Wizyta Prezydenta

Jan Sporek październik 6, 2015

Przyleciał, był, spotkał się z Polonią w kościele, w parku, w konsulacie, zaznaczył swoją osobę w ONZ, mądrym, niebanalnym przemówieniem. Zrobił wrażenie. Jakoś jednak żal mi się go zrobiło w konsulacie. Czytaj dalej »

42 powody

Jan Sporek lipiec 12, 2015

 …, aby w jesiennych wyborach nie głosować na Platformę. Coraz częściej słyszę, nawet z ust ludzi, którzy niegdyś na tę partię głosowali, że należy ją rozpatrywać, jako grupę przestępczą. A oto 42 powody, dla których nie powinno się głosować na PO. Są one jednocześnie czterdziestoma dwoma oskarżeniami o przestępstwa przeciwko państwu i społeczeństwu polskiemu:

Czytaj dalej »

Zmiana

Jan Sporek lipiec 2, 2015

Przepraszam moich Czytelników; ten wpis dziwnym trafem nie wszedł wtedy kiedy go napisałem…

Czytaj dalej »

Rodowody

Jan Sporek czerwiec 27, 2015

Jeszcze “Chrabia” urzęduje, a już mamy kolejną arystokratkę. Kidawa-Błońska będzie teraz stukać laską marszałkowską w Sejmie, a “spin-dochtory” już ogłaszają społeczeństwu jej arystokratyczne korzenie. Dość już hrabiów, księżniczek i innych wysoko urodzonych. Czytaj dalej »

Gdyby ich nie było…?

Jan Sporek czerwiec 12, 2015

Myślę, że byłoby to niezwykle ciekawe odpowiedzieć na pytanie, “Co by było, gdyby ich nie było w polskim życiu polityczno-dziennikarsko-społecznym”? Kogo? Czytaj dalej »

Odchodzą, czy uciekają?

Jan Sporek czerwiec 10, 2015

Dotrze do społeczeństwa ten prosty fakt, że zostało zrobione w balona, czy nie dotrze? Wygląda na to, że nie do całego. Już znalazła się grupa, która próbuje wprowadzić do sejmu Nowoczesną. pl, partię tworzoną przez tych samych cwaniaków, którzy sekundowali PO, AWS; genialny rachmistrz, Balcerowicz, “nieskazitelny” działacz Solidarności, Frasyniuk, no i “nadzieja” polskiej ekonomii, Ryszard Petru, tuba Balcerowicza. Czytaj dalej »

Nie ma zgody na … zgodę

Jan Sporek maj 29, 2015

Trzeba zapamiętać to wydarzenie: na wręczeniu potwierdzenia wyboru na prezydenta, Andrzejowi Dudzie nie pojawili się: ustępujący prezydent. B. Komorowski, marszałek sejmu, R. Sikorski i marszałek Senatu, B. Borusewicz.

Czytaj dalej »

Zmiana

Jan Sporek maj 25, 2015

Będzie zatem zmiana lokatora w pałacy przy Krakowskim Przedmieściu.

Wygrał w I-ej, wygrał i w II-ej turze. Andrzej Duda, Prezydent - Elekt. Obecny prezydent pogratulował i życzył “dobrej prezydentury”, a potem pojechał po swojemu; do “zgody i bezpieczeństwa” w… rękawicach bokserskich, które dostał od Salety.

Czytaj dalej »

Dalej »