“Kupa wstydu”

Jan Sporek czerwiec 23, 2014


Zapożyczyłem ten tytuł od mojego przyjaciela, z którym miałem bardzo wczesno-poranną rozmowę w Adam’s Deli, na Greenpoincie. Potem kupiłem Wprost i pojechałem do mojej szkoły. Gdy wychodziłem z samochodu “wpadł” na mnie mój amerykański przyjaciel, pochodzenia niemieckiego. Czytaj dalej »

Umarł rząd, niech żyje Państwo

Jan Sporek czerwiec 19, 2014Każda dyktatura, w historii świata kończyła w sposób haniebny i w atmosferze całkowitej nienawiści poddanych. Jedynym przykładem, który niejako zaprzecza temu twierdzeniu jest Rosja, co jednak, jako wyjątek potwierdza tezę z pierwszego zdania. Czytaj dalej »

Podsłuchane…

Jan Sporek czerwiec 16, 2014

Nie ma sensu rozpisywać się o rozmowie Belki z Sienkiewiczem (ten ostatni przyniósł potworny wstyd swojemu pradziadkowi-nobliście), bo jest to temat  we wszystkim, co się włączy. Ja chcę tylko zapytać moich Rodaków, czy długo jeszcze chcą egzystować z opaską na oczach i uszach? Czytaj dalej »

Profesor Józef Świder nie żyje

Jan Sporek czerwiec 2, 2014

Wspomnienie.

23 maja, 2014, w szpitalu, w Katowicach, zmarł kolejny wielki twórca Śląska, -Profesor, Józef Świder. Czytaj dalej »

Dzielna Marysia

Jan Sporek maj 29, 2014

Już chyba większość społeczeństwa wie, co przydarzyło się D. Tuskowi w Gorzowie Wielkopolskim. Oczywiście na słowa prawdy wypowiedziane spokojnie do szefa rządu przez 17-latkę zareagował największy moralista RP, człowiek o niezkazitelnych manierach, - Tomasz Lis.

Odsądzając młodziutką licealistkę od czci i wiary, krytykując “złe maniery” Lis udowadnia, że on sam też boi się licealistki. A oto Lisie dobre maniery:

http://vod.gazetapolska.pl/7200-tomasz-lis-przeklina-poza-kamera

Euro-Wybory, wyniki

Jan Sporek maj 26, 2014

Wygląda na to, że Polacy wreszcie zaczynają trzeźwieć po upojnych latach “miłości” (najczęściej jednopłciowej i tranwestycyjnej), aferach, korupcji, kłamstwach, niedotrzymanych obietnicach, totalnego zadłużenia kraju, europejskiego poddaństwa, polityki ponad naszymi głowami, Czytaj dalej »

Nasza Unia, Anno Domini, 2014

Jan Sporek maj 26, 2014

Nasza Unia wciąż żywa, wciąż żywa, wciąż żywa,

Kombinatorów skrywa, wciąż skrywa - bęc. Czytaj dalej »

Euro-Wybory, rejestracja

Jan Sporek maj 18, 2014

Polonia głosuje na Nr. 1 (Warszawską Jedynkę), czyli na prof. Zdzisława Krasnodębskiego.

Polonia nowojorska, to w zdecydowanej większości zwolennicy prawicy. Pomijając jednak ten fakt sądzę, że nawet zwolennicy obecnej koalicji rządzącej widzą, czarne na białym, że rządy tej koalicji powinny się, jak najszybciej zakończyć. Zacznijmy więc od odcięcia ich od Parlamentu Europejskiego. Kandydują wyłącznie po to, aby zarabiać 12 tysięcy euro miesięcznie i po pięciu latach mieć poselskie, europejskie emeryturki. Za to, co zrobili z Polską przez siedem lat marnotrawienia polskiego majątku i dóbr narodowych, za rozwalenie przemysłu, podniesienie wszystkich podatków, krótko mówiąc, złamanie wszystkich obietnic, nie możemy im fundować europejskiego dobrobytu, bo na to nie zasługują.

Kandydatem, na którego powinniśmy oddać głos jest prof. Zdzisław Krasnodębski.

Klug Gazety Polskiej, w Nowym Jorku oferuje Polonii pomoc w rejestracji do wyborów.

Proszę dzwonić pod numery:

718-486-6780, prosić Janusza, od poniedziałku, 19 maja, do czwartku, 22 maja.  

347-419-4104, prosić Małgorzatę, od niedzieli, 18 maja, do czwartku, 22 maja.

Rejestracja kończy się w czwartek, 22 maja o północy.

 

Chciałbym, aby nie zrozumiano mnie źle, że  na siłę narzucam kandydaturę Prof. Krasnodębskiego. Każdy może głosować na swojego kandydata z poniższej listy:

 

1. Krasnodębski Zdzisław Marek - wykładowca akademicki - bezpartyjny

2. Foltyn-Kubicka Hanna - filolog-germanista - PiS

3. Krajewski Jarosław Karol - politolog - PiS

4. Tomaszewska Ewa - fizyk - PiS

5. Jurek Marek - historyk - Prawica Rzeczypospolitej

6. Kaczmarska Agnieszka - politolog - PiS

7. Uściński Piotr Michał - menedżer - PiS

8. Ołdakowski Wojciech Jerzy - rolnik - PiS

9. Górski Artur Cezary - poseł na Sejm - PiS

10. Czerwińska Anita - prawnik - bezpartyjna

 

Najlepiej postawić krzyżyk przy jednym tylko nazwisku, aby nie ryzykować unieważnienia głosów, ale, jeśli już dojdzie do tego, że ktoś skreśli na przykład numery 2, 5, 9, to głos na tej karcie będzie przypisany temu, kto jest najwyżej, czyli nazwisku przy numerze 2.

 

 

Dalej »