kampanii ogłupiania. Ukuto nowy termin: “Efekt Tuska”. Dla mnie jedynymi “efektami Tuska”Czytaj dalej »

Sejm - parodia demokracji

Jan Sporek wrzesień 8, 2014

Jednak muszę stwierdzić, że w mojej ocenie Tusk i Bieńkowska zrejterowali do Europy. Po prostu uciekli. Czytaj dalej »

Forbes i…ja

Jan Sporek wrzesień 1, 2014

Cztery lata temu, w 2010 roku, pisałem regularnie, w każdą środę felietony do Nowego Dziennika, aż do czasu, kiedy 4 grudnia, 2010, niejaki Adam Włodyka, z New Jersey (jeśli to nie jest pseudonim…?)  zadzwonił na dyżur dziennikarski i poskarżył się red. Andrzejowi Dobrowolskiemu, że „…Sporek ze swoimi poglądami powinien raczej pisać w Gazecie Wyborczej”.  (wszyscy, którzy znają mnie i moje poglądy dziwili się setnie). Czytaj dalej »

Szef Europy

Jan Sporek sierpień 31, 2014

Sobota, 30 sierpnia mogłaby stać się dniem dumy, radości, satysfakcji. Mogłaby, ale nie będzie. Nie dla mnie. Ogromnie bym się cieszył ze zwycięstwa polskiego premiera, wybranego na prezydenta rady europejskiej, ale jest mi raczej wstyd. Czytaj dalej »

Po co to pisanie…?

Jan Sporek sierpień 28, 2014

Piszą dziennikarze, piszą blogerzy. Mój blog zawiera dokładnie 453 artykuły, to jest niezłych rozmiarów książka (ten będzie 454-ty). Od marca, 2007 weszło tu prawie pół miliona ludzi. Czytaj dalej »

USA-nagonka na Polskę…

Jan Sporek sierpień 18, 2014

Jeszcze nie rozwinęła się akcja protestacyjna przeciwko The Daily Beast, które oczerniło Polskę o wydanie Hitlerowi zgody na zabijanie żydów, budowę obozów koncentracyjnych, na podstawie czego nawet Departament Edukacji w New Jersey wystosował te same teorie, a już pojawiła się kolejna akcja i otrzymaliśmy kolejny policzek. Czytaj dalej »

Dalej »