Co myślę, gdy mówię, słyszę „Polska”?

Jan Sporek grudzień 30, 2016

1 Lutego, 2014

Myślę o tym kraju codziennie. Jak? Codziennie inaczej. Jest to jeden z niewielu krajów na świecie, który najbardziej krzywdzony jest przez własnych obywateli. Polska, to przeogromna historia nieprawdopodobnej nobilitacji słowa patriotyzm, poświęcenie, ofiarność, odwaga, uczciwość, honor, ojczyzna. Tak, ale to historia. Polska teraz, to nieprawdopodobne zdewaluowanie słów patriotyzm, poświęcenie, ofiarność, odwaga, uczciwość, honor, ojczyzna. Czytaj dalej »

Mam tego dosyć

Jan Sporek listopad 23, 2016

Podtytuł: Koło historii.

Pojawiły się na Internecie filmy z przemówieniami osób biorących udział w tzw. Konferencji “Państwo Polskie a Polonia”. Tyle obłudy, ile usłyszałem w przemówieniach Stanisława Freja, z Kanady i Agaty Mikołajczyk z Chicago nie słyszałem nawet z ust platformersów kłamiących na temat PiSu. Czytaj dalej »

Prezydent Elekt, Donald Trump

Jan Sporek listopad 9, 2016

Wybory w USA pokazały nie tylko różnice poglądów, teorii, sympatii i antypatii w USA, ale obnażyły niedojrzałość polityków europejskich. W artykule “Dżuma, czy cholera” cytowałem polskich ministrów, Waszczykowskiego i Morawieckiego, - wyrażali się kompletnie nieodpowiedzialnie. Czytaj dalej »

Zdrajcy, głupcy, sprzedawczyki?

Jan Sporek listopad 7, 2016

Kim trzeba być, żeby zrobić to, co zrobił Wałęsa, Thun, Kijowski, Janda? Zdesperowanym, bo utraciło się władzę? A może kupionym za nędzne srebrniki? A może przerażonym, bo nie potrafi się prowadzić biznesu tak, by przynosił dochód bez oglądania się na sponsorów, czyli czekania na cudze pieniądze? Czytaj dalej »

Dziedzictwo

Jan Sporek październik 16, 2016

Bazylika Św. Józefa, zwana też Con-Katedrą. Świątynia, przy Pacific Street, na Brooklynie, do której dojazd jest niezwykle prosty, Czytaj dalej »

Cara-mba-cale

Jan Sporek październik 12, 2016

Tusk do paki

Janda, zamknij teatr Czytaj dalej »

Dżuma, czy cholera? Oj, Panowie…

Jan Sporek październik 10, 2016

Wybory prezydenckie w USA wzbudzają zrozumiałe zainteresowanie na całym świecie. Przy tej okazji zaś objawiają się “wybitne talenty analityków” politycznych. Czytaj dalej »

Perfidia i amnezja

Jan Sporek październik 3, 2016

Na konwencji Partii Oszustów doszło do niezwykłego wytrysku intelektu byłego prezydęta Polski, Lecha Wałęsy i obecnego przewodniczącego PO, Grzegorza Schetyny. Czytaj dalej »

Dalej »