USA-nagonka na Polskę…

Jan Sporek sierpień 18, 2014

Jeszcze nie rozwinęła się akcja protestacyjna przeciwko The Daily Beast, które oczerniło Polskę o wydanie Hitlerowi zgody na zabijanie żydów, budowę obozów koncentracyjnych, na podstawie czego nawet Departament Edukacji w New Jersey wystosował te same teorie, a już pojawiła się kolejna akcja i otrzymaliśmy kolejny policzek. Czytaj dalej »

Kto podsłuchiwał?

Jan Sporek sierpień 18, 2014

Tusk, Komorowski i oczywiście “podsłuchani” bardzo chcą, żeby najpierw znaleźć tych, którzy założyli podsłuchy, a potem się do tego ustosunkować. Czytaj dalej »

“Kupa wstydu”

Jan Sporek czerwiec 23, 2014


Zapożyczyłem ten tytuł od mojego przyjaciela, z którym miałem bardzo wczesno-poranną rozmowę w Adam’s Deli, na Greenpoincie. Potem kupiłem Wprost i pojechałem do mojej szkoły. Gdy wychodziłem z samochodu “wpadł” na mnie mój amerykański przyjaciel, pochodzenia niemieckiego. Czytaj dalej »

Umarł rząd, niech żyje Państwo

Jan Sporek czerwiec 19, 2014Każda dyktatura, w historii świata kończyła w sposób haniebny i w atmosferze całkowitej nienawiści poddanych. Jedynym przykładem, który niejako zaprzecza temu twierdzeniu jest Rosja, co jednak, jako wyjątek potwierdza tezę z pierwszego zdania. Czytaj dalej »

Podsłuchane…

Jan Sporek czerwiec 16, 2014

Nie ma sensu rozpisywać się o rozmowie Belki z Sienkiewiczem (ten ostatni przyniósł potworny wstyd swojemu pradziadkowi-nobliście), bo jest to temat  we wszystkim, co się włączy. Ja chcę tylko zapytać moich Rodaków, czy długo jeszcze chcą egzystować z opaską na oczach i uszach? Czytaj dalej »

Profesor Józef Świder nie żyje

Jan Sporek czerwiec 2, 2014

Wspomnienie.

23 maja, 2014, w szpitalu, w Katowicach, zmarł kolejny wielki twórca Śląska, -Profesor, Józef Świder. Czytaj dalej »

Dzielna Marysia

Jan Sporek maj 29, 2014

Już chyba większość społeczeństwa wie, co przydarzyło się D. Tuskowi w Gorzowie Wielkopolskim. Oczywiście na słowa prawdy wypowiedziane spokojnie do szefa rządu przez 17-latkę zareagował największy moralista RP, człowiek o niezkazitelnych manierach, - Tomasz Lis.

Odsądzając młodziutką licealistkę od czci i wiary, krytykując “złe maniery” Lis udowadnia, że on sam też boi się licealistki. A oto Lisie dobre maniery:

http://vod.gazetapolska.pl/7200-tomasz-lis-przeklina-poza-kamera

Euro-Wybory, wyniki

Jan Sporek maj 26, 2014

Wygląda na to, że Polacy wreszcie zaczynają trzeźwieć po upojnych latach “miłości” (najczęściej jednopłciowej i tranwestycyjnej), aferach, korupcji, kłamstwach, niedotrzymanych obietnicach, totalnego zadłużenia kraju, europejskiego poddaństwa, polityki ponad naszymi głowami, Czytaj dalej »

Dalej »