Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa

Jan Sporek luty 15, 2017

Politycy PO, za społeczne pieniądze gonią swoje służbowe limuzyny, po Polsce, żeby kreować kłamstwa i wykorzystywać wypadek Pani Premier do swoich parszywych (nie mylić z partykularnymi) interesów. Interesów brudnych, jak oni sami, haniebnych, jak haniebne były ich ośmioletnie rządy w Polsce, którą nazywali „ch…, d… i kamieni kupa”. 

Czytaj dalej »

Co z miesięcznicami w Nowym Jorku?

Jan Sporek luty 10, 2017

NIC!!! Kompletnie nic. Nie ma. To samo należy powiedzieć o Filadelfii. Były sobie dwa, znakomicie działające Kluby Gazety Polskiej; jeden w Nowym Jorku, drugi w Filadelfii I przyjechał “wódz, nad wodze”, ten, który spłodził ideę klubów Gazety Polskiej, skłócił ludzi, zamieszał, zajątrzył i… rozwalił. 

Czytaj dalej »

Co myślę, gdy mówię, słyszę „Polska”?

Jan Sporek grudzień 30, 2016

Napisałem to 1 Lutego, 2014 roku - po prawie trzydziestu latach „wolności” i po siedmiu latach PO/PSL, bo strasznie boli polityczne bezmyślenie, bo strasznie bolą zdrady ryżych cwaniaków gotowych dla swojej kariery wyrządzić mojej Ojczynie najgorsze zło, byle samemu zabłysnąć w obcych, najczęściej wrogich oczach. Czytaj dalej »

Mam tego dosyć

Jan Sporek listopad 23, 2016

Podtytuł: Koło historii.

Pojawiły się na Internecie filmy z przemówieniami osób biorących udział w tzw. Konferencji “Państwo Polskie a Polonia”. Tyle obłudy, ile usłyszałem w przemówieniach Stanisława Freja, z Kanady i Agaty Mikołajczyk z Chicago nie słyszałem nawet z ust platformersów kłamiących na temat PiSu. Czytaj dalej »

Prezydent Elekt, Donald Trump

Jan Sporek listopad 9, 2016

Wybory w USA pokazały nie tylko różnice poglądów, teorii, sympatii i antypatii w USA, ale obnażyły niedojrzałość polityków europejskich. W artykule “Dżuma, czy cholera” cytowałem polskich ministrów, Waszczykowskiego i Morawieckiego, - wyrażali się kompletnie nieodpowiedzialnie. Czytaj dalej »

Zdrajcy, głupcy, sprzedawczyki?

Jan Sporek listopad 7, 2016

Kim trzeba być, żeby zrobić to, co zrobił Wałęsa, Thun, Kijowski, Janda? Zdesperowanym, bo utraciło się władzę? A może kupionym za nędzne srebrniki? A może przerażonym, bo nie potrafi się prowadzić biznesu tak, by przynosił dochód bez oglądania się na sponsorów, czyli czekania na cudze pieniądze? Czytaj dalej »

Dziedzictwo

Jan Sporek październik 16, 2016

Bazylika Św. Józefa, zwana też Con-Katedrą. Świątynia, przy Pacific Street, na Brooklynie, do której dojazd jest niezwykle prosty, Czytaj dalej »

Cara-mba-cale

Jan Sporek październik 12, 2016

Tusk do paki

Janda, zamknij teatr Czytaj dalej »

Dalej »