O, mowo nasza

Jan Sporek grudzień 16, 2014

Nikt nie jest doskonały i nie ma człowieka, który nie robiłby błędów. Czytaj dalej »

A nie mówilem…?

Jan Sporek grudzień 12, 2014

Gdyby żył śp. Andrzej Lepper, tak właśnie by zapytał.

-Tajne więzienie CIA. Uznano go za idiotę. Ale sedno sytuacji Polski, już 13 lat temu, zmarły w niejasnej sytuacji przewodniczący Samoobrony naświetlił niezwykle dokładnie. Czytaj dalej »

Na dwoje babka….

Jan Sporek grudzień 2, 2014

Wypada najzwyczajniej pogratulować zwycięzcom, więc - gratuluję. Ale trudno oprzeć się uczuciu pewnej zgagi i zniesmaczenia po tym wszystkim, czego świadkami byliśmy od 17 listopada. I trudno nie ukazać, jak podwójne standardy dyktują polityczną rzeczywistość w mojej Ojczyźnie. I jest mi po prostu w styd. Czytaj dalej »

Bądźmy wdzięczni idiotom…

Jan Sporek listopad 30, 2014

16 listopada, 2014 i w następnych dwóch tygodniach po wyborach Polsce wyrządzono największą krzywdę od czasu Okrągłego Stołu. Zrobili to ludzie, którzy podają się za walczących pod ”sztandarami Solidarności”. Czytaj dalej »

Pinokio

Jan Sporek listopad 26, 2014

“Doniesienia prasowe”

Bronisław Komorowski, w 2012: Jestem bardzo zaniepokojony. Czytaj dalej »

Dziennikarze, a dziennikarze

Jan Sporek listopad 23, 2014

Obejrzałem “Salonik polityczny Ziemkiewicza”, w TV Republika i zapaliło mi się światełko ostrzegające. W moim poprzednim artykule pisałem jedynie o aresztowanym red. Janie Pawlickim, a o wtargnięciu do siedziby PKW  powiedziałem, że lepszy efekt dałaby 24-godzinna pikieta. Czytaj dalej »

Stan wo…lności

Jan Sporek listopad 22, 2014

Jak blisko stoi to obok stanu wojennego. Jedna sylaba. Dziś, ci, którzy mają pełne gęby opowiadania, jak to walczyli z komuną, niesprawiedliwością, walczyli o wolność słowa, prawdę, robią dokładnie to, co robili ci, przeciw którym walczyli. Czytaj dalej »

Gdzie artyści?

Jan Sporek listopad 20, 2014

Są. Jest ich całe móstwo. Wbrew opiniom, że muzyk, że artysta nie powinien wtrącać się do polityki. Wszycy, którzy są na emigracji, tej z ostatniego 40-lecia, wszyscy wychowani byli na Pietrzaku, który walił prosto z mostu, na Kabarecie Dudek, Czytaj dalej »

Dalej »