West Point

Jan Sporek kwiecień 30, 2017

“Patrz Kościuszko na nas z nieba…”, to pierwsze słowa Poloneza Kościuszki, pieśni, która weszła do repertuaru chórów polonijnych przy okazji i dla jeszcze większego uczczenia obchodów Dwusetnej Rocznicy Śmierci wielkiego generała-inżyniera. Miło było rozmawiać z kadetami USMA - United States Military Academy,  Czytaj dalej »

Anonimy

Jan Sporek kwiecień 20, 2017

Pod wieloma względami Internet, to pomysł absolutnie godny nagrody Nobla. I nie tylko dlatego, że nieprawdopodobnie usprawnił, ułatwił, przyspieszył, zwielokrotnił, itd, itd, działalność człowieka, ale również dlatego, że wprowadzając tzw. portale społecznościowe łączy ludzi z różnych stron świata. Czytaj dalej »

PSFUK-Wybory 3

Jan Sporek kwiecień 10, 2017

Biografie

Dobrze by było, gdyby Członkowie naszej Unii Kredytowej zdali sobie sprawę, kogo wybrali i kogo będą wybierać. Oto kilka przykładów z przeszłości robienia ludzi w konia przez kandydatów na dyrektorów: Czytaj dalej »

PSFUK-Wybory 2

Jan Sporek kwiecień 9, 2017

Wspomniani w poprzednim artykule, Danuta Siemińska i Leon Kokoszka, odrzuceni przez “Komisję Ekspertów Bankowych” musieli zbierać podpisy. I uzbierali, czyli już teraz spora grupa Członków okazała im zaufanie. Czytaj dalej »

PSFUK-Wybory 1

Jan Sporek kwiecień 7, 2017

Będą mnie nienawidzić, będę niewygodny, będę ten niesforny, niegrzeczny Polonus, który się czepia. Jednak w zgodzie z teorią, że milczenie na temat zła jest przyzwoleniem i akceptacją złego będę niegrzeczny, niesforny i nie dbam, czy mnie pokochają, czy mnie znienawidzą, bo chodzi nie o moje dobro, a dobro ogólne i chodzi o kłamstwa, kombinacje i oszustwo. Ostro? No, trudno. Czytaj dalej »

Spotkania muzyczne

Jan Sporek marzec 5, 2017

Tak się składa, że miałem swoje audycje muzyczne w czterech rozgłośniach radiowych, działających w Nowym Jorku i okolicach. Zaczęło się od Naszego Radia, założonego na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia (cholera, jak to brzmi…?), przez redaktora Jerzego Bekkera i było to najbardziej profesjonalnie prowadzone radio, potem było Radio Rytm, dalej Polskie Radio Chicago, w Pomonie, NJ, zwane tu potocznie Radio 910 i na koniec Radio Rampa - Internetowe.

Czytaj dalej »

Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa

Jan Sporek luty 15, 2017

Politycy PO, za społeczne pieniądze gonią swoje służbowe limuzyny, po Polsce, żeby kreować kłamstwa i wykorzystywać wypadek Pani Premier do swoich parszywych (nie mylić z partykularnymi) interesów. Interesów brudnych, jak oni sami, haniebnych, jak haniebne były ich ośmioletnie rządy w Polsce, którą nazywali „ch…, d… i kamieni kupa”. 

Czytaj dalej »

Co z miesięcznicami w Nowym Jorku?

Jan Sporek luty 10, 2017

NIC!!! Kompletnie nic. Nie ma. To samo należy powiedzieć o Filadelfii. Były sobie dwa, znakomicie działające Kluby Gazety Polskiej; jeden w Nowym Jorku, drugi w Filadelfii I przyjechał “wódz, nad wodze”, ten, który spłodził ideę klubów Gazety Polskiej, skłócił ludzi, zamieszał, zajątrzył i… rozwalił. 

Czytaj dalej »

Dalej »